Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revírní pohodovou padesátku vyhrál Roman Slavík z Karviné

  • Karviná,

V Karviné se konaly velké běžecké závody nazvané Revírní pohodová padesátka. Nejrychleji 50 km uběhl Roman Slavík z Karviné.

V Karviné se konaly velké běžecké závody nazvané Revírní pohodová padesátka. Kromě závodů na 50 kilometrů se běžely i kratší trasy, štafety, půlmaraton, závodily děti, pejskaři nebo maminky s kočárky. Jako první byly po rozcvičce odstartovány závody na 50 kilometrů, předpokládalo se, že se běžci zpět vrátí přibližně za čtyři hodiny. Na extrémní délku, delší než maraton, si troufli tito běžci, psychicky i fyzicky dobře naladění zvládnout připravenou trasu a také velmi proměnlivé a deštivé počasí.

Vladimír Kahánek, účastník běhu na 50 km: “Nikdy v životě jsem to ještě nezkoušel a protože to mám blízko u baráku, tak jsme si říkal, že bych to využil a zkusil to tady, jestli to přežiju.”
Roman Slavík, účastník běhu na 50 km: “Byl jsem na B7, tak jsem si řekl, že to vyzkouším i tady po rovince. Já to dám za každého počasí."

Na startovní čáru se pak postupně postavili další běžci a to nejen z Karviné, ale doslova ze všech koutů republiky. Připraveny byly i kratší trasy, podle toho, na co si běžci různého věku troufli.

Marcela Krplová, spoluorganizátorka akce, za pořadatele Orange: "Pohodová padesátka má být závodem pro každého, a to doslova a do písmene. Máme připraveny závody pro zájemce, kteří mají pejsky, pak pro maminky a tatínky s kočárky, máme připraveny trasy pro ty nejmenší až po ty největší, takže od 500 metrů až po 50 km.” 
anketa: účastníci Revírní pohodové padesátky: "Vybrali jsme si 5 km protože to chceme zkusit." "Líbí se mi běhat, tak jsme si říkala, vyzkouším, co zvládnu." "Vybral jsem si 5 km, protože to bych mohl zvládnout."

V cíli bylo během závodů opravdu rušno, postupně dobíhali závodníci z půlmaratonu a také se střídali na trasu závodníci ze štafety. Jako první ze závodníků, kteří si vybrali trasu na 21 kilometrů doběhl Jan Adámek z Valašského Meziříčí.

Jan Adámek, vítěz běhu na 21 km: "Déšť mi vůbec nevadí, já to mám hrozně rád, v podstatě bez krize, což mám radost, protože byly nějaké problémy předtím, takže jsem rád, že jsme to doběhl tak, jak jsem to zaběhl. Jaká byla trasa: Dokonalá. Já tohle mám fakt rád. Kolem řeky, fakt ideál.”

A tady se už díváte na běžce, který dorazil z padesáti kilometrové trasy první. Jmenuje se Roman Slavík, je z Karviné a 50 kilometrů uběhl za 4 hodiny a 3 minuty.

Roman Slavík, vítěz běhu na 50 km: “Bylo to náročnější než jsem čekal. Přiznám se, že kolegové na trati mě jednou museli usměrnit, bo už jsem si myslel, že už je konec a pak mi řekli, že ještě 15 km, takže jsem přepálil začátek, ale nějak jsem to zvládl i tak.”

A tady už vidíte nejrychlejší ženu, která zvládla 50 km trať za 4 hodiny 10 minut.. Je to Libuše Horáčková z Ostravy.

Libuše Horáčková, vítězka běhu na 50 km: “Jsem ráda, že to mám za sebou a bylo to náročné, bylo to celé po asfaltu, hodně bolí nohy.”

Organizátoři si pořádání Revírní pohodové padesátky vybrali právě kvůli jedinečnosti prostředí.

Marcela Krplová, spoluorganizátorka akce, za pořadatele Orange: "Je tady Karvinské moře, rybník Kozinec a snažili jsme se udělat tu trasu tak, abychom ukázali, co tady Karviná krásného má dnes. Je to pohornická krajina, ale rekultivovaná se spoustou endemických prvků a vodních prvků."

Pořadatelé by rádi v příštím roce uspořádali i Mistrovství ČR na padesát km opět tady, v pohornické krajině.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy