Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V kině Centrum probíhá další modernizace kinosálu. Tentokrát budou mít změny vliv na akustiku

  • Karviná,

V kině Centrum probíhá další modernizace kinosálu. Tentokrát budou mít změny vliv na akustiku.

Návštěva kina Centrum bude pro milovníky filmů ještě větším zážitkem než doposud. Právě tady probíhá další vylepšení, které bude mít vliv na akustiku v sále.

Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin: "Práce tady v kinosále kina Centrum probíhají od začátku července, kdy byly sundány staré obkladové materiály, které byly zcela nevyhovující jak esteticky, tak požárně tak akusticky. V současné době se vyrábí ty nové akustické prvky, které tady budou nakladeny na ty zdi."

Předpokládá se, že práce budou dokončeny v polovině října.

Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin: "Určitě zase chystáme zajímavou akci na otevření za zvýhodněné vstupné a podobně."

V době modernizace kinosálu diváci o projekce filmů nepřicházejí, promítá se v letním kině i ve velkém sále městského domu kultury.

Andrzej Bizoň, náměstek primátora: "V minulých letech jste si určitě všimli, že jsme opravili malý sál v MěDK, minulým rokem rekonstrukce velkého sálu a ozvučení, protože to už bylo nutné a mnoho souborů divadelních nás upozorňovalo na to, že ten zvuk tam není ideální. Když to shrnu, tak při generální opravě kina Centrum ten vnitřek, ty útroby celého toto zázemí zvuku a techniky nebylo rekonstruováno, proto jsme k tomu přistoupili."

Kromě filmových představení v letním kině i ve velkém sále městského domu kultury mohou karvinští i návštěvníci města navštěvovat spoustu kulturních akcí, představení a koncertů, které MěDK pro kulturní život ve městě zajišťuje.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Teď zrovna nám ještě jedou koncerty nedělní Karvinského kulturního léta, zbývají nám tři. Kromě koncertů Karvinského kulturního léta máme také připraveny akce pro děti. 20. srpna na náměstí vystoupí divadélko Sem Tamfór připravilo program Jak bylo, když nebylo a v úterý 23.8. budeme mít Prázdninové kejklování. To se odehraje u zadního vchodu MěDK, kde jsou připraveny pohádky a soutěže. V případě nepříznivého počasí se to uskuteční ve velkém sále MěDK."

Prázdniny budou ukončeny velkou akcí na náměstí, a to v pátek 26. srpna.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Je připraven program jak pro děti, tak pro dospělé, doufám, že tam bude krásná prázdninová letní atmosféra, je tam připraven Indiánský kabaret v 16 hodin, potom Stavíme s Bořkem stavitelem, je tam obří molitanová stavebnice a večer v osm hodin se můžeme zaposlouchat do krásných muzikálových hitů."

25. srpna je také důležitý termín, končí možnost rezervace divadelního předplatného.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "V září nám už pojedou divadla, 19. a 30.9. budeme dojíždět divadla, která z nějakého důvodu nemohla být prezentována ať už z důvodu pandemie nebo nemoci. Jinak v září, hned 1.9. máme připravenou Talkshow 7 pádů Honzy Dědka, kde hosty budou Mirai Navrátil a Martin Dejdar. V září máme také připravenou tradiční akci Prolínání kultur, to bude 3. září a tradiční koncerty Karvinských varhan, které se uskuteční druhou, třetí a čtvrtou zářijovou neděli v kostele Povýšení svatého kříže vždy v 16 hodin.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy