Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští házenkáři vstupují do nové sezony s novými hráči. Velkou posilou bude brankář Galia

  • Karviná,

Karvinští házenkáři se připravují na náročný vstup do další sezony. Jejich snahou bude obhájit mistrovský titul a to i v nové sestavě, kterou novinářům vedení klubu představilo na tiskové konferenci.

Do prvního zápasu nové sezony házené zbývá 14 dní. Tým karvinských házenkářů do ní vstupuje výrazně, ale velmi kvalitně obměněn.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Náš tým prochází celkem razantní obměnou kádrovou, kde nám odešlo deset lidí a sedm nových přišlo. Jsou to tři dorostenci a k nim se přidali čtyři hráči, Adam ptáčník, který přišel z Nového Veselí, Jonáš Patzel, Zdeněk Čadra a Martin Galia, který se stává mým asistentem a je specialista, trenér brankářů pro celý klub a týmu."

Martin Galia se do Karviné vrací po 19 letech, kdy hrál v různých klubech v zahraničí.

Martin Galia, hráč HCB Karviná: "Každá ta země měla něco, jak Švédsko, Německo, Švýcarsko, tak Polsko. V každé zemi, ve které jsem působil, jsem hrál o nejvyšší příčky a za to jsem velmi rád. A jsem rád i proto, že mě vychovala Karviná pro tu vrcholovou házenou.” 

I přestože je tým složený z nových hráčů, ambice karvinských zůstávají stejné.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Na jiné ambice než obhajoba titulu nikdo slyšet nechce, samozřejmě víme, že to bude dost těžké a na začátku budeme potřebovat dost času, aby se kluci zapracovali do toho týmu, protože sedm hráčů je dost velké číslo."

Noví hráči se už postupně adaptovali a ladí spolupráci na hřišti.

Jan Užek, kapitán týmu HCB Karviná: "Důležitá je kabina, kdy ti kluci přišli a hned zapadli, to si myslím, že pro ten kolektivní sport je strašně důležité. Co se týče hřiště, postupně se do toho dostáváme, pořád je ještě čas dopilovat nějaké maličkosti."

Letní přípravné zápasy se zahraničními soupeři z Polska a Německa hodnotí trenér Michal Brůna takto:

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Já ji hodnotím kladně, protože my hodně zkoušíme a snažíme se točit všechny hráče, nejedeme na výsledky, jedeme na to, ať si zkoušíme naše věci, takže naše příprava dopadla dobře.”

I pro letošní rok mohou házenkáři počítat s podporou města.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Město Karviná historicky podporuje házenkářský sport ve městě a bude tomu tak i nadále. Jsme si vědomi, že jde nejen o reprezentaci města nejen v republice, ale i mimo ni, za což moc děkujeme, ale je to hlavně náplň pro naše děti a mládež, která se může věnovat pohybové aktivitě."

Karvinští fanoušci uvidí nové posily na hřišti ještě před začátkem sezony, v rámci posledního přípravného zápasu, který proběhne v rámci Karviná Cupu v pátek 26. srpna od 18 hodin. Soupeřem bude tým z Košic.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail