Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští borci z TJ SŠTaS podruhé zorganizovali Mistrovství ČR ve freestyle street workoutu

  • Karviná,

Na Lodičkách se uskutečnilo Mistrovství ČR ve workoutu. Ti nejlepší borci postupují na Mistrovství světa a my vám je teď ukážeme.

V Karviné na Lodičkách se uskutečnilo Mistrovství České republiky ve freestyle street workoutu, kterého se zúčastnili sportovci z celé země. Organizátoři z TJ Střední školy techniky a služeb se organizace mistrovství zhostili podruhé.

Lukáš Strouhal, organizátor Mistrovství ČR ve freestyle street workoutu: "Minulý rok byl startující, teď je to lepší, úroveň se zvyšuje a i díky našemu týmu se ti lidé seskupují, mají možnost si zasoutěžit a dostat se na Mistrovství světa. Máme tři váhové kategorie u mužů a u žen jen jednu. Ten, kdo má větší váhu a výšku, má jiné páky a je to pro něho složitější. Navíc tahá větší váhu, tím pádem vysilující. My jsme si to rozdělili tak, aby měli podmínky stejné, hrazdu jako základ, bradla jako druhý prvek a pomocné prvky plus zem."

Každý disciplína byla limitovaná jednou minutou. Sestavu si každý připravil sám podle sebe tak, aby předvedl to nejlepší.

Lukáš Strouhal, organizátor Mistrovství ČR ve freestyle street workoutu: "V podstatě jsme hodnotili komplexnost, aby každý ten cvičící dokázal udělat všechno, byl připravený jak na vytrvalost silově dynamicky, protože ta freestylová scéna atd, ty prvky se prostě mění a oni na to musí reagovat."

Nejlepší borci si na tomto Mistrovství zajistili přímý postup na Mistrovství světa. Jedním z nich je karvinský závodník Karel Tokár. Prozatím na soutěžích sbíral stříbrné medaile, tady na domácí půdě se mu ale dařilo na výbornou, ve své váhové kategorii vyhrál.

Karel Tokár, účastník Mistrovství ČR ve freestyle street workoutu: "Já nemám slov, Mám hrozně moc radost, jsem rád, že jsem dal ze sebe co nejvíc, co jsem mohl ze sebe dát, jsem rád prostě."

V nejtěžší váhové kategorii, muži nad 80 kilogramů se do absolutního finále dostal Tomáš Bojanovský z Brna. Mistrovství ČR se zúčastnil poprvé a i on poprvé zabojuje o to nejlepší na Mistrovství světa.

Tomáš Bojanovský, účastník Mistrovství ČR ve freestyle street workoutu: "Konkurence byla těžká, bylo tady spousta šikovných závodníků a abych se přiznal, tak jsem to ani nečekal. Na svět se dostanu, tak se těším, už je to jasné teď. Těším se už jen kvůli tomu, že tam potkám ty nejlepší hvězdy ze světa, které mě inspirují, takže to bude asi to nejlepší."

Ve finále žen se předvedly tři účastnice, mezi nimi byla Laďka Jeřábková z Prahy. Loni i předloni byla na Mistrovství ČR stříbrná a stříbro si vybojovala i letos.

Laďka Jeřábková, účastnice Mistrovství ČR ve freestyle street workoutu: " Já jsem se svým výkonem relativně spokojená, v kvalifikaci jsem něco málo pokazila, trochu to dopadlo jinak, než jsem si myslela, ale jako celek super. Akce se mi moc líbí, oproti loňsku i relativně velká účast, za mě pecka."

Mistrovství ČR ve freestyle street workoutu by se nemohlo uskutečnit bez finanční podpory města a vstřícnosti dalších partnerů a spoluorganizátorů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy