Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinské rájecké nemocnici hlasovali do přenosné schránky dva pacienti

  • Karviná,

Využít své volební právo a zúčastnit se komunálních voleb mohli i hospitalizovaní lidé v nemocnicích. Týkalo se to ale jen těch voličů, kteří mají ve stejném okrsku, v jakém se nemocnice nachází, trvalé bydliště. U těchto voleb totiž nebyly žádné zvláštní seznamy voličů jako u jiných voleb, ani se nevyřizovaly voličské průkazy.

Je sobota dopoledne a do karvinské rájecké nemocnice přichází členky volební komise s přenosnou volební urnou.

Bohdana Doležalová, členka volební komise: “Postupně obcházíme všechna oddělení a zjišťujeme, jestli má někdo z řad pacientů zájem o tyto volby, konkrétně okrsek č.8, zatím měl jeden pacient zájem a zjišťujeme dál.” 

V nemocnicích totiž nemůže volit každý právoplatný volič, který je zde hospitalizován.

Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: “Pacienti, kteří jsou v průběhu voleb hospitalizovaní v nemocnici, mají možnost volit do přenosné volební schránky, ale pouze v případě, že jejich trvalé bydliště je v obvodu tam, kde se nachází nemocnice. Členové komise musí uspořádat samotné hlasování tak, aby i ten pacient měl možnost uchovat tajnost hlasování, otočit se zády, případně jinak improvizovat."

Konkrétně v karvinské rájecké nemocnici měli zájem dva pacienti, z oddělení chirurgie a LDN. Oba voliči byli ze stejného okrsku, jako je nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy