Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Karviné připravilo pro nejlepší žáky den bez vyučování. Program si užili na zámku

  • Karviná,

Zástupci vedení Karviné se setkali s nejlepšími žáky základních škol. Školáci jsou oceňováni za vynikající prospěch, úspěchy v soutěžích nebo dobrovolnictví. Letos poprvé pro ně připravil program zámek Fryštát.

Tohle jsou nejlepší žáci letošního roku ze základních škol. Jsou úspěšní ve vědomostních soutěžích, reprezentují město ve sportu nebo v kulturní oblasti a hlavně mají vynikající prospěch. Vedení města pro ně zorganizovalo jeden den bez vyučování, aby je za jejich celoroční snažení ocenilo.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Mladá generace Karviňáků je budoucností. Popřál bych jim, aby si vybrali obor, který je bude bavit, protože tyto děti budou odcházet určitě na vysoké školy, tak ať si vyberou tu správnou vysokou školu, aby měli do budoucna dobrý základ a vklad, který pak využijí ve svém životě."

Ještě před setkáním premiantů s vedením města, si užili zážitkový program, poprvé na zámku Fryštát.

Ingrid Szczypková, vedoucí odd. školství, kultury a sportu Odboru školství a rozvoje MMK: "Chtěli jsme to pro ně udělat zábavnější formou, trochu si prověřili, jestli to jsou opravdu nejlepší žáci připravili jsme zábavnou prohlídku zámku, která byla proložena soutěžemi, vyhledávali různé předměty, vyplňovali tajenku a na konec jako bonus, nabídli jsme jim možnost obléci se do historických kostýmů a vyfotit se. Hlavně děvčata to přivítala, ale i chlapci si rádi oblékli pánský kostým."

Ze základní školy Cihelní byla oceněna například Tereza Homoliková a tereza mrázková a. Obě si ocenění zasloužily za vynikající prospěch a úspěch v soutěžích.

Tereza Homoliková, oceněná žákyně ze ZŠ Cihelní: "Překvapilo mě to, ale příjemně potěšilo."

Program na zámku je potěšil, zvláště možnost vyzkoušet si dobové oblečení.

Tereza Mrázková, oceněná žákyně ze ZŠ Cihelní: "Když jsme se oblékaly, je to trochu složité, neumím si to představit, jaké to bylo v minulosti, ale je to pěkné."

Oproti dívkám neměli chlapci oblékání tak náročné

Dominik Hlíva, oceněný žák ze ZŠ Prameny: "Ten kabátec, co mám na sobě je pocitově těžší, ale vypadá to pěkně, jak to kdysi měli na sobě."
Břetislav Hanák, oceněný žák ze ZŠ U Studny: "Jsem velmi rád, že se toho můžu účastnit. Rád bych poděkoval řediteli a učitelce, že mě vybrali. Bylo to skvělé, soutěže mě bavily a určitě bych to všem doporučil, aby zabrali ve škole a mohli si to taky vyzkoušet."

Po oficiálním ocenění, gratulací a předání pozorností měli možnost zástupci mladé generace s vedením města diskutovat na různá témata.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy