Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské knihovnice šly darovat krev, většina z nich poprvé

  • Karviná,

Knihovnice z regionální knihovny se rozhodly udělat předvánoční dobrý skutek a hromadně darovaly krev na místní transfuzní stanici. Většina z nich úplně poprvé.

14 knihovnic různého věku a jejich dva rodinní příslušníci navštívili brzy ráno transfuzní stanici, aby hromadně darovali nejvzácnější tekutinu, která zachraňuje životy jiných.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “Karvinská knihovna má ráda výzvy a proto jsme se rozhodly tuto výzvu překonat. Myslíme si, že je fajn pomoci ostatním lidem. Karvinská knihovna se například zúčastňuje charitativních běhů a to si myslím, že je další krok proto, udělat další dobrý skutek.” 

Jejich rozhodnutí nemocnice přivítala.

Věra Murínová, mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj: ”My máme radost, že od konce října, kdy jsme spustili tu výzvu zejména pro firmy a společnosti, aby se zapojili, tak toho využili jako třeba dneska, ale přišli i další, přišli studenti středních škol, přišli i zaměstnanci MSK, kteří pravidelně darují krev. Věříme, že ti, kteří to nestihli do konce roku, tak přijdou hned v lednu, protože leden je pro nás tradičně okurkovou sezonou.” 

Organizaci darování krve knihovnou si vzala na starosti společně s ředitelkou Marcela Wierzgoń. Sama je pravidelnou dárkyní, tento odběr je pro ní v pořadí 34.

Marcela Wierzgoń, knihovnice: “S paní ředitelkou jsme si řekly, že by bylo dobré něco udělat před Vánoci něco pro jiné. Povedlo se, je nás tady víc.Pro ten pocit, že můžu dát tu nejvzácnější tekutinu, kterou máme, že můžu udělat něco pro jiné a mít z toho dobrý pocit.” 

Až na pár výjimek byli všichni prvodárci. Patřila mezi ně i ředitelka knihovny.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “Já jdu úplně poprvé. Já jsem nemohla, donedávna. Pak jsme se domluvily s kolegyněmi a jsme tady. Já doufám, že budu moci dávat pravidelně, těším se, ale trochu se bojím.”

Poprvé, se smíšenými pocity darovala krev i Svatava Sukopová.

Svatava Sukopová, knihovnice: “Trochu nervozní, ale jsem ráda, že můžu nějak pomoct.33 Je to pro mě velká premiéra, uvidíme, jak to dopadne.”

Knihovnice jsou rozhodnuty v darování krve pokračovat i do budoucna a rozšířit tak řadu pravidelných dárců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy