Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V kině Centrum probíhá další modernizace kinosálu. Tentokrát budou mít změny vliv na akustiku

Karviná |

V kině Centrum probíhá další modernizace kinosálu. Tentokrát budou mít změny vliv na akustiku.

Návštěva kina Centrum bude pro milovníky filmů ještě větším zážitkem než doposud. Právě tady probíhá další vylepšení, které bude mít vliv na akustiku v sále.

Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin: "Práce tady v kinosále kina Centrum probíhají od začátku července, kdy byly sundány staré obkladové materiály, které byly zcela nevyhovující jak esteticky, tak požárně tak akusticky. V současné době se vyrábí ty nové akustické prvky, které tady budou nakladeny na ty zdi."

Předpokládá se, že práce budou dokončeny v polovině října.

Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin: "Určitě zase chystáme zajímavou akci na otevření za zvýhodněné vstupné a podobně."

V době modernizace kinosálu diváci o projekce filmů nepřicházejí, promítá se v letním kině i ve velkém sále městského domu kultury.

Andrzej Bizoň, náměstek primátora: "V minulých letech jste si určitě všimli, že jsme opravili malý sál v MěDK, minulým rokem rekonstrukce velkého sálu a ozvučení, protože to už bylo nutné a mnoho souborů divadelních nás upozorňovalo na to, že ten zvuk tam není ideální. Když to shrnu, tak při generální opravě kina Centrum ten vnitřek, ty útroby celého toto zázemí zvuku a techniky nebylo rekonstruováno, proto jsme k tomu přistoupili."

Kromě filmových představení v letním kině i ve velkém sále městského domu kultury mohou karvinští i návštěvníci města navštěvovat spoustu kulturních akcí, představení a koncertů, které MěDK pro kulturní život ve městě zajišťuje.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Teď zrovna nám ještě jedou koncerty nedělní Karvinského kulturního léta, zbývají nám tři. Kromě koncertů Karvinského kulturního léta máme také připraveny akce pro děti. 20. srpna na náměstí vystoupí divadélko Sem Tamfór připravilo program Jak bylo, když nebylo a v úterý 23.8. budeme mít Prázdninové kejklování. To se odehraje u zadního vchodu MěDK, kde jsou připraveny pohádky a soutěže. V případě nepříznivého počasí se to uskuteční ve velkém sále MěDK."

Prázdniny budou ukončeny velkou akcí na náměstí, a to v pátek 26. srpna.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Je připraven program jak pro děti, tak pro dospělé, doufám, že tam bude krásná prázdninová letní atmosféra, je tam připraven Indiánský kabaret v 16 hodin, potom Stavíme s Bořkem stavitelem, je tam obří molitanová stavebnice a večer v osm hodin se můžeme zaposlouchat do krásných muzikálových hitů."

25. srpna je také důležitý termín, končí možnost rezervace divadelního předplatného.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "V září nám už pojedou divadla, 19. a 30.9. budeme dojíždět divadla, která z nějakého důvodu nemohla být prezentována ať už z důvodu pandemie nebo nemoci. Jinak v září, hned 1.9. máme připravenou Talkshow 7 pádů Honzy Dědka, kde hosty budou Mirai Navrátil a Martin Dejdar. V září máme také připravenou tradiční akci Prolínání kultur, to bude 3. září a tradiční koncerty Karvinských varhan, které se uskuteční druhou, třetí a čtvrtou zářijovou neděli v kostele Povýšení svatého kříže vždy v 16 hodin.”
Nahlásit chybu


K tématu

Podzim bude v Karviné plný kulturních zážitků, připravena je série představení i přednášek

7. října 2023 16:39 | Karviná | Monika Danková

Městský dům kultury si pro obyvatele města připravil pa podzimní část roku spoustu zajímavých kulturních akcí, počínaje přednáškami přes taneční zábavy až po divadelní představení. Více už prozradí naše další reportáž.

Karviná ocenila nejlepší sportovce. Nově zařadila do vyhlašování dvě kategorie

16. března 2024 11:56 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

V sále městského domu kultury se uskutečnilo vyhlašování a oceňování nejlepších sportovců Karviné.

Přijďte si užít adventní svátky na náměstí, do kina i MěDK Karviná

25. listopadu 2023 17:50 | Karviná | Monika Danková

Doba adventu se blíží a Karviná je na ně připravena se vším všudy. Obyvatelé města se mohou těšit na vánoční jarmark, sváteční programy v kině i divadle a také na Cestu k vánoční harmonii.


Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Aktuálně z Karviné: Další dopravní omezení ve městě, pozvánka na akci Den Země

13. dubna 2024 17:14 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od příštího týdne začnou další dopravní komplikace ve městě. Statutární město Karviná pořádá ve čtvrtek 18. dubna na Masarykově náměstí ve Fryštátě Den Země.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

V Karviné proběhly zápisy do 1. tříd základních škol

13. dubna 2024 15:48 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Tento týden se na základních školách konaly zápisy do prvních tříd. V té době jsme s kamerou vyrazili za budoucími prvňáčky na Základní školu U Studny, kde na ně netrpělivě čekali učitelé. Byli zvědaví, co všechno předškoláci umí a zda se do školy těší.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

13. dubna 2024 13:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V kině Centrum probíhá další modernizace kinosálu. Tentokrát budou mít změny vliv na akustiku
Vydáno 13. srpna 2022 14:41, Karviná, Monika Danková
V kině Centrum probíhá další modernizace kinosálu. Tentokrát budou mít změny vliv na akustiku.

Návštěva kina Centrum bude pro milovníky filmů ještě větším zážitkem než doposud. Právě tady probíhá další vylepšení, které bude mít vliv na akustiku v sále.

Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin: "Práce tady v kinosále kina Centrum probíhají od začátku července, kdy byly sundány staré obkladové materiály, které byly zcela nevyhovující jak esteticky, tak požárně tak akusticky. V současné době se vyrábí ty nové akustické prvky, které tady budou nakladeny na ty zdi."

Předpokládá se, že práce budou dokončeny v polovině října.

Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin: "Určitě zase chystáme zajímavou akci na otevření za zvýhodněné vstupné a podobně."

V době modernizace kinosálu diváci o projekce filmů nepřicházejí, promítá se v letním kině i ve velkém sále městského domu kultury.

Andrzej Bizoň, náměstek primátora: "V minulých letech jste si určitě všimli, že jsme opravili malý sál v MěDK, minulým rokem rekonstrukce velkého sálu a ozvučení, protože to už bylo nutné a mnoho souborů divadelních nás upozorňovalo na to, že ten zvuk tam není ideální. Když to shrnu, tak při generální opravě kina Centrum ten vnitřek, ty útroby celého toto zázemí zvuku a techniky nebylo rekonstruováno, proto jsme k tomu přistoupili."

Kromě filmových představení v letním kině i ve velkém sále městského domu kultury mohou karvinští i návštěvníci města navštěvovat spoustu kulturních akcí, představení a koncertů, které MěDK pro kulturní život ve městě zajišťuje.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Teď zrovna nám ještě jedou koncerty nedělní Karvinského kulturního léta, zbývají nám tři. Kromě koncertů Karvinského kulturního léta máme také připraveny akce pro děti. 20. srpna na náměstí vystoupí divadélko Sem Tamfór připravilo program Jak bylo, když nebylo a v úterý 23.8. budeme mít Prázdninové kejklování. To se odehraje u zadního vchodu MěDK, kde jsou připraveny pohádky a soutěže. V případě nepříznivého počasí se to uskuteční ve velkém sále MěDK."

Prázdniny budou ukončeny velkou akcí na náměstí, a to v pátek 26. srpna.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Je připraven program jak pro děti, tak pro dospělé, doufám, že tam bude krásná prázdninová letní atmosféra, je tam připraven Indiánský kabaret v 16 hodin, potom Stavíme s Bořkem stavitelem, je tam obří molitanová stavebnice a večer v osm hodin se můžeme zaposlouchat do krásných muzikálových hitů."

25. srpna je také důležitý termín, končí možnost rezervace divadelního předplatného.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "V září nám už pojedou divadla, 19. a 30.9. budeme dojíždět divadla, která z nějakého důvodu nemohla být prezentována ať už z důvodu pandemie nebo nemoci. Jinak v září, hned 1.9. máme připravenou Talkshow 7 pádů Honzy Dědka, kde hosty budou Mirai Navrátil a Martin Dejdar. V září máme také připravenou tradiční akci Prolínání kultur, to bude 3. září a tradiční koncerty Karvinských varhan, které se uskuteční druhou, třetí a čtvrtou zářijovou neděli v kostele Povýšení svatého kříže vždy v 16 hodin.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000032810/v-kine-centrum-probiha-dalsi-modernizace-kinosalu-tentokrat-budou-mit-zmeny-vliv-na-akustiku