Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revírní pohodovou padesátku vyhrál Roman Slavík z Karviné

Karviná |

V Karviné se konaly velké běžecké závody nazvané Revírní pohodová padesátka. Nejrychleji 50 km uběhl Roman Slavík z Karviné.

V Karviné se konaly velké běžecké závody nazvané Revírní pohodová padesátka. Kromě závodů na 50 kilometrů se běžely i kratší trasy, štafety, půlmaraton, závodily děti, pejskaři nebo maminky s kočárky. Jako první byly po rozcvičce odstartovány závody na 50 kilometrů, předpokládalo se, že se běžci zpět vrátí přibližně za čtyři hodiny. Na extrémní délku, delší než maraton, si troufli tito běžci, psychicky i fyzicky dobře naladění zvládnout připravenou trasu a také velmi proměnlivé a deštivé počasí.

Vladimír Kahánek, účastník běhu na 50 km: “Nikdy v životě jsem to ještě nezkoušel a protože to mám blízko u baráku, tak jsme si říkal, že bych to využil a zkusil to tady, jestli to přežiju.”
Roman Slavík, účastník běhu na 50 km: “Byl jsem na B7, tak jsem si řekl, že to vyzkouším i tady po rovince. Já to dám za každého počasí."

Na startovní čáru se pak postupně postavili další běžci a to nejen z Karviné, ale doslova ze všech koutů republiky. Připraveny byly i kratší trasy, podle toho, na co si běžci různého věku troufli.

Marcela Krplová, spoluorganizátorka akce, za pořadatele Orange: "Pohodová padesátka má být závodem pro každého, a to doslova a do písmene. Máme připraveny závody pro zájemce, kteří mají pejsky, pak pro maminky a tatínky s kočárky, máme připraveny trasy pro ty nejmenší až po ty největší, takže od 500 metrů až po 50 km.” 
anketa: účastníci Revírní pohodové padesátky: "Vybrali jsme si 5 km protože to chceme zkusit." "Líbí se mi běhat, tak jsme si říkala, vyzkouším, co zvládnu." "Vybral jsem si 5 km, protože to bych mohl zvládnout."

V cíli bylo během závodů opravdu rušno, postupně dobíhali závodníci z půlmaratonu a také se střídali na trasu závodníci ze štafety. Jako první ze závodníků, kteří si vybrali trasu na 21 kilometrů doběhl Jan Adámek z Valašského Meziříčí.

Jan Adámek, vítěz běhu na 21 km: "Déšť mi vůbec nevadí, já to mám hrozně rád, v podstatě bez krize, což mám radost, protože byly nějaké problémy předtím, takže jsem rád, že jsme to doběhl tak, jak jsem to zaběhl. Jaká byla trasa: Dokonalá. Já tohle mám fakt rád. Kolem řeky, fakt ideál.”

A tady se už díváte na běžce, který dorazil z padesáti kilometrové trasy první. Jmenuje se Roman Slavík, je z Karviné a 50 kilometrů uběhl za 4 hodiny a 3 minuty.

Roman Slavík, vítěz běhu na 50 km: “Bylo to náročnější než jsem čekal. Přiznám se, že kolegové na trati mě jednou museli usměrnit, bo už jsem si myslel, že už je konec a pak mi řekli, že ještě 15 km, takže jsem přepálil začátek, ale nějak jsem to zvládl i tak.”

A tady už vidíte nejrychlejší ženu, která zvládla 50 km trať za 4 hodiny 10 minut.. Je to Libuše Horáčková z Ostravy.

Libuše Horáčková, vítězka běhu na 50 km: “Jsem ráda, že to mám za sebou a bylo to náročné, bylo to celé po asfaltu, hodně bolí nohy.”

Organizátoři si pořádání Revírní pohodové padesátky vybrali právě kvůli jedinečnosti prostředí.

Marcela Krplová, spoluorganizátorka akce, za pořadatele Orange: "Je tady Karvinské moře, rybník Kozinec a snažili jsme se udělat tu trasu tak, abychom ukázali, co tady Karviná krásného má dnes. Je to pohornická krajina, ale rekultivovaná se spoustou endemických prvků a vodních prvků."

Pořadatelé by rádi v příštím roce uspořádali i Mistrovství ČR na padesát km opět tady, v pohornické krajině.

Nahlásit chybu


K tématu

Startovala další Studénecká pětka, vydali se na ni zkušení běžci i děti

20. září 2023 14:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Zahradu Dělnického domu zaplnili běžci, kteří se vydali na 12. ročníky Studénecké pětky. Vybírat mohli podle věku a fyzické zdatnosti ze tří tras.

V Karviné se konal 16. ročník triatlonu, zúčastnili se ho i přespolní

10. června 2023 14:06 | Karviná | Monika Danková

V Karviné dostali opět po roce amatérští sportovci příležitost zúčastnit se triatlonu. Závod složený s plavání, jízdy na kole a běhu se zúčastnili i závodníci z různých koutů republiky.

V Karviné se konal 16. ročník triatlonu, zúčastnili se ho sportovci z jiných měst

8. června 2023 16:06 | Celý MS kraj | Monika Danková

V Karviné dostali opět po roce amatérští sportovci příležitost zúčastnit se triatlonu. Závod složený s plavání, jízdy na kole a běhu se zúčastnili i závodníci z různých koutů republiky.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Muzeum Těšínska chystá opravu životického památníku

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Opilý ujížděl policii a v Havířově srazil chlapce, na krku má obecné ohrožení

Včera 8:21 | Havířov | Jiří Cileček

Loni v září několik kilometrů zběsile ujížděl policistům. Byl opilý a bez řidičáku. Ohrozil mnoho lidí a v Havířově nakonec srazil chlapce u přechodu pro chodce. Policie dlouho prověřovala, kolik lidí celkem ohrozil a nyní případ překvalifikovala. 53letý muž byl obviněn z obecného ohrožení a nyní mu hrozí až 8 let vězení.

Filmoví fanoušci si prohlédli zázemí karvinského kina Centrum

17. dubna 2024 16:02 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

K 60. výročí založení karvinského městského domu kultury měli filmoví fanoušci možnost nahlédnout do zázemí kina Centrum. Dostali se ke konstrukci za plátno, prohlédli si akustiku i kabinu promítačů.

Stonavští předškoláci absolvovali zápis do 1. třídy

17. dubna 2024 14:21 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští předškoláci během dvou dnů absolvovali zápisy do první třídy.

Manželé Kubovi oslavili zlatou svatbu

17. dubna 2024 14:20 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Velmi slavnostní atmosféra zavládla v neděli 14.4. na stonavské radnici. Manželé Kubovi tady po padesáti letech obnovili svůj svatební slib.

Body si fotbaloví soupeři ve Stonavě rozdělili

17. dubna 2024 14:18 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští fotbalisté mají za sebou další zápas jarní sezóny. Na domácím hřišti tentokrát hostili Háj ve Slezsku.

Revírní pohodovou padesátku vyhrál Roman Slavík z Karviné
Vydáno 20. září 2022 12:27, Karviná, Monika Danková
V Karviné se konaly velké běžecké závody nazvané Revírní pohodová padesátka. Nejrychleji 50 km uběhl Roman Slavík z Karviné.

V Karviné se konaly velké běžecké závody nazvané Revírní pohodová padesátka. Kromě závodů na 50 kilometrů se běžely i kratší trasy, štafety, půlmaraton, závodily děti, pejskaři nebo maminky s kočárky. Jako první byly po rozcvičce odstartovány závody na 50 kilometrů, předpokládalo se, že se běžci zpět vrátí přibližně za čtyři hodiny. Na extrémní délku, delší než maraton, si troufli tito běžci, psychicky i fyzicky dobře naladění zvládnout připravenou trasu a také velmi proměnlivé a deštivé počasí.

Vladimír Kahánek, účastník běhu na 50 km: “Nikdy v životě jsem to ještě nezkoušel a protože to mám blízko u baráku, tak jsme si říkal, že bych to využil a zkusil to tady, jestli to přežiju.”
Roman Slavík, účastník běhu na 50 km: “Byl jsem na B7, tak jsem si řekl, že to vyzkouším i tady po rovince. Já to dám za každého počasí."

Na startovní čáru se pak postupně postavili další běžci a to nejen z Karviné, ale doslova ze všech koutů republiky. Připraveny byly i kratší trasy, podle toho, na co si běžci různého věku troufli.

Marcela Krplová, spoluorganizátorka akce, za pořadatele Orange: "Pohodová padesátka má být závodem pro každého, a to doslova a do písmene. Máme připraveny závody pro zájemce, kteří mají pejsky, pak pro maminky a tatínky s kočárky, máme připraveny trasy pro ty nejmenší až po ty největší, takže od 500 metrů až po 50 km.” 
anketa: účastníci Revírní pohodové padesátky: "Vybrali jsme si 5 km protože to chceme zkusit." "Líbí se mi běhat, tak jsme si říkala, vyzkouším, co zvládnu." "Vybral jsem si 5 km, protože to bych mohl zvládnout."

V cíli bylo během závodů opravdu rušno, postupně dobíhali závodníci z půlmaratonu a také se střídali na trasu závodníci ze štafety. Jako první ze závodníků, kteří si vybrali trasu na 21 kilometrů doběhl Jan Adámek z Valašského Meziříčí.

Jan Adámek, vítěz běhu na 21 km: "Déšť mi vůbec nevadí, já to mám hrozně rád, v podstatě bez krize, což mám radost, protože byly nějaké problémy předtím, takže jsem rád, že jsme to doběhl tak, jak jsem to zaběhl. Jaká byla trasa: Dokonalá. Já tohle mám fakt rád. Kolem řeky, fakt ideál.”

A tady se už díváte na běžce, který dorazil z padesáti kilometrové trasy první. Jmenuje se Roman Slavík, je z Karviné a 50 kilometrů uběhl za 4 hodiny a 3 minuty.

Roman Slavík, vítěz běhu na 50 km: “Bylo to náročnější než jsem čekal. Přiznám se, že kolegové na trati mě jednou museli usměrnit, bo už jsem si myslel, že už je konec a pak mi řekli, že ještě 15 km, takže jsem přepálil začátek, ale nějak jsem to zvládl i tak.”

A tady už vidíte nejrychlejší ženu, která zvládla 50 km trať za 4 hodiny 10 minut.. Je to Libuše Horáčková z Ostravy.

Libuše Horáčková, vítězka běhu na 50 km: “Jsem ráda, že to mám za sebou a bylo to náročné, bylo to celé po asfaltu, hodně bolí nohy.”

Organizátoři si pořádání Revírní pohodové padesátky vybrali právě kvůli jedinečnosti prostředí.

Marcela Krplová, spoluorganizátorka akce, za pořadatele Orange: "Je tady Karvinské moře, rybník Kozinec a snažili jsme se udělat tu trasu tak, abychom ukázali, co tady Karviná krásného má dnes. Je to pohornická krajina, ale rekultivovaná se spoustou endemických prvků a vodních prvků."

Pořadatelé by rádi v příštím roce uspořádali i Mistrovství ČR na padesát km opět tady, v pohornické krajině.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000033393/revirni-pohodovou-padesatku-vyhral-roman-slavik-z-karvine