Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SŠTaS Karviná připravila pro žáky středních škol olympiádu

  • Karviná,

18 disciplín v rámci 1. ročníku Olympiády připravila karvinská Střední škola techniky a služeb pro zájemce ze středních škol napříč celým regionem. Studenti i učni tak mohli ukázat, co vše se naučili a ti nejlepší si domů odvezli i hodnotné ceny.

Střední škola techniky a služeb uspořádala pro žáky středních škol MSK první velkou olympiádu pro všechny obory, které škola nabízí.

Yveta Kaluźová, ředitelka SŠTaS Karviná: “Dnešní den jsme nazvali olympiádou, protože byl olympijský rok a chtěli jsme, aby každý ukázal, co umí, aby byl úspěšný ve škole a připravili jsme asi 18 disciplín napříč obory. Každý obor měl své téma, zábavnou formou, nejen odbornou, byly tam kvízy, tvořivé soutěže, žáci se mohli napříč obory hlásit do jednotlivých disciplín.”

Pro budoucí prodavačky byla určena disciplína v aranžování. Ze čtyř zadaných témat si soutěžící vybrali to, co jim nejvíce vyhovuje a které nejlépe vystihne jejich šikovnost. Detaily zpracování, zvolenou techniku a také míru kreativity pak hodnotili odborníci v porotě.

Zdeňka Stolárová, předsedkyně poroty: "Děti žijí touto soutěží, je tam spousta věcí, které jdou naaranžovat dobře, ale porota je objektivní a kontrolujeme vše tak, aby bylo vše spravedlivé."

Ceny dostaly tři nejlepší soutěžní týmy a udělena byla i cena diváků. První místo zůstalo SŠTaS.

Nela Žigová, žákyně oboru Prodavač: "Je to takový zvláštní pocit, že jsme vyhrály. nečekaly jsme to, jsou tu i hezčí věci, než máme my třeba.”

Jasné zadání dostali i budoucí elektrikáři ze sedmi středních škol.

Pavel Fabián, učitel odborného výcviku oboru Elektro: "Zadání dostali ovládání motoru, hvězda, trojúhelník na tlačítko na výdrž. Musí si dávat pozor v silovém zapojení a ovládání.”
Martin Ciborán, žák ze SŠ techniky a služeb, Karviná: "Nejdřív se motor rozběhne do hvězdy a pak do trojúhelníku."
Radim Pliska, žák ze SŠ polytechnické, Havířov -Šumbark: "Jsou tam dva typy vodičů, jeden, který spouští motor a druhý, kterým ovládáte, jakým stylem to bude ovládané, že máte ovládací a silovou část."

Tento den škola také využila k zahájení spolupráce se společností ČEZ.

Lucie Urbánková, specialista strategického náboru skupiny ČEZ: "Je to hlavně z toho důvodu, že se snažíme podporovat technické vzdělávání, vybíráme si prioritně technické školy. Tahle spolupráce je pro nás přínosná, protože v této lokalitě žádnou další partnerskou školu nemáme, do budoucna budeme rádi, když se přijdou podívat k nám do praxe."

Škola si také pozvala šéfkuchaře zámečku Petrovice, aby budoucím kuchařům a kuchařkám, ale i jejich pedagogům v rámci workshopu předvedl moderní trendy ve vaření.

Vojtěch Beseda, šéfkuchař Zámečku Petrovice: “Připravil jsem si čtyř chodové menu složené z lokálních surovin a to českou kuchyni, která mi je nejblíž. Ať vidí, že suroviny, které znají od malička se dají zpracovat do pěkného jídla.”
Kateřina Berkiová, žákyně oboru Kuchař-číšník: "Jsme rádi, že přišel, naučil nás něco nového. To menu, které vybral, je pro nás těžké, ale s jeho pomocí to zvládneme."

Celkem se olympiády zúčastnilo více než 350 žáků,.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy