Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pro budoucí rodiče připravila Nemocnice Karviná den otevřených dveří workshopovou formou

  • Karviná,

Karvinská rájecká nemocnice uspořádala pro budoucí rodiče uspořádala Den rodiny - den otevřených dveří na porodnici. Budoucí maminky i jejich partneři se na jednom místě dozvěděli vše, co je zajímalo.

Gynekologicko-porodnické oddělení a novorozenecké oddělení karvinské rájecké nemocnice uspořádala společně den otevřených dveří pro nastávající rodiče v rámci tradiční akce nazvané Den rodiny, aby jim přiblížily vše, co je čeká v souvislosti s těhotenstvím, porodem, péčí o novorozence a na co je dobré se připravit.


Věra Murínová, mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj:
"My jsme pojali ten den otevřených dveří workshopovou formou, máme tady několik stanovišť, kde jsou porodní asistentky s lékařem, s porodníkem, máme tady oddělení novorozenecké, které vysvětluje jak pečovat o novorozence, jak kojit, což je taky velmi důležité a máme tady i fyzioterapeuty, což považujeme za důležitou součást nejen v péči o miminko, ale i v péči o matku, protože maminka musí být po porodu co nejdříve fit a my máme několik dobrých tipů a rad, jak na to."
Martina Skalková, staniční sestra z porodního sálu: "My jsme rádi, že můžeme tento den otevřených dveří po dlouhé pauze znovu uspořádat, ten kontakt s maminkami nám moc chyběl a jsme rády, že se můžeme spolu takto potkat. Můžeme během dneška probrat i maminčin porodní plán, probíráme polohy nejen při první době porodní, ale i při porodu samotném, v jaké atmosféře ten porod u nás probíhá a alternativní pomůcky, které můžeme nabídnout."
anketa: návštěvnice akce: "Zatím mě to mile překvapuje, mluvila jsem se staniční sestrou, která mi nabídla předporodní kurzy a jsou zatím všemu otevření." "Čekáme první. Přišli jsme se podívat, to je porodnice v našem městě, tak se chystáme tam podívat, uvidíme, co nám ukážou zajímavého."

A proč by si tedy maminky měly vybrat právě karvinskou porodnici?

Věra Murínová, mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj: "My jsme rodinná porodnice, u nás je důležité, jak se maminka cítí. Považujeme porod za nedílnou součást života ženy, ale také za velmi výjimečný okamžik a snažíme se o to, aby to probíhalo v rodinné atmosféře. No a samozřejmě v letošním roce jsme otevřeli naše nové rodinné pokoje, které mají velmi vysoký standard a nabízejí hotelový typ pobytu a my jsme na ně právem pyšní."

Na financování přestavby rodinných pokojů přispělo ze svého rozpočtu i město Karviná.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy