Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnostní udílení výročních cen ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné

  • Karviná,

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany uděluje každoročně a dlouhodobě výroční ceny osobnostem a žákům. Nejinak tomu bylo i letos.

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany se může každoročně pochlubit mnoha úspěchy žáků ve svých oborech, které nabízí. Ty nejlepší také oceňuje výročními cenami.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ Bedřicha Smetany: "Tyto výroční ceny udílíme každým rokem jako poděkování všem osobnostem, které se podílejí na chodu života v předchozím roce. Dále oceňujeme žáky, kteří byli v loňském roce vynikajícím způsobem oceněni na soutěžích nebo za vzornou reprezentaci školy.”

Ocenění Nejlepší žák školy získala Nikol Hamplová ze třídy Haliny Heinzové. Je absolutní vítězkou mezinárodní soutěže Pro Bohemia, ceny sbírá na různých soutěžích v silných konkurencích.

Halina Heinzová, učitelka: “Nikča akceptuje, že ji do toho mluvím, ona je taková osobnost, že to chce všechno po svém a sama a to je to, co mě baví.” 

Nikol zvládá náročné skladby, které hrají třeba žáci konzervatoří.

Nikol Hamplová, oceněná žačka: “To funguje tak, že když vytvořím příběh, tak se to lépe hraje, protože si to představuji, je to víc prožité a získávají se lepší ceny.”

Ocenění převzal i Petr Ženč ze symfonického dechového orchestru Májovák. Je to v pořadí druhé ocenění, které Májovák v této době dostal, před pár dny převzal v Kutné Hoře i ocenění Český Permon. 

Petr Ženč, předseda Správní rady Májováku: “Mě mile překvapilo i toto ocenění od ZUŠ, protože tady sídlíme, máme tady dlouholetou spolupráci s řadou učitelů, dechového oddělení, s ředitelem školy, jsem rád, že takové ocenění přišlo i od školy.” 

Byly také uděleny certifikáty rozšířeného vyučování, výroční ceny obdržely i osobnosti, jenž významně a dlouhodobě ZUŠ podporují.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail