Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Lodičkách v Karviné se konala velká Latino party

  • Karviná,

Na Lodičkách v Karviné se už potřetí konala velká Latino party. Určena byla všem milovníkům tohoto druhu tance. Začátečníkům se věnovali lektoři v tanečním workshopu a všem do tance hrála živá kapela Klan Del Karibe.

Na Lodičkách se konala velká Latino party. Příznivcům tohoto stylu se věnovali zkušení lektoři v tanečním workshopu, nechyběla tančírna a také živá kapela.

Marcela Kysová, organizátorka akce: “Obsahem dnešní Latino party je tančírna, styly budou salsa, bachata, kizomba, merenge a kuduro. Jsou rozdíly v krocích, v rytmizacích především a každý ten tanec pochází z jiné republiky nebo z jiné země původu. Tanečník a muzikant to pochopitelně pozná, ale je důležité se těmto tancům věnovat delší dobu, ale pokud už do toho vpluje, do těch tanců, rytmů, tak rozdíl je docela zásadní."

Návštěvníkům na akci zahrála kapela s názvem Klan del Karibe. Je složená z hudebníků z Kuby, Uruguae a Venezuely, kteří momentálně žijí v Praze. Muzikanty dal dohromady další člen kapely Tomáš Jochman. Zkouší a vystupují spolu rok, v Karviné hráli poprvé.

José Samignon, frontman kapely z Kuby: “Máme bachata, máme meringe, máme latin hudby, všechno je latin hudba."
Tomáš Jochmann, klavírista, producent: "Já se tomu věnuji celý život, latinskoamerické hudbě, kluci taky, akorát já jsem Slovák a oni jsou Kubánci. Máme hodně vlastních věcí, do konce José se Sanlim mají i několik hitů na Kubě, hrajeme mix vlastních skladeb i převzatých."


Na akci se také prezentovaly malé tanečnice z místní Múzy.

Veronika Švecová, předsedkyně spolku Múza, taneční lektorka skupiny Diamond dance: "Za Múzu jsme si připravili něco málo od dětí, protože po prázdninách bylo těžké se sejít, protože začínáme až v půlce září, ještě jsme neměli tréninky, takže jsme rozpomínali loňské choreografie, ale naše juniorky a mini to zvládly, takže uvidíte Bongo la, cha cha cha od Mini a Amazonky od juniorů."

Není to poprvé, co se latino party na Lodičkách konala a rozhodně také ne naposled, příležitost tedy lidé naučit se a zatančit si tyto tance, ještě dostanou.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Do budoucna chceme, ať je to jedna z prioritních akcí, chceme ať ten ostrov žije touto hudbou, ale momentálně to držíme v menším provedení a postupně to rozšiřujeme."
Marcela Kysová, organizátorka akce: “Tyto tance doporučuji i jako psychický oddech a mnoho lidí, kteří mají náročnou práci a jsou vytížení, je to pro ně takový relax."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy