Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal festival národnostních menšin Prolínání kultur

  • Karviná,

Teď se na chvíli vrátíme do uplynulého víkendu, kdy se na Masarykově náměstí v Karviné potkali zástupci několika národnostních menšin, aby tady návštěvníkům v tanci, zpěvu, hudbě ale i gastronomii přiblížili svou rodnou zemi.

Festival národnostních menšin nazvaný Prolínání kultur má v Karviné bohatou historii a konal se pravidelně v rámci Dnů Karviné. Letos se přesunul na září a ani tentokrát si návštěvníci nenechali ujít pestou přehlídku krojů, zpěvů a tanců. Všichni zástupci národnostních menšin společně s primátorem města přítomné návštěvníky na pódiu pozdravili a popřáli jim krásný zážitek.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Každoročně podpoříme tento festival, ale není to jen o festivalu, ale o celoroční činnosti jednotlivých sdružení a spolků. Já jsem zastáncem toho, že v každém městě by mělo být komunitní setkávání, které dává lidi dohromady a čím více takových spolků a sdružení budeme mít, nemusí to být jen národnostní menšiny, ale různé skupiny lidí, kteří mají své zájmy, koníčky.”
Marcela Heříková, moderátorka festivalu: "Tento tradiční festival opět zaplnil karvinské náměstí a jsme rádi, že pozvání přijali například úžasný židovský soubor z Třebíče, nechybí soubor z Ostravy-Vítkovic, je tady i soubor Olza a nechybí ani Vietnamci a zastoupena je i maďarská menšina."

A tradiční tance předvedli návštěvníkům i zástupci řecké obce prostřednictvím souboru Antigoni z Krnova

Paris Vasiliadis, lektor řeckých tanců: "Tančíme všechny řecké tance ze všech oblastí Řecka, pevninského i z malé Asie, která náleží Turecku. Teď momentálně budeme tančit tzv. Rebetika, což jsou tance řeckého městského podsvětí.

Na akci nechyběla ani gastrozóna, ve stáncích mohli lidé ochutnat jídla a pití typická pro danou zemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy