Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné mohli lidé obdivovat detailní práci plastikových modelářů

  • Karviná,

Obyvatelé Karviné a zejména rodiny s dětmi si nenechali ujít příležitost vidět na vlastní oči do detailů propracovaná díla plastikových modelářů. Své modely, nad kterými trávili stovky hodin, lidé obdivovali v sále střediska volného času Juventus už po třicátéosmé.

38. ročník soutěžní přehlídky plastikových modelů nazvaná Model show Karviná si opět našel své obdivovatele. Zejména rodiny s dětmi si mohly prohlédnout soutěžní modely tvůrců nejen z České republiky, ale i Slovenska a Polska.

Petr Dorda, organizátor akce: "Soutěžící vystavují papírové, plastikové i dřevěné modely, základ je ale plastik. Vystavují se modely ve větším počtu měřítek, od 1:6 po nejmenší 1:700, návštěvníci mohou vidět auta, letadla, bojovou techniku, lodě, máme tady diorámy a velkým lákadlem bude kolejiště od našeho člena Břéti Káni."

Modelář z Hlučínska, Břetislav Káňa, přivezl do Karviné segmentové kolejiště. Celý model tvořil dva roky, strávil u něj zhruba tisíc hodin.

Břetislav Káňa, modelář: "Diváci mohou vidět provoz na trati ČSD v normalizační době 60.-80. léta."

Roman Kresta, modelář z Kopřivnice, si vybírá modely, které nejsou v běžném standardu a musí se upravovat."

Roman Kresta, modelář z Kopřivnice: "Například tahle bulharská přestavba pro Jugoslávce, upraveno pro cvičnou verzi. To mě zajímá, že to lítalo v omezeném množství."

Rozhodčí neměli jednoduchou práci, zajímal je každý detail, důležitá byla shoda se vzorem.

Vladimír Maňásek, rozhodčí, člen Klubu plastikového modelářství Tora Příbor: "Každé letadlo, které tady máme, nebo bojová technika, cokoliv, ve skutečnosti existovalo. Hodnotí se třeba podvozkové šachty, natažení brzdových hadiček, kabina, jestli tam jsou pásy, antény, zbraně a i geometrie, protože křivé letadlo nemůže létat."

Místní klub plastikových modelářů má za cíl přivést mezi sebe nové mladé členy a udržet tuto tradici, pořádání soutěžní přehlídky, která už do Karviné neodmyslitelně patří.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail