Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská knihovna nabídne na začátku školního roku balení učebnic

  • Karviná,

Centrální budova karvinské regionální knihovny bude ještě do příštího pondělí uzavřena a to z technických důvodů. Ve všech odděleních se malovalo a knihovnice také provádí revizi všech titulů.


Se začátkem nového školního roku nabídne knihovna mimo jiné i doplňkovou službu, o kterou je zájem hlavně na začátku školního roku, a to balení učebnic. 

Božena Megarčiaková, knihovnice: “Když k nám čtenáři, rodiče, děti nebo studenti přijdou a zažádají o obalení sešitů, tak jim budou odborně a kvalitně zabaleny.” 

Ochránit si mohou zájemci nejen učebnice, ale i knihy ze své knihovny. Obal vydrží několik let, je odolný vodě i mastnotě.

Božena Megarčiaková, knihovnice: “Na začátku školního roku toho bývá více, takže ať se snažíme jakkoliv, tak rodiče si budou muset počkat do druhého nebo třetího dne, ale vynasnažíme se to udělat co nejdřív a v co nejvyšší kvalitě.” 

Ochraně knižního fondu se věnují knihovnice i teď, v době kdy je knihovna uzavřena.
Během šestitýdenního uzavření centrální knihovny se také proměnilo dětské oddělení.

Barbora Javorková, knihovnice: ”My jsme se rozhodli, že dětem trochu proměníme prostředí, ve kterém si mohou číst, dostaly krásnou magnetickou tabuli, na kterou mohou psát vzkazy knihovně, přání, které knihy chtějí, abychom koupili, mohou si tady číst, relaxovat, odpočívat. Také jsme jim uzpůsobili i další zónu, přestavěli jsme regály.”

Nejpracnější v době uzavření pobočky byla pro knihovnice revize všech knih, které se v knihovně nachází. Ta probíhá jednou za deset let.

Božena Megarčiaková, knihovnice: "Revize je taková inventura. Každá kniha, kterou tady máme, má své přírůstkové číslo, které je přeneseno do čárového kódu, ten musíme sejmout skenerem. Na počítači, kde máme databázi revize, se nám objeví, zda je kniha volná nebo vyřazená a kolega zkontroluje název, jestli souhlasí.” 

Pro čtenáře bude knihovna opět otevřena v pondělí 29. sprna.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail