Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Znakování se zvířátky rodiče s dětmi v Karviné bavilo. PO centrum pohybu chystá od září kurzy

  • Karviná,

V patnácti městech napříč celou Českou republikou se rodiče se svými slyšícími nemluvňaty učily dorozumět pomocí znaků prostřednictvím akce Znakujeme se zvířátky. Kurzy znakování začnou probíhat od září i v Karviné, lekce si rodiče pochvalují.

Znakování je způsob komunikace rodičů s dětmi, které ještě neumí vyslovovat a v dnešní době se stává populárním. Jedna z lekcí, nazvaná Znakování se zvířátky, se nedávno konala i v novém PO centru pohybu v Karviné-Hranicích.

Petra Owczarzy, lektorka programů pro děti: "Tato akce je zaměřená na děti od 6 do 36 měsíců. Děti nemusí umět mluvit, ba naopak, tohle znakování je zaměřeno na to, že když se děti začnou zajímat o komunikaci a rodiče jim nerozumí, tak prostřednictvím znaků se se svými dětmi domluvit a děti zase se svými rodiči."

Jde o jednoduchá gesta. Kurzy jsou vždy zaměřeny na různá témata, jako je jídlo, spaní, koupání, procházka a podobně.

Petra Owczarzy, lektorka programů pro děti: "Vždy je to jednoduchý znak, gesto a postupně, jak jsou děti šikovnější, tak bývají dvojgesta, pak přidávají slova."

Tato konkrétní lekce byla nachystaná na téma zvířátka.

Petra Owczarzy, lektorka programů pro děti: "Měli jsme tady pejska, kočičku, želvičku, králíčka, rybičky a ptáčka, Postupně jsme na stanovištích učili maminky jednotlivé znaky ke zvířátkům, děti si tam splnily jednoduchý úkol."
Kristýna Kulhánek, účastnice lekce Znakování se zvířátky: "Pro mě bylo frustrující, že nevím, co po mě syn chce, takhle se s ním domluvím úplně bez problémů i beze slov."
Petra Zahradníková, účastnice lekce Znakování se zvířátky: "Prvně jsme si myslela, že je to jen pro děti, které neslyší, ale když jsem si o tom zjistila víc, tak jsme to ráda zkusila a budu to praktikovat doma, protože v tom vidím smysl."

Kurzy znakování začnou probíhat v PO centru pohybu od září. Kromě toho se tady konají cvičení s dětmi, plavání, chystá se i Montessori dílnička. Maminky tady najdou i jógu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy