Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Květinová zahradní slavnost pro seniory z Nového domova se vydařila

  • Karviná,

V Novém domově se konala zahradní květinová slavnost pro tamní seniory. Bohatý program si venku užili i klienti upoutáni na lůžka.

Senioři z Nového domova zažili krásný den. Sociální a aktivizační pracovnice pro ně společně s vedením připravili velkou zahradní květinovou slavnost. Květiny byly doslova všude. Zdobili stánky, stoly, mobilní pódium, ale i oblečení a účesy přítomných klientů a hostů.

Daniel Rychlík, ředitel Nového domova: "My po dvou letech covidového strádání jsme se dostali do fáze, že jsme schopni pořádat větší akce a tím, že přišlo pěkné počasí a můžeme být venku, děláme velkou květinovou slavnost, ale účel není definován, důležité je, aby lidé byli spolu, abychom se trochu otevřeli komunitě, takže jsme pozvali všechny, co s námi spolupracují, pozvali jsme rodinné příslušníky a prostě chceme být odpoledne spolu, aby uživatelé měli trochu změnu.”

Akci si užívali i klienti, kteří jsou upoutáni na lůžko.

Daniel Rychlík, ředitel Nového domova: "My máme strategii péče, že všichni lidé potřebují stejnou podporu a to, že jsou s postelemi venku není jen dnes, ale snažíme, aby to byl standard naší péče, že pokud je hezky, tak se lidé dostanou aspoň na chvíli ven."

Program, nabízení občerstvení a opečovávání na zahradě měli na starosti všichni zaměstnanci domova.

Světla Janovská, koordinátor aktivizačních pracovníků: "Po celou dobu se střetáváme s mateřskými a základními školami, na ten popud jsme pozvali mažoretky Michelle, kapelu Akorďanku, která tady už byla dvakrát. Dále paní zooterapeutku, ta nám dělá pravidelnou zooterapii po celý rok a naše rodinné příslušníky, které tady rádi vidíme. Děvčata z kuchyně si otevřely bufet, kdy v kuchyni připravily domácí koláče, venku připravují bramborové placky, halušky se zelím, vymyslely jsme pro tuto letní sezonu ledovou kávu."
anketa: klienti Nového domova: "Já jsem přišla za babičkou, ona má 101 roků, tak jsme přišla na návštěvu, nikoho jiného nemá 10 Je to tu pěkné, moc pěkné." "Veselo je, ale není to, co bývalo. Každý máme jiný rozum." "Dobré to tu je." "Já se vyžívám v tom, já to mám strašně ráda." "Já pocházím z Bulharska, a tam takový lidový málokdy se stává." "Já jsme uživatelka Nového domova, to je můj manžel. přišla jsem za ním po třech rokách." "Velmi se nám tu líbí, máme plno aktivit, doma jsem seděla a koukala z okna, tady jsem ráda, že je sobota neděle a mám chvilku klid."

Aktivit mají senioři v Novém domově hodně, z těch větších akcí je na podzim čeká Vinobraní.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy