Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odpočinkový areál Karvinského moře se dočkal dalšího vylepšení

  • Karviná,

Areál Karvinského moře se i letos upravoval ke spokojenosti jeho návštěvníků. Jaké práce se stihly ukončit do začátku letní sezóny prozradí naše první reportáž.

Areál Karvinského moře se před letošní létem opět výrazně změnil. Největší změnou je dokončení cyklostezky po obvodu areálu v délce 3 kilometrů.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Jde o druhou fázi vylepšování Karvinského moře. V letošním roce jsme měli ambici udělat tříkilometrovou inline a cyklodráhu s přemostěním. To se nám podařilo, stavba je dokončena. Jsem rád, že se to podařilo stihnout, a že si tu trasu lidé na kolečkových bruslích, případně kolech, mohou projet."

I samotné odpočinkové místo dostálo změn.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Jsme rozšiřovali pláž, na té pláži přibyl nový majetek, tzn. lavičky, převlékárna, nová mola tam vznikla, opět je to rozšíření nabídky pro letní trávení volného času našich lidí."
anketa: návštěvníci Karvinského moře: "Je to tu super, líbí se nám." "Jdeme se koupat, musíme se někde zchladit. Jsme rádi, že to tady udělali, takže máme pohodu úplně." "My tu chodíme plavat, je to tu dobré někdy." "Vypadá to tam dobře, mohla by být všude, ta písečná pláž."

S nápady, co by se od loňského roku, kdy proběhla první fáze přeměny, mohlo ještě na Karvinském moři vylepšit, přicházeli i sami návštěvníci.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Ty nápady lidí, které nám posílají nebo které od nich zpětně získáváme, tak jsme do toho zakomponovali. My jsme ten plán měli někdy před třemi roky, že Karvinské moře chceme zlepšit, zrenovovat, ta druhá etapa skončila letos, ta ambice ještě nekončí a je možné, že tady ještě něco do budoucna vylepšíme."

Realizaci celé přeměny předcházela celá řada jednání, především se společností Asental, které pozemky patří.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Ta vůle byla o tom, abychom si pozemky mohli pronajmout a mohli jsme náš investiční plán rozvíjet."

Zafungovat musel dohoda i s rybáři, kteří tady ještě před změnou rybařili. Jednání bylo několik a ne vždy byla jednoduchá a ideální.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Rybáři chtějí mít svůj klid, chtějí chytat ryby a lidé se zase chtějí bavit, koupat, rekreovat. Hledali jsme kompromisy. Jsou vyčleněná místa, která rybáři mohou využívat. Věřím tomu, že ta shoda bude, že si tady užijí i rybáři, tak i lidé, kteří se přijdou rekreovat."

Další jednání bylo nutné také kvůli příjezdu k moři a parkování vzhledem ke stavbě obchvatu.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme zařídili na pomocném dolu Darkov po dohodě s Diamem, že to parkoviště, které bylo uzavřeno, tak jsme ho otevřeli pro návštěvníky, takže stačí 200-300 metrů a jste dnes na moři a jednáme s Diamem také o tom, že bychom převzali od státu pozemky kde stála bývalá restaurace Šnapka a Jednota a tam bychom chtěli vytvořit nová parkovací místa."
Prioritou je, aby si tento areál zachoval přírodní ráz.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Chceme, chceme to zachovat. já vidím jednu jedinou ambici do budoucna, v případě, že by se podařilo tady přitáhnout nějaké sítě, že by tady mohlo vzniknout nějaké lehké mobilní občerstvení, ale muselo by to mít svůj pořádek, protože to je to, co nám trochu dělá problémy. Je tady provozní řád a ne všichni lidé se jím řídí. Možná bych chtěl apelovat na všechny, aby si ten svůj majetek hlídali a nenechali si ho ničit. Protože oni tady budou chodit, oni se tu chodí bavit a s tím trochu máme problémy, takže doufám, že se to zlepší a že si lidé budou vážit toho, co se tady udělalo. "

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail