Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na obchvatu města pokračují bez komplikací

  • Karviná,

Práce na obchvatu města pokračují podle plánu.

Již nějakou dobu jsou ukončeny práce na napojení Českého Těšína a Karviné, kde se již jezdí bez omezení. 

Petra Havrlantová, zastupující mluvčí společnosti Skanska: “Mezi tímto napojením a napojením na Stonavu jsou již ve velké míře položené asfaltové vrstvy. V tuto chvíli jsme dokončili násyp zemního tělesa v celé trase a intenzivně začínáme pracovat na aktivní zóně, následovat budou konstrukční vrstvy. V trase za mostem přes Olši jsme zahájili práce na pokládce asfaltových vrstev. Současně probíhá pokládka silničních obrub a vrtání pilot pro protihlukovou stěnu.”

Poblíž Lázní Darkov je také dokončena práce na podchodu pro pěší a cyklisty včetně osvětlení. V tuto chvíli je tedy již plynule a bez překážek otevřen průchod od darkovského mostu ke Karvinskému moři. Výrazný posun prací je vidět také na budovaném mostu přes Olši, kde byl osazen poslední ocelový segment. Celá konstrukce mostu je již dokončena.

Petra Havrlantová, zastupující mluvčí společnosti Skanska: “Nyní probíhají práce na pokládce mostních filigránů a po dokončení bude celá konstrukce zmonolitněna betonovou deskou. Dále byly provedeny přechodové oblasti včetně přechodových desek opěr, osadili jsme mostní ložiska a provádíme demontáž provizorních mostních opěr.”

Do konce roku také dojde ke změnám v dopravě. Práce jsou naplánovány tak, aby 16. prosince byl opětovně spuštěn provoz s provizorním dopravním značením ve směru na Stonavu a to již po nově vybudovaném prvním kilometru trasy. A změna nastane letos i v místě napojení obchvatu na stávající Nádražní ulici, kde budou položeny do začátku listopadu asfaltové vrstvy.

Petra Havrlantová, zastupující mluvčí společnosti Skanska: "K 1. prosinci 2022 bude zrušena kyvadlová doprava. Provoz bude veden obousměrně po nové rampě s provizorním dopravním značením."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy