Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polyfunkční komunitní centrum Slezské diakonie v Karviné má za sebou náročnou rekonstrukci

  • Karviná,

Budova polyfunkčního komunitního centra Slezské diakonie v Karviné má za sebou náročnou rekonstrukci. Peníze na modernizaci získala z Evropské unie, částečně na opravu finančně přispěl i Moravskoslezský kraj. Změnou prošla nejen její vnější část, ale zbrusu nové je i vnitřní vybavení.

Kompletní modernizace budovy polyfunkčního komunitního centra Slezské diakonie v Karviné-Ráji probíhala devět měsíců. Objekt si už rekonstrukci zasloužil, do budovy zatékalo, okna netěsnila, omítka opadávala a celkové prostory a vybavení byly už dávno zastaralé.

Iveta Kuczerová, vedoucí střediska: "Myslím, že jsme to stihli za velmi rychlou dobu, udělala se kompletní rekonstrukce budovy od střechy, fasády, oken, elektroinstalace i vybavení, je to neskutečně moc odvedené práce, za což bych chtěla všem, kteří se na tom podíleli, od sponzorů, od vedení Slezské diakonie velice poděkovat. Vlastně jsme to dělali pro naše klienty, protože klient je u nás vždy na prvním místě."
Zuzana Filipková, ředitelka Slezské Diakonie: "Tato budova je ve vlastnictví Slezské diakonie už mnoho let, ale každá budova stárne a potřebuje opravu. A my jsme měli opravdu velkou radost, když jsme dostali finance z EU a MSK, abychom mohli tu budovu kompletně zrekonstruovat."

Slavnostního otevření centra se zúčastnilo mnoho významných hostů, kteří si nové prostory prohlédli.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme rádi, že další objekt v centru města dostal novou tvář. je to krásné komunitní centrum. Věřím tomu, že tady budou spokojení klienti i zaměstnanci. Chtěl bych poděkovat Slezské diakonii nejen za rekonstrukci tohoto objektu, ale i za činnost, kterou pro naše lidi v našem městě dělají, ať už to bylo v době covidové nebo v rámci jednotlivých služeb nabízejí."
Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK: "Povedl se obrovský projekt. Povedly se peníze z Evropy, na které kraj přidal malým dílem na to, aby se dokončila střecha a vytvořilo se prostředí pro volnočasovou a pro práci Slezské diakonie právě v Karviné."
Milana Bakšová, vedoucí Oblasti Karvinsko Slezské diakonie: "Proměnu našeho polyfunkčního centra vítáme, protože ty prostory opravdu zkrásněly a dostály své funkčnosti, aby budova byla v pořádku."

Budovu, stejně jako dříve, bude využívat několik služeb najednou.

Iveta Kuczerová, vedoucí střediska: "Je to středisko nízkoprahové pro děti a mládež Pohoda, Sociální asistence pro rodiny s dětmi, Občanská poradna Karviná, klub Online Karviná a Sociálně terapeutické dílny Effatha Karviná."

Kromě zázemí pro zmiňované sociální služby je cílem Slezské diakonie pořádat v prostorách různá vzdělávací setkávání, komunitních plánování, upevňování spolupráce s klubem seniorů a podobně.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail