Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná vybrala a ocenila nejlepší sportovce roku 2021

  • Karviná,

V městském domě kultury v Karviné byli vyhlášeni nejlepší sportovci města za rok 2021. Za výsledky a úspěchy bylo oceněno téměř třicet sportovců, sportovních týmů, trenérů a funkcionářů.

Každoročně vybírá vedení města ty jedince, kolektivy a trenéry, kteří za uplynulý rok dosáhli mimořádných úspěchů na poli sportovním, vybojovali cenné kovy nebo se úspěšně účastnili mezinárodních závodů. Letos jim patřil i obdiv za to, že i přes nejrůznější omezení a zákazy kvůli covidovým opatřením neusnuli na vavřínech a byli aktivní.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Já bych chtěl všem sportovcům a nejen těm, kteří vyhrávají medaile - a dnes jsme jich tady viděli hodně - poděkovat, že tu činnost sportovní pro naše město dělají, že šíří dobré jméno Karviné po republice a zahraničí. Máme spoustu výjimečných sportovců jak v individuálních tak kolektivním sportu, házená, to je náš fenomén, takže věřím tomu, že letos uděláme titul.”

Oceněni byli úspěšní jednotlivci ve sportech jako je plavání, sportovní lezení, box, fotbal nebo judo, pro cenu si přišel za dlouhodobé skvělé výsledky i celý kolektiv házenkářů.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Dnešní den patří i lidem, kteří jsou možná neviditelní, neznáme je, ale díky nim ty dva roky, kdy byla pandemie, ti sportovci mohli sportovat, zlepšovat své osobní své cíle a někteří se dostali na nejvyšší vrchol, což jsme viděli v podobě mistra světa. Chtěl bych jim poděkovat a přát jim vše pevné zdraví a naději, že když překonali tohle, překonají vše."

Viktorie Jurčíková, judistka TJ Baník Karviná se radovala hned ze dvou cen. Oceněna byla v kategorii jednotlivci za své stříbrné umístění na Mistrovství ČR v kategorii starších žákyň a také získala cenu fanoušků.

Viktorie Jurčíková, oceněná sportovkyně: "Vůbec jsem nečekala, že bych mohl dosáhnout toho, co moje trenérka, hodně to pro mě znamená, tady stát na tomto pódiu a beru to jako veliký úspěch."

Za příkladnou práci s dětmi a mládeží byli oceněni trenéři basketbalu, boxu a silového trojboje. Cenu převzal například Lukáš Strouhal, pod jehož vedením už několik sportovců zazářilo na mistrovství republiky, Evropy a pyšní se titulem mistr světa.

Lukáš Strouhal, oceněný trenér: "jsem rád za to, že mě podpořila Karviná, já to beru jako podporu mé práce. Ta cesta mně naplňuje, není to jen ten titul, titul je vyvrcholení, ale ta cesta mě na tom baví."

Oceněny byly i tři osobnosti za dlouhodobou sportovní a trenérskou činnost. Za 55 letou sportovní kariéru si osobně přišel převzít cenu Petr Rabas, trenér oddílu juda Moravskoslezský klub Karviná, v zastoupení Michala Brůny byla předána cena trenérce házené Janě Hajžmanové a Milan Groš převzal cenu pro svou 86 letou maminku Zdeňku Grošovou, která v roce 1969 v Karviné založila oddíl gymnastiky a stále, i přes svůj pokročilý věk je v oddíle aktivní.

Milan Groš, syn oceněné trenérky: "Velmi ji to udělalo radost, když jsem ji to oznámil, byla radostí bez sebe, měla z toho radost.”

Karviná amatérské i profesionální sportovce z řad dětí, mládeže i dospělých podporuje finančně a snaží se pro ně stále vylepšovat podmínky a zázemí.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail