Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zabijačkové hody PZKO Karviná-Fryštát s divadélkem Bez opony

  • Karviná,

Místní skupina PZKO už dvanáctým rokem uspořádala pro veřejnost zabijačkové hody. Jelikož je o tuto akci velký zájem, stoupá náročnost příprav a množství výrobků, o které je zájem. Nechyběla ani zábava v podobě interaktivního divadélka.

Členové PZKO Karviná-Fryštát pozvali širokou veřejnost na svou tradiční akci Zabijačkové hody. Zatímco v roce 2010, kdy tuto akci uspořádali poprvé, připravili jen zhruba padesát kilo výrobků, rok od roku zájem stoupal. Letos už měl řezník David Procházka co dělat, protože se prodalo přes dvě tuny masných výrobků, jelítek, jitrnic, tlačenky, sádla a dalších produktů. Lidé hlásili dopředu objednávky a během dopoledne se vše prodalo. Odpoledne akce pokračovala zábavou, o kterou se postarali mimo jiné i členky divadélka Bez opony.

Bogdana Najder, členka divadla Bez opony: “Jsme takové amatérské těleso a hrajeme si na divadlo. Působíme v tomto domě polském, máme polskou národnost, proto naše hry jsou v polštině."

Pro tuto příležitost si divadélko připravilo vtipnou hru o prasátkách.

Halina Ligocká, členka divadla Bez opony: "Utekla před řezníky a z řezníků se stali vegetariáni."
Bogdana Najder, členka divadla Bez opony: “Je to taková obrana těch prasátek. Chceme říct, že nejsou vůbec hloupé, že mají svou duši a musíme o ně pečovat, nejen je jíst a zabíjet."
Halina Chudik, členka divadla Bez opony: "Já si myslím, že nejdůležitější je ta zábava, která je u toho, protože to spojuje lidi, my se rádi bavíme, všichni jsou naši kamarádi.” 
Halina Ligocká, členka divadla Bez opony: "Zaznívá tady český jazyk, polský jazyk, "ponašymu" a všichni se bavíme společně.” 

Divadelní představení bylo proloženo nejrůznějšími soutěžemi.

Jolanta Macura, členka divadla Bez opony: "Například namalovat prase se zavřenýma očima nebo poskládat prase jako puzzle.” 

Divadlo Bez opony hraje zábavná představení pro diváky na různých místech, naposledy například v Petrovicích: Kde ještě je můžete potkat příště a kdy, najdete na stránkách PZKO Karviná-Fryštát.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail