Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětem slouží nové dětské hřiště i na karvinských Lodičkách

  • Karviná,

Návštěvníci karvinských Lodiček si jistě všimli i novinky, která v tomto areálu přibyla. Na žádost rodičů s malými dětmi, kteří sem chodí odpočívat, bylo vybudováno nové dětské hřiště. Nachází se poblíž workoutového hřiště, které je hojně navštěvované především mladými lidmi.

Na základě požadavků občanů, především rodičů, byla letos v červenci dokončena výstavba nového dětského hřiště v areálu Loděnice.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Původně tady bylo hřiště, které sloužilo pro plážový volejbal. Bylo ale málo využíváno, tak jsme vyslyšeli prosbu rodičů malých dětí, pro které jsme instalovali herní prvky, které mohou využívat celoročně. Herní prvky, které jsou zde nainstalovány, jako jsou houpačky, kolotoč, lanová dráha, skluzavka nebo houpadlo, tak splňují veškeré standardy a normy, které jsou požadovány a děti si zde mohou bezpečně hrát."
Emil Dostál, TS Karviná: "Dalo by se říct, že dětské atrakce jsou z 99 procent hotové. Máme tady připraven ještě materiál, který budeme dodávat do dopadových ploch a musíme dodat ještě provozní řád k této dětské atrakci."

Dětských hřišť je ve městě dostatek, město vždy pružně reaguje na žádosti občanů. V posledních letech přibylo například hřiště na letním koupališti, u Pískovny nebo v několika vnitroblocích na sídlištích. Atrakce pro malé děti jsou také součástí nového sportoviště v Karviné-Hranicích.

Nahlásit chybu


K tématu




BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail