Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o volejbal v Karviné je mezi děvčaty velký, hledají se další kvalifikovaní trenéři

  • Karviná,

Teď vás zavedeme mezi nadšené hráčky volejbalu. Volejbalový klub Karviná má velkou a silnou základnu už několik desítek let. Týmový duch, pevné přátelství a nadšení pro tento sport je základním kamenem tohoto oddílu.

Historie Volejbalového klubu Karviná začala v šedesátých letech minulého století, tehdy tvořil mužskou i ženskou základnu. Zlomový bod přišel v roce 2014, kdy se klub oddělil od místní tělovýchovné jednoty a začal fungovat samostatně. Předsedou klubu a zároveň trenérem je Bedřich Koupil, klub vede od roku 2015.

Bedřich Koupil , předseda VK Karviná, trenér: “V tomto okamžiku u nás působí přes 60 děvčat do 18 let a 12 děvčat, které mají více jak 18 let, ale mohly by hrát v mladších věkových kategoriích, jako jsou juniorky, kadetky atd. Od letošního roku ale došlo ze svazu ke změně, kdy se ty kategorie rozdělily a vznikly nové dvě další kategorie, které jsou jinak nazvány.” 

V klubu tedy trénují hráčky přípravky, mladší žačky, starší žačky, kadetky a ženy. Nové navýšení věkových kategorií mělo výrazný vliv na sehrané týmy.

Bedřich Koupil , předseda VK Karviná, trenér: "Jsme museli v rámci třech týmů provést reorganizaci hráček, aby byly schopné hrát v rámci své kategorie. Došlo k potrhání kolektivů, které spolu působí 4-5 let."

Děvčata trénují několikrát týdně a to na dvou místech podle kategorií, zázemí našel klub v tělocvičně základní školy Mendelova a Družby.

René Kempný, místopředseda VK Karviná, trenér: "Snažíme se to rozdělit tak, aby měly tu přípravu jak fyzickou, tak herní zaměřenou na souhru. Co se týče hráček a jejich rozdělení a postů, ono se to projeví během několika let, ale výškové parametry dělají hodně, vysoké hráčky jsou v tomto sportu výhodou, snažíme se je doplnit do blokařských a smečařských postů.” 

Želízko v ohni má karvinský volejbalový klub ve své vysoké hráčce Veronice Peniaškové. Volejbal je pro ní srdcová záležitost, hraje ho devátým rokem.

Veronika Peniašková, členka VK Karviná: "K volejbalu jsem přišla úplně náhodou díky škole, na které jsem byla, tam to bylo jako kroužek a pak už mě to chytlo, zamilovala jsem se do toho sportu. "

Díky výšce, herním kvalitám a cílevědomosti je o ní velký zájem i z řad jiných klubů, druhým rokem hraje extraligu u dvacítek ve Frýdku-Místku.

Veronika Peniašková, členka VK Karviná: "Tím, že Karviná je můj zamilovaný klub, tak se snažím zůstat tady, protože tady mám bezva partu holek a tam to vidím jako příležitost si zkusit něco víc."

I ostatní děvčata jsou přesvědčena o tom, že právě tento sport je pro ně nejlepší i díky skvělému kolektivu.

Julie Schneider, členka VK Karviná: “Když jsem skončila s gymnastikou, tak jsem se rozhodla hrát hrát volejbal ještě s mými dvěma kamarádkami, začalo nás to bavit, tak jsme pokračovaly, vyhovuje nám to a jsme rády, že hrajeme."
Adéla Matejková, členka VK Karviná: “ Mě to baví, protože je to kolektivní sport, můžu hrát se svým týmem a baví mě to.”
Tereza Kohutová, členka VK Karviná: "Hraji pátým rokem volejbal, v družině jsme měli beach volejbal, začalo mě to bavit, tak jsem nastoupila tady. Jsou tady skvělé holky, trenéři naučí, člověk si může vybrat kam půjde do týmu.” 
Nikol Monczková, členka VK Karviná: "Je tady dobrý kolektiv, jsou tu super kámošky, trenéři taky, takže tak.” 
René Kempný, místopředseda VK Karviná, trenér: "Ten sport je opravdu těžký co se týká komplexnosti a techniky, čím víc natrénováno, tím je to lepší, ale jinak jsou děvčata šikovná a tréninky navštěvují v hojném počtu."

Před covidovým obdobím se karvinské volejbalové týmy účastnily krajských soutěží a Českého poháru, kam se dokázaly úspěšně kvalifikovat a juniorky se také několikrát kvalifikovali do bojů o 1. ligu.

Bedřich Koupil , předseda VK Karviná, trenér: "Cílem toho klubu je kromě sportovního vyžití pro děvčata z Karviné a okolí dosáhnout i nějakých volejbalových úspěchů. je to sen nejen trenérů, ale i každé hráčky ukázat co umí jak rodičům, známým, tak získat na sportovním poli nějaký titul nebo úspěch."

Přáním předsedy je, aby měl v týmu více trenérů.

Bedřich Koupil , předseda VK Karviná, trenér: “ Je to palčivá otázka, protože máme velký zájem dětí, ale bohužel, máme nedostatek kvalifikovaných trenérů. Je to dáno dobou, ale i tím, že je to časově náročné a ten, kdo to dělá, si musí hodně svého osobního volna od rodiny utrhnout, aby vlastně schopen provádět to, co je žádoucí v rámci učení volejbalu, hráček atd.” 

Volejbalovému klubu Karviná vychází město vstříc a spolu s dalšími sponzory ho finančně podporuje. Další zájemkyně klub s radostí přivítá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyH&M Doprava F-M s.r.o. Český Těšín - Nošovice
Český Těšín
od 37 100 do 41 100 Kč/měsíc

Detail

Milan Zálesný - Moravskoslezský kraj
Karviná
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Stonava
Stonava
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry