Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knižní jarmark v Karviné potěšil čtenáře všech generací

  • Karviná,

Vášniví čtenáři si nenechali ujít tradiční knižní jarmark. Opět to pro ně byla skvělá šance, jak doplnit a obohatit své domácí knihovny o nové tituly i starší literaturu, kterou nabízela knihovna ze svých přebytků za babku.

Masarykovo náměstí v Karviné patřilo čtenářům všech generací a regionální knihovně, která tady pro všechny připravila 27. ročník Knižního jarmarku. Každý, kdo úplně nepropadl internetu, si právě tady přišel na své.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: "I v letošním roce karvinská knihovna připravila 27. ročník za podpory statutárního města Karviné. Návštěvníci si kupují nové i starší knížky, děti si hrají s Alenkou v říši divů, měli jsme tady představení divadelního souboru Harlekýn a je zde také připraven hudební doprovod a karviňáci se opět baví.” 

V obležení byly hlavně stánky s knihami za babku, čili knihami, které knihovna vyřadila ze svého fondu.

Barbora Javorková, knihovnice: “Letošní rok zaujaly čtenáře především scifi, detektivky, občas nějaká kuchařka a pohádky pro děti. Prodali jsme celou ságu Duna, což mělo velký úspěch, takže jsme rádi."

A podobné to bylo i s literaturou v polském jazyce, o kterou byl na jarmarku také velký zájem.

Jana Dordová, knihovnice z polského oddělení: "Je zájem o knihy pro děti, nejvíce o zvířatech a setkáváme se i s tím, že rodiče dvojjazyční kupují polské knihy, i čeští rodiče mají o ně zájem, tak se těšíme."
anketa: návštěvníci jarmarku: " Mamka si koupila knihu s korelou a detektivku." "Tady mám pohádky a velkou knihu pro chovatele savců, mám ji doma, tak uvažuji, že ji vezmu dětem do školy."

O zábavu dětí s programem Alenka v říši divů se postarali členové Cirkusu trochu jinak.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy