Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vzniká píseň k dalšímu dílu dokumentu O zaniklé Karviné. Premiéra bude ještě letos

  • Karviná,

Příznivci historie, pamětníci, ale i mladí lidé, kteří se zajímají o život svých předků v Karviné, se už brzy dočkají pokračování dokumentárního filmu Zaniklá Karvinná (dříve se v názvu města psala dvě n – pozn. autora). Jeho součástí bude i nový videoklip, na kterém se pracuje.

Karvinští muzikanti z hudebního uskupení Nazdar! mohou lidé znát díky několika známým songům, ať už o Moravskoslezském kraji, nazvaném Vždyť už to znáš, v jehož textu se střídají hned čtyři různé jazyky, které se v regionu mísí a známá je píseň Ztracené město věnovaná románu Karin Lednické Šikmý kostel. Nově vzniká videoklip k druhému dílu dokumentárního filmu Zaniklá Karvinná. (dříve se v názvu města psala dvě n – pozn. autora).

Jan Varga, zpěvák, autor písně: "Dostali jsem já za úkol, ale i možnost obecně, že máme udělat k tomu písničku titulní, která by jela na konci v titulcích v tom dokumentu, takže na tom teď pracujeme. Pracujeme na tom celkem tři lidé, na té muzice, já hraji na klavír a zpívám, přizval jsem ke zpěvu ještě Terezu Macoškovou, která je výborná zpěvačka, má nádhernou barvu, myslím, že té písničce pomůže no a s námi si přišla zahrát ještě Vendula Zajícová, violoncellistka z Janáčkovy filharmonie Ostrava."

Ve videoklipu lidé najdou spoustu krásných míst typických pro Karvinou.

Jan Varga, zpěvák, autor písně: "My jsme si tentokrát vybrali zámecký park karvinský, protože Šikmý kostel je jakási prvotina co se týče zaniklého města, tak nám přišlo je je už propálený a je třeba se posunout do současné Karviné, tak jsme vybrali zámecký park Točili jsme ve věži kostelní, kde použijeme dron a kde si Tereza užije svých pět minut slávy s dronem a přesouváme se ještě do starého města, kde využijeme rozvaliny a některé zbytky těch budov, kde budou hrát další herci."

Text písně kopíruje děj dokumentu O zaniklé Karviné. Druhý díl se dotáčel letos a svou premiéru bude mít do konce letošního roku.

Jan Varga, zpěvák, autor písně: "Je o historii města, o lidech, jak se tu žilo, o milnících a historických událostech, které neminuly náš region."

Monika Vodáková, režisérka filmu: "T nejlepší je v jedničce a dvojka je složitá, je to takové těžké, nevím, zda se nám to povede."

Píseň bude sice součástí dokumentu O zaniklé Karvinné, nicméně videoklip bude umístěn samostatně na internetu,

Jan Varga, zpěvák, autor písně: "My jsme si řekli, že je škoda, když už na tom pracujeme, aby nevznikl i klip, který by si na tom internetu mohl žít vlastním životem a pokud by se ta písnička lidem líbila, aby si ji mohli pustit znovu na youtube třeba."

O termínu promítání premiéry druhého dílu filmu o Zaniklé Karvinné vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy