Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná rozsvítila svůj vánoční strom první adventní neděli. Ve městě začal jarmark

  • Karviná,

První adventní neděli se na náměstí rozzářil vánoční stromeček a tím i odstartoval téměř měsíční vánoční jarmark. Každý den až do 23. prosince budou mít lidé možnost užít si vánoční atmosféru v centru města.

První adventní nedělí začal v Karviné tradiční vánoční jarmark, který až do Štědrého dne nabídne návštěvníkům pestrou nabídku voňavých dobrot na zahřátí a od 2. prosince ho bude dotvářet VÁNOČNÍ MĚSTEČKO s Ježíškovou poštovní schránkou pro přání dětí i dospělých, zvěřincem a ukázkami lidových řemesel a zvyků jako je lití olova, ražba mincí, pečení kaštanů a k vidění bude i práce kováře. Jarmark bude také vždy od pátku do neděle obohacen programem na pódiu, kdy se budou střídat dětská divadélka, zábavné programy, pohádkové filmové projekce a hudební koncerty.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: "Bude gradovat během celého adventu, je úspornější než před covidovou dobou, ale o to s větší láskou je chystaný a s myšlenkou na to, aby si ho lidé pořádně užili. Máme krásné akce i v době kultury a rádi bychom pozvali i k nákupu kulturních dárečků, které taky zahřejí u srdíčka."

První den jarmarku na náměstí lidé zavítali kvůli pestrému programu. O vánoční zážitek se postarali dva andělé na chůdách a také akrobaté, kteří předvedli ve výškách své umění.

Po jejich vystoupení se konečně přítomní dočkali, celé náměstí na chvíli zhaslo, aby se pak po třetím zazvonění zvonečků konečně rozsvítil vánoční strom.

anketa: návštěvníci jarmarku: "Stromeček je moc nádherný." "Mně se líbilo úplně všechno." " Mně se líbilo jak se rozsvítil stromeček." "Bylo to moc hezké, moc se mi to líbilo. My jsme z Havířova, včera jsme byli na havířovském a dnes jsem tady." "Je krásný, jen je tři roky stejný, už by to chtělo změnu."

Poté, se na pódiu rozezněly známé koledy a také přítomné pozdravil primátor města.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Jsem rád, že tady je spousta lidí, je tady krásný program, zahájili jsme advent. věřím tomu, že sem lidé nepřišli jen dnes, ale budou tady chodit v rámci těch předvánočních časů na čaj, na grog, na kulturní bohatý program a že se tady budou dobře bavit."
anketa:  návštěvníci jarmarku: "Úžasné. My jsme z Třince, ale tady je to krásné a myslím si, že ta nálada těch lidí, konečně by měli být všichni šťastní a spokojení." "Je tu krásně. To jsem ani nečekali, že tu bude tolik lidí. Škoda, že starosta nezpíval." "Krásné, úžasné fakt, stromeček, radnice, to nemá chybu." "Dobře se bavíme, jsme tady s rodinou, pokaždé se těšíme na rozsvícení stromu v Karviné."

Vánoce jsou krásným svátkem, které uzavírající celý uplynulý rok, jsou symbolem lásky, sounáležitosti, klidu a rodinné pohody.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Je to zklidnění té doby, kdy jsme ve spěchu a v rámci vánoc si v kruhu rodinném trochu odpočinu, načerpám síly a jsem za to rád. Mám rád takové svátky."

A co by lidé měli pod stromečkem najít? Co by přáli sobě a ostatním?

Jan Wolf, primátor Karviné: “Já si myslím, že v té dnešní těžké době, kdy jsme tady měli řešili covidy, teď je ta situace taková, jaká je, tak hlavně pohodu. Pohodu, lásku k těm nejbližším, to, ať se cítí dobře. Já věřím tomu že ta doba zase bude lepší a budeme se tady mít dobře."
anketa: návštěvníci vánočního jarmarku: “Hodně štěstí, zdraví a penízků, protože ty budou potřebovat určitě.”  "Hlavně zdraví a štěstí všeobecně no. Hlavně, že máme jeden druhého, to je důležité.”  "Mír, i když to je klišé, ale v dnešní době ožehavé téma, asi mír. " "Zdraví, štěstí. To je to, co potřebujeme nejvíce. " "Ať jsou šťastní a zdraví, já bych si přála zdraví pro celou rodinu. 

A jedno speciální přání měl pro obyvatele města i jeden z přítomných andělů.

anděl: "Hlavně konečně klid od různých nemocí, ať mají všichni štěstí a hlavně to zdraví. Ať na sebe jsou hodní, neřeší žádné maličkosti, které vůbec není třeba řešit, ať si užívají života, smějí se, pomáhají si navzájem a myslím, že nám všem pak bude daleko, daleko krásněji, když se na sebe budeme usmívat a neřešit určité věci.” 

Slavnostní první advent uzavřela svým koncertem zpěvačka Katarína Knechtová.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy