Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální demokraté v Karviné potvrdili svoji pevnou pozici, výsledek je jednoznačný

  • Karviná,

V Karviné se letošních komunálních voleb zúčastnilo 35,26 procent oprávněných voličů. Nejvíce hlasů dali voliči ČSSD, která získala 51,23 procenta platných hlasů a tím i 23 křesel v zastupitelstvu.

Za ní skončilo hnutí ANO S 23,45 procenty hlasů, a tedy 10 mandátů.

Martin Gebauer, lídr ANO Karviná: "Máme tolik hlasů, kolik si zasloužíme, myslím, že jsme pro to udělali maximum. Nevím, jestli voliči ocenili i koalici, ve které jsme, kdy se spolupodílíme na rozhodování města, ale hlasy jso rozdány a je vidět, že pan primátor to dělá dobře." 

Třetí skončila Svoboda a přímá demokracie, která od voličů získala 9,4 procenta hlasů, má tedy 4 mandáty.

Ladislav Hammer, lídr SPD Karviná: "Na to, že jsme v Karviné zakládali buňku úplně nanovo na začátku roku, tak si myslíme, že ten výsledek není vůbec špatný. Je to fajn, uvidíme, budeme pokračovat dále, určitě za čtyři roky chceme něco lepšího a ten výsledek bude ještě lepší."

V zastupitelstvu usednou i zástupci Komunistické strany Čech a Moravy, která od voličů získala 5,15 procent platných hlasů a jim náleží 2 mandáty. Nad pětiprocentní hranici se dostala i koalice SPOLU, konkrétně získala 5,89 procent hlasů a také 2 mandáty. Nad pětiprocentní hranici se nedostala Česká pirátská strana a Starostové a nezávislí.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Jsem nadšený z toho, jsem dojatý z toho, že tolik hlasů jsem dostal. Přiznám se, že ta situace ČSSD jako takové nebyla dobrá, ale věřím tomu, že to byla odezva na to, že jsme opravdu se celé čtyři roky snažili pracovat jak nejlépe jsme uměli a výsledky to mělo. Jsem za to hrozně rád, chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří nám dali hlas, je to pro nás velký závazek do budoucna snažit dále rozvíjet a posouvat projekty, které máme připravené.”  

Vedení města dosud fungovalo v trojkoalici, kdy ČSSD měla ve funkci primátora města Jana Wolfa, náměstka Lukáše Raszyka a nestraníka za ČSSD Andrzeje Bizoně. Za hnutí ANO byl ve vedení města dosud Vladimír Kolek a za KSČM náměstek primátora Miroslav Hajdušík. I když je výsledek voleb jednoznačný a ČSSD nepotřebuje koaličního partnera, o případné spolupráci s jinými strany chce primátor v příštích dnech jednat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy