Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci v Karviné zadrželi muže, který manipuloval na ulici s maketou zbraně

  • Karviná,

Na ulici v Karviné manipuloval s něčím, co vypadalo jako opravdová zbraň. Náhodný svědek raději zavolal strážníky, aby to prověřili. Ti muže po příjezdu okamžitě zadrželi. Jak se ukázalo, revolver byl plastový. Zákrok vzbudil rozporuplné reakce.

zdroj videa: Městská policie Karviná

Městská policie Karviná informovala v úterý o netradičním zákroku, který se odehrál tři dny před Vánocemi. Strážnici přijali oznámení od svědka, který viděl na ulici Jánského dospělého muže, který drží v ruce zbraň. Strážníci po příjezdu neváhali a muže za použití služebních zbraní okamžitě zadrželi.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Na místo byla vyslána hlídka a opravdu zjistila muže se zbraní v ruce. Strážník nikdy neví, zda je zbraň opravdová, nebo se jedná o maketu, zákrok musí být veden "na ostro"."

Na prvním záběru je vidět malá dětská plastová pistolka. Ale muž měl u sebe také plastovou maketu revolveru, o které nebylo zcela na první pohled jasné, zda je to hračka nebo ne. Zákrok sklidil rozporuplné reakce. Jedni strážníky chválí, další kritizují. Ve středu proto strážníci vydali další prohlášení.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Oznámení bylo přijato kvůli černé maketě revolveru, který muž při zákroku odhodil mimo záběr kamery strážníka. Tuto maketu měl ten člověk v ruce a chodil s ní po ulici. Nedostatek prostředků ve vánočním období mnozí lidé řeší loupežným přepadením a drtivá většina je spáchána s imitací zbraní, nebo "plynovkami". Před dvěma lety jsme měli na silvestrovské oslavy obdobný zákrok. Ovšem tehdy se nejednalo o imitaci, ale opravdovou střelnou zbraň - revolver, který byl nabitý. Strážník se musí chovat vždy tak, že se jedná o ostrou zbraň."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy