Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná rozsvítí svůj vánoční strom. S první adventní nedělí startuje také tradiční jarmark

  • Karviná,

V Karviné už stojí tři vánoční stromy. I letos budou zkrášlovat Masarykovo náměstí, prostranství u kostela svatého Marka a u kina Centrum. V těchto dnech je pracovníci technických služeb nazdobí. Těšit se můžete na slavnostní rozsvícení i bohatý jarmark.

V sobotu dopoledne přibyly na třech místech ve městě vánoční stromy, tradičně stojí krásný strom na Masarykově náměstí, u kina Centrum a také u kostela svatého Marka. zdobit je začali pracovníci TS hned v pondělí, aby vše bylo připraveno na slavnostní rozsvícení. Naladit se do té správně vánoční atmosféry mohou lidé ale už v sobotu 26. listopadu.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK Karviná: “Den před začátkem adventu tady v prostorách MěDK máme krásnou novoou akci Cesta k vánoční harmonii a hned v neděli budeme rozsvěcovat vánoční strom, takže na náměstí začínáme vánoční jarmark, tzn. v neděli 27. listopadu. Hostem na jarmarku bude Katarína Knechtová, setkáme se také s Cirkusem trochu jinak, bude to moc pěkné a hodně se na to těšíme. Hned další den, v pondělí, tady přivítáme Osmana Lafitu a jeho předvánoční talkshow."

Městský dům kultury také zajistil dvě akce pro děti spojené s Mikulášem. 5. prosince se děti potkají s Mikulášem a fešákem Pínem na Masarykově náměstí od 17 hodin a 7. prosince se od 16:30 hodin uskuteční v Obecním domě Družba Mikulášoviny s Hopsalínem.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK Karviná: "Na Mikuláše tady ve velkém sále máme vánoční koncert Janka Ledeckého s kapelou a Nostitz kvartetem. 12.12 máme ještě předvánoční divadlo, je to autorská komedie Ivy Janžurové, ve které hraje s Evou Holubovou."

Podařilo se také ještě domluvit stand up vystoupení Simony Salátové na 14. prosince.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK Karviná: "Karvinský vánoční jarmark bude probíhat od první adventní neděle až do 23.12. Bude tam vánoční městečko, zvířátka, řemeslníci, budeme pouštět reprodukovanou vánoční hudbu, v pátky, soboty a neděle počítáme s koncerty, program bude gradovat každý předvánoční víkend."

Připraven bude také tradiční Novoroční ohňostroj, 1. ledna o půl sedmé večer.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK Karviná: "Je toho hodně, moc se těšíme a přejeme krásný advent."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy