Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rámci zahájení akademického roku na OPF Karviná ocenila Slezská univerzita významné zaměstnance

  • Karviná,

Slezská univerzita slavnostně zahájila na Obchodně podnikatelské fakultě nový akademický rok. Do Karviné přijeli zástupci všech opavských součástí univerzity a také reprezentanti jiných vysokých škol. U této příležitosti byly předány ocenění významným zaměstnancům univerzity.

Zástupci všech součástí Slezské univerzity se sešli ve velkém sále OPF Karviná na slavnostním zahájení akademického roku.

Součástí slavnostního aktu bylo i oceňování významných zaměstnanců. Byl mezi nimi například zástupce ředitele pro vědu a zahraniční styky Fyzikálního ústavu v Opavě Jiří Kovář. Stříbrnou medaili Slezské univerzity převzal za významné organizační aktivity a pedagogickou práci.

Jiří Kovář, oceněn za významné organizační aktivity a pedagogickou práci: "Samozřejmě mě to velmi potěšilo, protože medaile SU je velké vyznamenání, mám z toho velkou radost.”

Bronzová medaile Slezské univerzity potěšila i kvestorku Ivanu Růžičkovou. Ocenění převzala za významné změny v rámci ekonomické a personální oblasti.


Ivana Růžičková, oceněna za významné změny v rámci ekonomické a personální oblasti: "V případě univerzity je to moje první ocenění, protože jsem na univerzitě relativně krátce, o to víc mě to překvapilo a potěšilo, Vzhledem k tomu, že těch agend mám pod sebou více, tak mám i prostor pro to, abych tím, že jsem přišla z venku, některé věci zkusila dělat trochu jinak a to je i ten důsledek proč jsem dnes tady, Hlavně mám radost, když uděláme něco jinak, je to jednodušší, lidem to zlepší práci a pracovní podmínky, tak mě to potěší."

Mezi oceněnými bronzovou medailí Slezské univerzity byl i zástupce ředitele pro vědu a zahraniční styky matematického ústavu Karel Hasík. Cenu převzal za dosažení mimořádných úspěchů v práci, čímž přispěl k rozvoji Slezské univerzity v Opavě. I jeho cena velmi potěšila.

Karel Hasík, oceněn za dosažení mimořádných úspěchů v práci: "Když to zjednoduším tak studuji diferenciální rovnice, které mají využití v biologii. Když člověk takto zkoumá v tom svém oboru, tak ví, že je první člověk, který třeba něco takového vzal v úvahu nebo ho to napadlo a to je zvláštní pocit, příjemný.”

Před oceněním významných osobností Slezské univerzity proběhla i tradiční imatrikulace nových studentů. Zájem o studium na této vysoké škole vzhledem ke konkurenci ostatních vysokých škol stoupá.

Daniel Stavárek, děkan OPF SU: "Letos pokračoval trend rostoucího zájmu o studium na naší fakultě a my jsme byli po dlouhé době nuceni například do bakalářských studijních programů uzavřít přijímací řízení už v 1. kole a nevypisovali jsme 2. kolo, protože jsme neměli volnou kapacitu. Jsme přesvědčeni, že ty nové profesně zaměřené studijní programy, které jsme nedávno akreditovali velmi přispěli k tomuto vývoji a jsme rádi, že v poslední době je o fakultu tak enormní zájem. Letos poprvé jsme také zahájili výuku nového studijního programu Inovativní podnikání, cože je jiný koncept vysokoškolského podnikání než na který jsme zvyklí, studenti se učí a vzdělávají se ve studentských týmech, budou si zakládat své vlastní studentské firmy a budou s nimi procházet celým tříletým bakalářským studiem a budou se učit podnikat tím, že budou sami podnikat, Tito studenti nebudou chodit na standardní přednášky a semináře, místo vyučujících mají své týmové kouče. tento nový moderní typ vzdělávání je tady v ČR jako druhý a na Moravě první."

Slezská univerzita teď na podzim také žije volbami kandidátů na nového děkana a rektora. Rektor Slezské univerzity i děkan OPF skončí příští rok v únoru své osmileté působení na pozicích rektora a děkana. Bylo to tedy jejich poslední zahájení akademického roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy