Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aktuálně z Karviné - Pozvánka na Anenskou pouť, jízdy kočárem, prohlídky v šikmém kostele

  • Karviná,

26. července slaví svůj svátek všechny Anny, Aničky a Andulky. Nositelky tohoto jména se mohou i letos se svými rodinami a známými pobavit na každoroční anenské pouti v Karviné-Ráji, kde je svaté Anně zasvěcen místní kostel a to v neděli 24. července. Na romantickou jízdu kočárem taženým koňským spřežením se letos o prázdninách můžete vydat v pátky, soboty i svátky vždy od 15:00 do 18 hodin. Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary nabízí prohlídky s průvodcem, které jsou zdarma.

POZVÁNKA NA LETOŠNÍ ANENSKOU POUŤ

26. července slaví svůj svátek všechny Anny, Aničky a Andulky. Nositelky tohoto jména se mohou i letos se svými rodinami a známými pobavit na každoroční anenské pouti v Karviné-Ráji, kde je svaté Anně zasvěcen místní kostel a to v neděli 24. července. Tady se také bude sloužit mše v polském jazyce v 8 hodin ráno a v českém jazyce pak v 10 hodin. Po ní se v zahradě PZKO koná zahradní slavnost, nebude chybět dobré domácí občerstvení ve formě koláčů, zákusků a dalšího pohoštění. Od 14 hodin se tam také koná festyn polski, kdy vystoupí několik hudebních hostů.

ROMANTICKÉ JÍZDY KOČÁREM I LETOS

Na romantickou jízdu kočárem taženým koňským spřežením se letos o prázdninách můžete vydat v pátky, soboty i svátky vždy od 15:00 do 18 hodin. Z důvodu velkého zájmu je dobré projížďky rezervovat v infocentru na náměstí osobně nebo na telefonním čísle. 596 318 620. Stanoviště je poblíž zámku Fryštát.

PROHLÍDKY S PRŮVODCEM V ŠIKMÉM KOSTELE

Máme tady další tip na letní trávení volného času. Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary nabízí prohlídky s průvodcem, které jsou zdarma. Navštívit ho můžete během prázdnin a září vždy v pátky od 10:00 do 17:00 hodin, soboty od 10:00 do 18:00 hodin a neděle od 11:30 do 18:00 hodin. Od loňského roku je nově hned vedle kostela postavené dřevěné infocentrum s nabídkou turistických tras „zaniklou Karvinou“ a suvenýrů.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy