Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Smacznego v Karviné na Lodičkách uspokojil všechny labužníky

  • Karviná,

V areálu Lodičky se konal festival jídla a pití nazvaný Smacznego. Oproti loňskému pilotnímu ročníku byl obohacen o vaření různých lahůdek šéfkuchaři na pódiu.

Areál Lodičky tentokrát patřil všem milovníkům dobrého jídla a pití. Vybírat bylo opravdu z čeho. A nejen to, lidé mohli prostřednictvím velké obrazovky na pódiu nahlížet pod ruce zkušeným šéfkuchařům.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán, organizátor akce: "Loni jsme to zkoušeli spíše s místními, letos jsme chtěli do Karviné dostat něco z okolních měst a je to festival s vařením na pódiu, jsou tady různé stánky s jídlem, pitím, kávou. Je tady opravdu průřez celou gastronomií, jsou tady jídla z Mexika, typická česká jídla, lidé si mohou vyzkoušet exotické ovoce z Afriky, hod dogy, burgery na různé způsoby, žebra jsem tam viděl.”

Jak se vaří a připravuje takový tatarák z hlívy ústřičné s opečeným kváskovým chlebem a pažitkovou majonézou nebo jak dokonale připravit telecí flank steak s omáčkou ze žlutých paprik převedl na pódiu šéfkuchař Zámku Petrovice Vojtěch Beseda.

Vojtěch Beseda, šéfkuchař Zámečku Petrovice: "Hlívu používáme jako alternativu za maso jídlo za pár peněz. Telecí flank steak s omáčkou ze žlutých paprik, marinované červené papriky a salsa chimichurri opečené brambory s bylinkami, kde je to taková fúze české gastronomie, kdy používáme lokální telecí maso a používáme suroviny, že vznikne středomořský svěží letní pokrm, Výborný šťavnatý steak se zajímavými chutěmi, nakyslá, lehce pikantní, ta papriková omáčka, brambůrky."

Plnou porci si přímo z pódia odnesla výherkyně soutěžní otázky, ostatním rozdal šéfkuchař vzorky k ochutnání.

anketa: návštěvníci festivalu Smacznego: "Výborné, výborné, koriandr paráda." "Mě zbylo jen málo, ale věřím, že mi to bude chutnat." "Výborné to bylo, maso měkké, dobře dochucené, paprika výborná."

Vaření před publikem nebyla pro Vojtěcha Besedu premiérou.

Vojtěch Beseda, šéfkuchař Zámečku Petrovice: "Nebylo to poprvé, mám to rád, snažím se vždycky vlítnout a vařit, soustředit se na to vaření. Jdu do toho po hlavě, nepřipravuji se extra, jen se soustředím na to vaření, abych odvedl dobrý výkon, jako bych si vařil doma třeba."

Akce byla vydařená a pořadatelé už teď slibují, že za rok akci zopakují.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán, organizátor akce: "Tato akce vznikla primárně za podpory města Karviná a Nadace OKD, děkujeme. Doufám, že se akce chytne do budoucna, že se to rozjede a stane se tradicí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy