Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový singl Pouta k dokumentu O zaniklé Karvinné 2 je na světě

  • Karviná,

Karvinské hudební uskupení NAZDAR! vyslalo do světa nový singl a videoklip s názvem Pouta. Tato píseň se stala ústřední melodií připravovaného druhého dílu dokumentu O zaniklé Karvinné.

Hudební uskupení Nazdar a členové filmařské skupiny Art Klapka představili svůj nový počin. V nových prostorách Městského informačního centra ve Fryštátě pokřtili nový hudební klip Pouta k připravovanému druhému dílu dokumentu O zapomenuté Karvinné. Ve videoklipu účinkovali i místní děti.

Jan Varga, zpěvák, textař: “Já jsem nadšený z dětí, jak se s nimi spolupracovalo, byly zapojené a bavilo je to. A co se týče muzikantů, to je úplně neuvěřitelné, protože já jsem violoncello sehnal asi dva dny před natáčením a Venda mi na to kývla, což jsem rád. Bez ní by to nebylo tak pěkné, jak to je. A zpěvačka Tereza, to byla radost. Poděkovala mi, že jsem z ní neudělal metalovou zpěvačku, že si mohla s tou jemností ty nuance vychutnat, protože jsem ji netahal do výšek. byla spokojená, říkala, že ji to sedí. mě se s ní spolupracovalo dobře."
Tereza Macošková, zpěvačka: "Já jsem byla z té možnosti úplně nadšená Jsem ráda a vděčná za tu příležitost. Je to můj první počin, tak snad se bude líbit."

Videoklip si už žije svým životem na internetu, na to, jak souzní s dokumentem O zaniklé Karvinné 2 si budou muset diváci počkat do ledna.

Miroslav Vodák, producent: "Dokument 2 o Zaniklé Karviné, volné pokračování, bude k vidění 14. ledna v kině Centrum. Lístky buď osobně v kině nebo online od 19.12. Pokud bude velký zájem jako o jedničku, budeme přidávat promítací dny i besedy."

Na to, jaký bude zájem diváků, netrpělivě čeká i režisérka Monika Vodáková.

Monika Vodáková, režisérka: "Máme rádi historii, Karvinou, jsme patrioti. Dvojku si lidé vyžádali, my jsme s takovým zájem nepočítali. Z té dvojky jsou trochu obavy, protože těžko se něco srovnává a my jsme doplňovali to, co se nevešlo do jedničky."

Píseň Pouta podle režisérky celý dokument oživí a dodá mu potřebné emoce.

Monika Vodáková, režisérka: "Moc si vážíme kapely Nazdar!, protože ke každému filmu patří hudba, která vyvolává emoce, která dokumentu, kde je hodně povídání dodá oživení. Moc děkujeme kapele za dobrou spolupráci."

Spolupráce filmařů a hudebníků vítá i vedení města, jehož zástupci se křtu singlu zúčastnili.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “ Všechny takové aktivity, které propagují Karvinou vítáme. Je potřebné historii připomínat a 1. díl měl velký ohlas. Film není jen o hercích a faktech, ale je tam i krásná hudební stopa a moc uskupení Nazdar! za to děkujeme.”

V den premiéry, 14. ledna se bude dokument promítat 3x, první dvě budu obohaceny i o besedy s historiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy