Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přepadl několik lidí na ulici v Karviné a kradl i v obchodech, už sedí ve vazbě

Karviná |

Vytrhl muži na ulici v Karviné 500 korun z ruky a utekl. S další ženou se násilím přetahoval o nákup. Ta dokonce ani loupež nenahlásila. Kradl také v různých obchodech ve městě. Přitom byl 31letý muž v minulosti za podobné krádeže odsouzen. Už proto sedí ve vazbě a hrozí mu až 10 let vězení.

Policisté v Karviné pátrali několik týdnů po zákeřném lupiči, který okrádal lidi na ulici. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Koncem května měl v dopoledních hodinách využít nepozornosti muže, který zrovna hodlal u prodejního stánku zaplatit. Z ruky mu měl vytrhnout pětisetkorunovou bankovku a utéct. Okradený za ním sice vyběhl, ale dohonit o téměř třicet let mladšího muže se mu nepodařilo."

O pár dnů později, tentokrát ve večerních hodinách, vešel do jednoho z karvinských obchodů a přímo z pultu ukradl dvě bonboniéry.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Způsobená škoda byla odhadnuta na necelých 500 korun. Ve svém „nakupování za pět prstů“ měl pokračovat a v prvním červnovém týdnu v jiné prodejně měl z regálu odcizit sušenky v hodnotě převyšující 300 korun. V obou případech ho nezastavila ani přítomnost personálu obchodů."

Následně se odhodlal k další loupeži, kdy přepadl ženu s nákupem. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Když vyšla z obchodu, zezadu k ní přistoupil a měl se snažit vytrhnout jí z rukou nákupní tašku. Paní se bránila, ovšem po krátkém přetahování měl muž z tašky vytáhnout karton cigaret v hodnotě téměř 1 400 korun a utéci s ním."

Žena navíc loupež na policii neohlásila. Napsala o tom zřejmě na sociální síť a policisté tak zjistili, co se stalo a začali loupež z vlastní iniciativy prověřovat. Měli totiž už spadeno na 31letého podezřelého. Toho koncem minulého týdne kontrolovali náhodou strážníci Městské policie Karviná a následně ho tak předali policistům.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Důkladná a precizní práce, místní a osobní znalost, to vše přispělo k tomu, že byl policisty 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Karviná obviněn z krádeže a loupeže. Za obdobnou trestnou činnost byl již v minulosti odsouzen. Obviněný s kriminalisty spolupracoval, až na poslední skutek svou trestnou činnost nepopírá."

Je možné, že muž mohl okrást nebo přepadnout na ulici mnohem více lidí, ti ale událost neoznámili policii. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody do deseti let. Kriminalisté současně podali státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který soud akceptoval.

Nahlásit chybu


K tématu

Muž s nožem přepadl hernu v Orlové, policistům stejně neutekl a později ho dopadli

26. května 2025 19:38 | Orlová | Jiří Cileček

Kriminalisté z Karviné objasnili loupežné přepadení z konce dubna v herně v Orlové. Osmadvacetiletý muž, který přepadení spáchal pod pohrůžkou nožem, byl zadržen a obviněn ze zvlášť závažného zločinu. Hrozí mu až deset let vězení.

Recidivista se po vloupání schovával před policií na záchodě

20. ledna 2025 15:13 | Havířov | Jiří Cileček

Pozorný svědek viděl muže, který se vloupal do provozovny v Havířově. Zavolal policii, která zloděje uvnitř našla. Schovával se na záchodě. Kriminalisté navíc zjistili, že 29letý muž má ve městě na svědomí více krádeží a vloupání.

Policisté dopadli muže, který utíkal z obchodů se zbožím bez placení

6. dubna 2025 15:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dobíjecí kupóny, stírací losy, ale i zlato. 34letý muž chodil do prodejen v Třinci a Českém Těšíně, kde si vybíral zboží a následně utíkal bez placení. Policejní hlídka ho dopadla zrovna na apríla. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.


Pokladničky jsou zapečetěny, Tříkrálová sbírka klepe na dveře

Včera 11:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Charita se intenzivně připravuje na Tříkrálovou sbírku. Oslovuje dobrovolníky, chystá kostýmy, koruny a pečetí pokladničky. Koledníci vyrazí do ulic zkraje ledna.

Před svinovským kostelem stojí unikátní betlém

25. prosince 2025 9:38 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Ve Svinově letos poprvé vznikl obecní betlém. Nejde však jen o vánoční dekoraci, ale o nový symbol setkávání, který má lidem v uspěchané době připomenout klid a pospolitost.

56letý muž oznámil na tísňové lince, že usmrtil svého známého, pak zavěsil. Policie zveřejnila další informace k tragédii ve Vratimově

25. prosince 2025 19:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policie zveřejnila další informace ke štědrovečerní tragické události ve Vratimově na Ostravsku. Policisté obvinili muže středního věku ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Kriminalisté pokračují v intenzivním vyšetřování.

Vánoce oslavila Obec Slováků v Karviné setkáním a vystoupením folklorního souboru

25. prosince 2025 13:34 | Karviná | Gabriela Stašová

Obec Slováků v Karviné má za sebou další klasické předvánoční setkání, při němž se zpívalo a tančilo, ale především se vroucně setkávali její členové. Letos za doprovodu vystoupení souboru Velká Magurka ze Slovenska.

Park za mariánskohorskou radnicí čeká proměna. Nabídne i místo pro svatební obřady

25. prosince 2025 13:55 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Park za radnicí v Ostravě-Mariánských Horách by se měl výrazně proměnit. Radnice připravuje jeho revitalizaci a ještě před zahájením prací představila záměr místním obyvatelům. Ti se mohli zapojit do veřejné debaty a říct, co by v parku chtěli změnit.


Vánoční jarmarky letos navštívili i karvinské sportovní hvězdy házené a fotbalu

Včera 14:05 | Karviná | Gabriela Stašová

Klasickými předvánočními akcemi se na základních školách staly vánoční jarmarky. Letos hned dvě základní školy v Karviné přizvaly na tuto akci karvinské sportovce, aby zpestřili program a děti také například motivovali ke sportu.

Vražda na Štědrý den v domě ve Vratimově? Policie zadržela podezřelého

24. prosince 2025 16:29 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté vyjížděli na Štědrý den dopoledne k tragickému případu do Vratimova na Ostravsku. V jednom z domů nalezli muže bez známek života. Policie potvrdila, že šlo o násilnou smrt, případem se nyní zabývají krajští kriminalisté.

Vánoční solidarita v Horní Suché pomohla malé Nelince

25. prosince 2025 11:03 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Lidé v Horní Suché ukázali, že jim není lhostejný život jejich sousedů. Společná iniciativa přinesla konkrétní pomoc rodině malé Nelinky, která potřebuje dlouhodobou podporu při náročné péči.

Na jarmarku vznikla jedinečná socha pro Studénku

24. prosince 2025 12:51 | Studénka | Petra Dorazilová

Poslední sobotu před Štědrým dnem se na náměstí Republiky konaly vánoční trhy. Vedle prodejních stánků nabídly také tvořivé dílny. V jedné z nich vznikla originální dřevěná socha pro Studénku.

Vánoce oslavila Obec Slováků v Karviné setkáním a vystoupením folklorního souboru

25. prosince 2025 13:34 | Karviná | Gabriela Stašová

Obec Slováků v Karviné má za sebou další klasické předvánoční setkání, při němž se zpívalo a tančilo, ale především se vroucně setkávali její členové. Letos za doprovodu vystoupení souboru Velká Magurka ze Slovenska.

Vánoční mezigenerační setkání na MŠ Divišova potěšilo všechny děti i seniory a propojilo je

24. prosince 2025 14:52 | Karviná | Gabriela Stašová

Mateřská škola Divišova uspořádala krásnou akci, při níž se potkala nejmladší generace s tou nejstarší. Akce se uskutečnila za doprovodu vystoupení dětí a společného tvoření.

Ve Stonavě se rozzářil vánoční strom a zazněly koledy

24. prosince 2025 8:02 | Stonava | Jiří Brzóska

Po roce jsou tu opět nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Tu pravou sváteční atmosféru navodili svým vystoupením v Domě PZKO žáci stonavské základní školy. Vánoční koncert byl navíc doplněn tradičním jarmarkem. Vyvrcholením celého programu pak bylo bezesporu slavnostní rozsvícení vánočního stromu před obecním úřadem, které se ve Stonavě tradičně koná těsně před Vánocemi.

Vánoční přání stonavských duchovních

24. prosince 2025 8:01 | Stonava | Jiří Brzóska

Vánoce nejsou jen časem dárků a rodinných setkání, ale především křesťanským svátkem narození Ježíše Krista. Proto jsme oslovili stonavské duchovní – P. Rolanda Manowského-Słomku, faráře Římskokatolické farnosti Stonava, a Vladislava Volného jr., pastora Slezské církve evangelické a. v. – a požádali je o vánoční přání pro obyvatele Stonavy.

Przy wspólnym stole wigilijnym

24. prosince 2025 8:00 | Stonava | Otýlie Tobolová

W szkole od rana panowała świąteczna atmosfera. Zaczęło się od przygotowania stołu wigilijnego. A my z naszą kamerą byliśmy przy tym.

Stonava odstartovala mobilní odběry krve v obcích

24. prosince 2025 7:00 | Stonava | Jiří Brzóska

Obec Stonava se zapsala do historie Krevního centra Fakultní nemocnice Ostrava. Jako vůbec první obec umožnila zdravotníkům uskutečnit mobilní odběr krve. Darovat tuto nejcennější tekutinu přišli do místního kulturního domu nejen pravidelní dárci, ale především lidé, kteří se k dárcovství odhodlali poprvé.

Přepadl několik lidí na ulici v Karviné a kradl i v obchodech, už sedí ve vazbě
Vydáno 22. června 2022 15:52, Karviná, Jiří Cileček
Vytrhl muži na ulici v Karviné 500 korun z ruky a utekl. S další ženou se násilím přetahoval o nákup. Ta dokonce ani loupež nenahlásila. Kradl také v různých obchodech ve městě. Přitom byl 31letý muž v minulosti za podobné krádeže odsouzen. Už proto sedí ve vazbě a hrozí mu až 10 let vězení.

ilustrační snímek; zdroj foto: Policie ČR

Policisté v Karviné pátrali několik týdnů po zákeřném lupiči, který okrádal lidi na ulici. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Koncem května měl v dopoledních hodinách využít nepozornosti muže, který zrovna hodlal u prodejního stánku zaplatit. Z ruky mu měl vytrhnout pětisetkorunovou bankovku a utéct. Okradený za ním sice vyběhl, ale dohonit o téměř třicet let mladšího muže se mu nepodařilo."

O pár dnů později, tentokrát ve večerních hodinách, vešel do jednoho z karvinských obchodů a přímo z pultu ukradl dvě bonboniéry.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Způsobená škoda byla odhadnuta na necelých 500 korun. Ve svém „nakupování za pět prstů“ měl pokračovat a v prvním červnovém týdnu v jiné prodejně měl z regálu odcizit sušenky v hodnotě převyšující 300 korun. V obou případech ho nezastavila ani přítomnost personálu obchodů."

Následně se odhodlal k další loupeži, kdy přepadl ženu s nákupem. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Když vyšla z obchodu, zezadu k ní přistoupil a měl se snažit vytrhnout jí z rukou nákupní tašku. Paní se bránila, ovšem po krátkém přetahování měl muž z tašky vytáhnout karton cigaret v hodnotě téměř 1 400 korun a utéci s ním."

Žena navíc loupež na policii neohlásila. Napsala o tom zřejmě na sociální síť a policisté tak zjistili, co se stalo a začali loupež z vlastní iniciativy prověřovat. Měli totiž už spadeno na 31letého podezřelého. Toho koncem minulého týdne kontrolovali náhodou strážníci Městské policie Karviná a následně ho tak předali policistům.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Důkladná a precizní práce, místní a osobní znalost, to vše přispělo k tomu, že byl policisty 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Karviná obviněn z krádeže a loupeže. Za obdobnou trestnou činnost byl již v minulosti odsouzen. Obviněný s kriminalisty spolupracoval, až na poslední skutek svou trestnou činnost nepopírá."

Je možné, že muž mohl okrást nebo přepadnout na ulici mnohem více lidí, ti ale událost neoznámili policii. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody do deseti let. Kriminalisté současně podali státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který soud akceptoval.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000032041/prepadl-nekolik-lidi-na-ulici-v-karvine-a-kradl-i-v-obchodech-uz-sedi-ve-vazbe