Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dechový orchestr Májovák má napilno, do konce roku chystá ještě několik velkých koncertů

  • Karviná,

Symfonický dechový orchestr Májovák oslaví v příštím roce své 115. výročí vzniku. Už teď běží potřebné přípravy k oslavě výročí a postupně se realizují všechny letošní naplánované koncerty. Do konce roku jich bude ještě několik.

Úspěšný dechový orchestr Májovák má za sebou několik významných koncertů, které se uskutečnily v průběhu letošního půl roku. A na další vystoupení se připravuje.

Petr Ženč, předseda Správní rady Májováku: "My jsme rádi, že ten první půlrok proběhl normálně, že ta omezení, která jsme měli dva roky, už nebyla, takže jsme mohli uskutečnit několik zajímavých projektů. Jeden z nejzajímavějších bylo nahrávání tří skladeb světových autorů symfonické hudby v Českém rozhlase v Ostravě. Ty skladby měly velký ohlas, dokonce se nám ozvalo několik skladatelů ze světa, že by s námi rádi navázali spolupráci, což plánujeme udělat v příštích letech. Nahrávky si mohou lidé poslechnout na našem youtube kanále.”

Další významnou akcí byl prvomájový koncert nazvaný Symfonické jaro, který proběhl v Trojhalí Karolína. Májovák nezapomněl ani na své karvinské posluchače. Pro ně se uskutečnil velký koncert filmové hudby v rámci Dnů Karviné.

Petr Ženč, předseda Správní rady Májováku: "Já myslím, že všichni byli spokojeni, že koncert se jim líbil a ty ohlasy jsme měli dobré, jsme moc rádi, že jsme se mohli tohoto festivalu zúčastnit.”

Před letními prázdninami vystoupil Májovák i na bývalém Dole Gabriela.

Petr Ženč, předseda Správní rady Májováku: "To je vlastně místo, ke kterému má náš orchestr specifický vztah, protože v roce 1918 náš orchestr na tomto dole vznikl a my jsme se tam po řadě let letos poprvé vrátili. 7. července se zde uskutečnilo setkání evropských velvyslanců, kde proběhla prezentace celého území v rámci jeho připravovaného rozvoje a připravovaného území Gabriela. pro tyto velvyslance jsme připravili program, který byl složený z autorů regionálních, vystoupila zde dvě menší naše seskupení."

Na Důl Gabriela se Májovák ještě jednou letos vrátí a odehraje o půl osmé večer svůj koncert pro širokou veřejnost v rámci chystaného POHOdne, který proběhne 27. srpna.

Petr Ženč, předseda Správní rady Májováku: "Samozřejmě všechny naše posluchače a zájemce o POHOden zveme a budeme se těšit na setkání 27. srpna."

Příznivci Májováku nepřijdou ani o tradiční Dušičkový koncert, který se uskuteční v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary 30. října. Opět bude vstupné dobrovolné, je ale nutné sledovat webové nebo facebookové stránky Májováku a místo si kvůli omezené kapacitě včas zarezervovat.

Ani letošní rok není výjimkou v obměně hudebních nástrojů a nákupu potřebných.. Na tyto výdaje jim přispívá město.

Petr Ženč, předseda Správní rady Májováku: "Za to bych velmi rád poděkoval našemu statutárnímu městu Karviná za podporu, protože velký 70 členný orchestr potřebuje neustále obnovovat svůj “vzový park”, všechny nástroje potřebují svou opravu, rekonstrukce, takže jsme rádi, že i letos můžeme pokračovat ve vybavování hudebními nástroji."

A jelikož čeká příští rok Májovák oslava 115. výročí svého založení, už teď běží přípravy a projednávání nápadů a nových projektů, posluchači se budou mít na co těšit.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail