Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal velký mezinárodní turnaj dorostenecké házené Karviná cup 2022

  • Karviná,

Poslední srpnový víkend se v Karviné konal velký mezinárodní házenkářský turnaj Karviná cup kategorie U16 a 18. Na palubovce měli diváci možnost vidět dorosteneckou házenou špičkové úrovně z České a Slovenské republiky a také Polska. Domácím se letos nedařilo jak by si přáli, tentokrát si z turnaje nevybojoval i žádné cenné kovy.

Slavnostním nástupem a přivítáním týmů házenkářů začal v Karviné 6. ročník obnoveného čtyřdenního mezinárodního turnaje Karviná cup 2020. Hrálo se v kategoriích U16 a U18. Jde o jeden z největších turnajů v republice.

Jan Sobol, trenér HCB Karviná, kategorie U16: "Se účastní polské, slovenské a české mužstva. Kdysi to bylo pro všechny kategorie, dnes to zůstalo u U16 a U18, mladší a starší dorost."

Na palubovce si zahrálo celkem 13 týmů. Hrálo se od čtvrtku do neděle od rána do večera, každý zápas se hrál 2x 25 minut. Vy právě sledujete utkání starších dorostenců domácích s Lovosicemi. Skončilo prohrou Karviné.

Ondřej Krawczuk, hráč HCB Karviná, kategorie U18: "Lovosice hrály dobře, mohlo to skončit vyrovnaně, kdybychom proměňovali šance, to se nám bohužel nepovedlo, ještě není nic ztraceného, včera jsme remizovali, dnes prohráli, ale ještě můžeme zabojovat."

Prohrou pro karvinské hráče skončilo i utkání starších dorostenců se soupeři z Povážské Bystrice. Tento tým jezdí do Karviné pravidelně.

Marián Buday, trenér MŠK hádzanársky oddiel Považská Bystrica: "Nejsme tu poprvé, rádi sem jezdíme. Jsme rádi, že nás klub Karviná zavolal na tento krásný turnaj a děkujeme. Připravovali jsme se v domácích podmínkách, šestitýdenní příprava proběhla kondiční, zatím jsme neměli žádný přípravný zápas až tady, uvidíme."
Jan Sobol, trenér HCB Karviná, kategorie U16: "My jsme začínali přípravu 1.8., dneska to je čtvrtý týden přípravy, byli jsme na turnaji minulý víkend, teď máme druhé přípravné období, máme tady plno zápasů, mezinárodní konfrontaci, takže nám to ukáže, kde momentálně výkonnostně jsme."

V kategorii U16 se nejlépe na turnaji dařilo týmu z Lovosic, karvinští skončili pátí. V kategorii U18 vyhrál tým Tatran Prešov, Karviné patřilo čtvrté místo.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail