Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival POHO den 2022 oživí okolí Dolu Gabriela

  • Karviná,

Bývalý Důl Gabriela ožije velkým dvoudenním festivalem nazvaným POHO den. Je připraven bohatý program a pro návštěvníky také speciální autobusová doprava.

Už příští sobotu a neděli ožije okolí bývalého dolu Gabriela a také stará Orlová velkým festivalem nazvaným POHO den.

Jan Tabášek, vedoucí marketingu: "Jsou to pro nás dvě strategické místa důležitá pro další rozvoj, takže proto je POHO den poprvé na dvou místech. 27.8. bude na Dole Gabriela ten hlavní program, bude tam gastro zóna, dětská zóna, budou se tam prezentovat spolky, místní a sportovní kluby a na pódiu budou vystupovat místní kapely, zpěváci a zpěvačky z místního gymnázia, ale hlavní večer bude show 7 pádů Honzy Dědka a večer Májovák, která vystoupí se svou hollywoodskou show.”
Petr Ženč, Májovák: "Samozřejmě všechny naše posluchače a zájemce o POHO den zveme a budeme se těšit na setkání 27. srpna."
Jan Tabášek, vedoucí marketingu: "Akce začíná od 13:00 s tím, že lidé se mohou dopravit buď pěšky nebo autobusovou dopravou, která bude posílena u zastávky šikmý kostel, kde už taky program začíná, lidé mohou od šikmého kostela až ke Gabriele vidět nějaký program."

Auto je také možné odstavit na parkovišti dolu ČSA, odtud bude připravena zdarma speciální autobusová doprava k dolu Gabriela a zpět.

Jan Tabášek, vedoucí marketingu: " Aby lidé mohli pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti a v pohodlí odjet zase na Důl Gabriela a zase zpátky, v tomto duchu je to vymyšlené.” 

Poho den se koná podruhé, první ročník se uskutečnil v areálu dolu Barbora.

Jan Tabášek, vedoucí marketingu: " Smyslem POHO dne je ukázat potenciál a krásnu pohornické krajiny a chceme ukázat, že kulturní život se dá rozšířit do dalších míst a tím, že pro nás, jako pro program POHO 2030 jsou pro nás místa strategická, jako loni Důl Barbora, tak i Gabriela, kde plánujeme strategický POHO park, takže chceme ukázat místa, která by do budoucna mohla být využívána, chceme ho v té nulté fázi otevřít a ukázat to krásné místo i tady."

Ve staré Orlové se bude konat koncert v kostele a drift show. A už teď si lidé mohou na facebookových stránkách rezervovat komentované prohlídky, které budou probíhat v neděli.

Jan Tabášek, vedoucí marketingu: "Lidé si mohou zaregistrovat dva typy komentovaných prohlídek ve Staré Karviné a mezi doly, kde bude procházka mezi Doly Gabriela a Barborou."
Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail