Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MěDK diváci uvidí mimo jiné i Šikmý kostel v podání polské scény Těšínského divadla

  • Karviná,

Milovníci divadelních představení si jistě nenechají ujít dramatizaci románu Šikmý kostel v podání Polské scény Těšínského divadla, jaká další představení jsou v městském domě kultury naplánována, vám připomene naše poslední reportáž.

Polská scéna si pro milovníky divadelních představení připravila dramatizaci románu Šikmý kostel Karin Lednické.

Radovan Lipus, režisér: "My se pohybujeme v prostoru prvního dílu toho Šikmého kostela, končíme někdy v roce 1920. Je tady větší důraz na to Karvinsko."

Roli Julky si zahrála Barbara Szotek- Stonawski.

Barbara Szotek- Stonawski, divadelní herečka: “Moc mě těší, že jsem mohla hrát Julku, doufám, že se to divákům bude líbit. Nemám takový charakter jako Julka, je velmi odvážná. Musela jsem v sobě najít stejné prvky povahy jako má ona. Většinu jsem měla, ale některé jsem musela dlouho hledat, byl to pěkný zážitek.”

Na scénáři aktivně spolupracovala i sama autorka románu Šikmý kostel, Karin Lednická.

Karin Lednická, autorka románu Šikmý kostel: "Já si velice vážím toho, že se ztvárnění ujali právě Radovan Lipus a Renata Putzlacher a velmi mě těší, že jsem byla přizvána ke spolupráci, že jsem se mohla vyjadřovat jak k dramatizaci, tak jsem byla přizvána i na zkoušky. Mám ohromnou radost z toho, že půl roku na den přesně po české premiéře v divadle Petra Bezruče se chystá premiéra na polské scéně, v polském jazyce. mě to přijde jako vysněné vyústění mojí literární práce."

Šikmý kostel v divadelní podobě budou moci vidět diváci postupně i v dalších městech regionu.

Divadelních představení se v Městském domě kultury uskuteční do konce roku ještě několik. nejbližší bude hned 1. listopadu.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: “Máme skvělé představení divadla Petra Bezruče Špinarka. Herečka Markéta Matulová je nejen talentem za rok 2021, ale za tuto roli získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon a také toto představení získalo cenu při udělování letos v březnu. Do konce roku uvidíme ještě dvě divadla, ve čtvrtek 24. listopadu komedii Manželský čtyřúhelník a v pondělí 12. prosince uvádíme autorskou komedii Ivy Janžurové, kde hraje společně s Evou Holubovou."

V listopadu už mohou lidé i nakupovat vstupenky na představení v příštím roce jako dárky pod stromeček.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: “Kromě těchto tipů na vánoční dárky máme ještě jeden a tím je koncert 4tetu, který bude na konci ledna."

O dalších akcích městského domu kultury vás budeme průběžně informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy