Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinském Denním centru služeb se konala vánoční dílnička. Připravily ji knihovnice

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna připravila na letošní rok projekt nazvaný Léčba nejen knihou. Knihovnice navštěvovaly seniory v různých zařízeních a organizacích, aby jim zpříjemnily čas různými aktivitami.

Knihovnice z karvinské regionální knihovny navštívily seniory v Denním centru služeb, aby jim vyplnily aktivně předvánoční čas v rámci Vánoční dílničky.

Andrea Hradilová, knihovnice: "V letošním roce jsme měly projekt Léčba nejen knihou, kterou podpořila Nadace OKD, každý měsíc jsme se sešli s nějakou aktivitou, dnes vytváříme kapříka na ubrousky nebo příbory, jmenovku, co budou klienti chtít. Sledujeme jemnou motoriku, musí si to vystřihnout, udělat dírku, zavázat mašličku, vybrat šupinky, takže i barevné cítění, jak se jim to líbí.” 
anketa: klientky denního centra služeb: "Ide troške. Už ruky se třesou, tak vynervovaný je člověk. Pěkné to je, že." "Ukážu to dětem, vnučkám, jak přijdu, vždycky se ptají, co jsem dělala, tak jim to ukážu. Jsou šťastní, že tu chodím.” “Co děláte, co vyrábíte? Kapra. Ale Vánoce jsou ještě daleko.” ”Má to být na Vánoce jakási ozdoba. Snažíme se. Já jsem se k tomu nikdy nedostala. baví vás to? Jo, je to něco jiného.” 

Vánoční dílnička proběhla i v Novém domově. V rámci projektu Léčba nejen knihou dříve proběhla i canisterapie, muzikoterapie s bubnováním na africké bubny nebo cvičení.

Denisa Chalupová, sociální pracovnice: "My jsme za to, že tu RKK chodí strašně vděční, jsme rádi, že nás zapojili do projektu. My pro naše klienty vytváříme hodně aktivit, tohle je něco jiného, je to cizí prvek a oni to vítají rádi.” 
Andrea Hradilová, knihovnice: "My máme v tomto projektu i Biblioterapii. je to posezení s knihou u kafíčka, kdy klienti dochází k nám do knihovny, takže to je i o tom, že dochází k nám.”

Knihovna také propojuje generace a to nejen v samotné knihovně, ale právě i mimo ní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy