Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské Lodičky patřily už popáté rockerům, vystoupila kapela Traktor i Arakain

  • Karviná,

V Karviné se konal pátý ročník festivalu Karviná Rocks, který pro fanoušky této muziky připravila Iniciativa Dokořán na Lodičkách.

Už popáté měli rockoví fanoušci příležitost slyšet v Karviné známé i méně známé rockové kapely. Pořadatelům z Iniciativy Dokořán se podařilo sestavit program festivalu Karviná Rocks tak, aby příležitost zahrát si dostaly i karvinské kapely.

Lukáš Heczko, organizátor festivalu: “Letos to bylo takové hektické, protože jsme to domlouvali v zimě, kdy ta situace byla jiná, ale to nadšení ze stran kapel bylo. Vystoupí Messalina, Ingott, jsou kapely, se kterými jsme začínali tento festival rozjíždět v roce 2017. Hlavním tahákem je Traktor a Arakain, to jsou největší kapely."

Skupina Ingott si zahrála na domácí půdě po několika letech a rovnou představila a pokřtila inový singl.

Jiří Šperl, kytarista a zpěvák kapely Ingott: "Teď jsme se přestěhovali na Jižní Moravu, jsme posbíraní z celé republiky, ale nezapomněli jsme na svůj původ, na to jsme pyšní a hrdí, to je jasná věc, takže po čtyřech letech v Karviné. A co se týče singlu, chtěli jsme udělat poctu našim fanouškům, jmenuje se Komando, protože si takto naši fanoušci říkají Komando Ingott."

Doma se nejlíp hraje i další karvinské kapele Messalině.

Rudolf Schweser, kapelník skupiny Messalina: "Nehrajeme tady často, abychom nenudili, abychom se nestali něčím, co by mohlo člověka omrzet, takž is vybíráme a děláme dvě maximálně tři akce do roka, to je jedna z nich.  Ještě chystáme v našem rockovém klubu něco jako Rockové legendy, vlastně tato akce vznikla na základě Rockových legend, já jsem tuto akci zakládal ještě s Lukášem, takže ten první ročník jsme dělali společně a on to pak chytl do své režie, my pokračujeme v klubu v menším vydání, děláme tradičně každý rok Rockové legendy, to znamená lidi, kteří tady působili nebo působí, tak se dají dohromady na tu chvíli, většinou tam je čtyři pět kapel, je to takové nostalgické vzpomínání no."

A na co konkrétního se těšili rockoví fanoušci?

anketa: návštěvníci festivalu: "Já hlavně na ty, co hrají před Traktorem, čili poslechnout si něco, co ještě neznám." "Pro mě asi Ingott a potom Arakain. Přišla hromada lidí, asi nikdo ani nečekal, že tady bude tolik rockerů a metalistů, takže úžasný fesťák a pokračovat v tom."

Martin Kapek, zpěvák kapely Traktor, si atmosféru v Karviné užíval naplno.

Martin Kapek, zpěvák kapely Traktor: "Já jsem z Ostravy, takže Karviná a okolí, máme tady spoustu přátel kolem Ostravy a bylo to úžasné. Ty lidi tady jsou prostě spontánní, je nakopneš a to je motor, který funguje na tisíc procent, bylo to úžasné, zpívali si, bavili se, zvláště co bylo před tím, když se lidi nemohli bavit. Teď si to užíváme, je to kolikrát až dojemné, ty lidi to potřebují. Bylo to tady organizačně všechno super, musím poděkovat všem, takže práce na jedničku."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy