Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníků není nikdy dost. Přidejte se k humanitární organizaci ADRA.

  • Karviná,

Humanitární organizace ADRA momentálně hledá v Karviné další zájemce o dobrovolnictví. Klientů v domácnostech, kteří jsou sami a potřebují něčí pozornost je totiž stále hodně.

Tohle je nevidomá paní Helena Górecká. Žije v bytě sama se svými dvěma psy a protože ji chyběla spřízněná bytost, se kterou by si mohla občas popovídat nebo jít ven, požádala před rokem a půl humanitární organizaci ADRA o zajištění dobrovolníka.

Helena Górecká, nevidomá uživatelka dobrovolnického programu: " Jsem se cítila hodně opuštěná, osamocená, bydlím doma sama. S dobrovolnicí si můžeme zajít kamkoliv do města, na procházky, do kavárny nebo si doma čteme časopisy, které si koupím. Jsou tam obrázky, které mi moje dobrovolnice popisuje, co na nich je, jaký zpěvák, herec."

Nové dobrovolníky ADRA momentálně hledá.

Žaneta Pawliková, koordinátorka dobrovolníků v Karviné: “Dobrovolníci jsou, ale je jich stále málo. Klientů v domácnostech, kteří potřebují pomoc, pozornost, někoho, kdo by si přišel popovídat a potěšil to srdíčko opuštěné, tak těch je málo a potřebujeme další."

Noví zájemci o dobrovolnictví musí projít povinným školením. Nejbližší se koná v úterý 31. května v prostorách Nadace OKD od 16 hodin.

Žaneta Pawliková, koordinátorka dobrovolníků v Karviné: “Podmínkou pro to, aby se člověk mohl stát dobrovolníkem je absolvování tohoto školení, následně mi dobrovolníky ověříme, jejich čistý výpis rejstříku trestů a pak můžeme jít za klienty do domácností, aby se seznámili a navázali kontakt. Senioři v domácnostech se nemusí obávat, protože tam přicházím i já a jsem takovým prostředníkem k tomu prvotnímu seznámení a k tomu rozhovoru."

Účastníci v programu “Dobrovolníci domů” musí být plnoletí.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail