Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranář Marek Balicki se opět vydal na cestu, tentokrát míří do jižní Ameriky

  • Karviná,

Záchranář Marek Balicki se opět vydal na cestu, tentokrát míří do jižní Ameriky. Čeká ho náročná etapa, ve které chce opět mapovat práci záchranářů ve světě.

Cestu za poznáním práce záchranných složek ve světě jsme sledovali od jeho začátku až do doby, než Covid vše zastavil a Marek se vrátil zpátky domů. Nyní se rozhodl ve svém projektu Záchranář na cestách pokračovat.

Marek Balicki, záchranář na cestách: “Tentokrát je plán do jižní Ameriky, měl by to být chvilkový výlet, chystám se na tři a půl měsíce."

Začátek i konec této cesty plánuje Marek v Bogotě v Kolumbii. Pokusí se projet jižní Ameriku. Ze startu se vydal na cesty na skládacím kole, tu později vyměnil za skutr.

Marek Balicki, záchranář na cestách: “Všechny ty cesty mají být co nejpestřejší, tentokrát by to měla být motorka, mám v plánu najet 15 tisíc km i přes Andy, na kole bych to neměl šanci stihnout, co se stihne, to se uvidí. Ten můj projekt Záchranář na cestách bude pokračovat, tričko má stále ještě místa, kam se nášivky vlezou, budu klepat na stanice záchranářské, akorát budu muset použít španělštinu, což bude docela sranda.” 

Marek se na cesty vydal v létě roku 2017. Jeho první cesta vedla přes mnoho zemí do Japonska.

Marek Balicki, záchranář na cestách: “Celkový počet zemí, které jsem navštívil je 48, což není moc, je to asi čtvrtina, má jich být 195. S tím projektem samotným jsem navštívil něco přes 20 zemí. Jsem navštívil spoustu zemí, Irán, Rusko, Mongolsko a podobně. Následně jsem strávil necelý rok na Filipínách, kde jsem si postavil loď, proplul Filipíny, naučil se freediving a stal se instruktorem. Následovala země Nový Zéland, tam jsem koupil dodávku, předělal ji na obytnou, tam jsem pracoval ve výškách, konečná byla Austrálie, pomáhání po požárech a koupení městského skutru. Chtěl jsem objet Austrálii, ale Covid tomu zabránil. Tehdy měla následovat Jižní Amerika, takže se zpožděním pár let pokračuji Jižní Amerikou."

Podpořit Marka může každý, slovem povzbuzení v komentářích jeho cesty na sociálních sítích, ať už Instagramu nebo facebookových stránkách Záchranář na cestách, finančním darem nebo i jinak. Vše potřebné najdete na internetu. S Markem jsme v kontaktu i my, příspěvky z cest nám bude pravidelně posílat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy