Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté vypátrali mladíka, který osahával nezletilé a mladistvé dívky v Karviné

  • Karviná,

Policistům se podařil vyřešit velmi složitý případ obtěžování dívek v Karviné. Nezletilé a mladistvé dívky si vždy vytipoval, sledoval je a následně se na ně vrhl a pak se je snažil osahávat na intimních místech. Viníkem je teprve nezletilý mladík, který už byl obviněn z pokusu znásilnění a byl podán návrh na jeho vzetí do vazby.

O obtěžování dívek na veřejně přístupných místech v Karviné policie informovala v polovině září. Následně se ozvali svědci a dokonce i další dívka, která se s násilníkem setkala. To už po něm bylo v plném běhu pátrání, které vedla krajská kriminálka ve spolupráci s kolegy z Karviné. Za přispění všech policistů ze speciálně vytvořené skupiny, jejíž členy byli vzhledem k věku napadených dívek také specialisté na mravnostní delikty, začaly být indicie vedoucí ke konkrétní osobě zřetelnější.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Veřejnosti nelze odkrývat vše z naší práce, nicméně přijali jsme v lokalitě opatření. Kriminalisté v podstatě nepřetržitě aplikovali různé kriminalistické metody a postupy - kromě jiného probíhalo průběžné zjišťování a analýza kvanta informací a dat, policisté rovněž tipovali a prověřovali okruh možných podezřelých osob a tak dále."

Přestože zpočátku nedisponovali kriminalisté mnoha informacemi, postupně se dobrali k jistému mladistvému muži a ve středu ho zadrželi.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Včera ho krajští kriminalisté obvinili z pokračujícího provinění pokusu znásilnění a podali státnímu zástupci návrh na jeho vzetí do vazby. Trestní sazba u mladistvých je ze zákona snížena na polovinu, přičemž horní hranice trestní sazby nesmí převyšovat pět let a dolní hranice jeden rok. Doplním, že z trestněprávního hlediska je v našem případě pod pojem znásilnění zahrnuto i intenzivní osahávání na intimních místech přes oděv."

Mladistvému kriminalisté kladou za vinu, že měl osahávat na intimních místech nezletilé a mladistvé dívky v Karviné. Po vytipování je měl ve venkovním prostředí sledovat, přičemž jeho jednání postupně nabíralo na intenzitě. V průběhu srpna a září napadl minimálně 5 dívek.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté i nadále realizují jednotlivé úkony trestního řízení. Již v průběhu prověřování byli v kontaktu s analytiky, vycházeli samozřejmě také z informací od kolegů z odboru kriminalistické techniky a expertiz. Rovněž tito specialisté, ale i další, nadále vyhodnocují data a stopy vážící se k případu. Policisté jsou si vědomi, že samotný případ je velmi citlivý, především s ohledem na věk poškozených. Přizpůsobují uvedenému svou činnost, například komunikace s oběťmi probíhaly ve speciálních výslechových místnostech."

Policisté zároveň upozorňují, že pokud kdokoliv ví o dalších podobných případech a dosud to neoznámil, může kontaktovat linku 158.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail