Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nadace OKD předala ocenění a také v Karviné oslavila 15. výročí

Karviná |

Nadace OKD pomáhá už 15 let. Za tu dobu podpořila 3060 nejrůznějších projektů částkou přesahující 350 milionů korun. V podpoře projektů a srdcařů pokračuje, ty nejlepší za rok 2022 ocenila v obřadním sále městského domu kultury.

V lednu před patnácti lety zřídila společnost OKD svou nadaci, která od té doby finančně pomáhá realizovat projekty nejrůznějších organizací, spolků, klubů a udržovatelů hornických tradic měst a obcí. Oslava k tomuto výročí se konala v městském domě kultury podpořená krásným vystoupením Permoníku. Také se udělovaly ceny za nejlepší projekty roku 2022 a vyhlašovali se i vítězové kategorie Srdcař roku.

Monika Němcová, ředitelka nadace OKD: "Vybírali jsme z projektu Pro region z 86, které proběhly v předminulém roce a z 50 pro Srdcaře."

Podpora putuje ze strany nadace OKD formou grantu. Za historií se ohlédla Monika Němcová, která funkci ředitelky převzala nedávno.

Monika Němcová, ředitelka nadace OKD: “I když jsem nová, tak jsme se se ohlížela a seznamovala s nadací. Pro mě nadace není úplně nový projekt, protože celý můj profesní život je spojený s OKD.. Klobouk dolů, sice nadace pomáhá finančně, ale je to o těch lidech, kteří dali své srdce a projekty a těch jsou tisíce a tisíce."

Každoročně jsou mezi oceněnými i tvůrčí lidé z Karviné.Třetí cenu v kategorii Projekt roku převzal Radek Godál, projektový manažer HCB Karviná

Radek Godál, projektový manažer HCB Karviná: "My jsme získali tuto cenu za projekt Karviná Cup, kdy vždy v srpnu pořádáme jeden z největších turnajů mládeže. Tento projekt byl v roce 2012 a především díky třem partnerům jako je nadace OKD, město Karviná a MSK se nám podařilo tento projekt obnovit a jsme rádi, že ho pořádáme tady u nás v Karviné.” 

První „Karviná CUP se konal už v roce 1994. Akce se postupně stala významnou událostí pro celý karvinský region a získal v zahraničí svou prestiž a v současné době se na něj hlásí celky z Německa, Švýcarska, Slovenska, Polska.

I druhé místo v kategorii Projekt roku se týkal Karviné. Patří humanitární společnosti ADRA, která zde také působí.

Hana Čadová, vedoucí Dobrovolnického centra Humanitární společnosti ADRA: "My jsme nesmírně vděční za dlouholetou a přátelskou spolupráci s OKD. Jsme tady 10 let a od začátku spolupracujeme, podporují nás, je to velká radost. Z ocenění mám velkou radost, přeji to všem kolegům, zapáleným pro tu práci koordinátorskou, zaměstnancům našich obchůdků a šatníků. Je nádherné být u toho, když je tady člověk pro druhé.” 

První místo v kategorii Projekt roku získala organizace Velká náruč působící v Hormí Suché. Srdcaři byli oceněni tři. Radek Taussig z UNIE ROSKA-Frýdek-Místek, Jan Jurásek za Shotokan Karate Frýdek-Místek a Lubomír Partyka z Klubu vojenské historie Ostrava. Gratulujeme.

Nahlásit chybu


K tématu

Byty, Alzheimer centrum, LDN i Domovinka. Frýdek-Místek připravuje zónu Berlín 2 pro výstavbu

24. února 2025 16:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Nové byty pro stovky lidí, ale také nové sociální služby jako Alzheimer centrum, LDN a městský denní stacionář Domovinka. To jsou aktuální velké plány pro lokalitu Berlín 2 ve Frýdku-Místku. Město už má stavební povolení na výstavbu sítí a nyní hledá zhotovitele.

Studénka začíná realizovat plány na opravu sportovišť, hledá projektanty

5. března 2025 11:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka hledá projektanty, kteří zpracují modernizaci dvou sportovních areálů, letního a zimního stadionu. Co by letos mělo určitě začít, je oprava hokejových šaten, na tu jsou již plány připraveny.

Nadace OKD opět ocenila smysluplné projekty z regionu, mezi nimi i Statutární město Karviná

18. listopadu 2025 15:01 | Karviná | Gabriela Stašová

V PZKO v Karviné-Fryštátě se uskutečnilo předávání cen Nadace OKD, která v letošním roce opět ocenila projekty, plné smyslu a touhy udělat svět lepším místem. Slavnostní podvečer byl připomenutím, že mezi námi je spousta lidí, kteří dělají něco pro druhé.


Ostrov povodňového odpadu na Těrlické přehradě museli bagrem zlikvidovat hasiči

Dnes 11:50 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Těžkou techniku museli použít hasiči k rozbití a odstranění ostrova z povodňového odpadu, který se vytvořil v ústí Těrlické přehrady. Na velké kmeny a množství dalšího materiálu musel být přivolán bagr z hasičského útvaru v Hlučíně.

Krajským Historickým městem roku je Nový Jičín

Nový Jičín zvítězil v krajském kole soutěže Historické město roku 2025. Odborná komise ocenila mimo jiné zpřístupnění kostelní věže s vyhlídkou na městskou památkovou rezervaci.

Ostrava vybavila dobrovolné hasiče rafty i neoprény. Reaguje tak na povodně v roce 2024

Včera 13:50 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava velmi dbá na to, aby i dobrovolní hasiči měli co nejlepší vybavení, v optimálním případě na úrovni profesionálních sborů. Po zkušenostech s povodní v roce 2024 je proto nyní vybavili technikou a ochrannými pomůckami, která jim pomůže podobné situace zvládat ještě lépe a bezpečněji.

Sportovní disciplíny i medaile. Karvinská školka připravila pro děti Zimní olympiádu

Včera 14:22 | Karviná | Jiří Cileček

Hokej, curling nebo třeba skoky na lyžích. To je jen malý výčet sportů, které se mohly vyzkoušet během týdne děti v jedné z karvinských mateřských škol. Tým pedagogů pro ně totiž připravil Zimní olympiádu. U některých sportů se samozřejmě muselo trochu improvizovat.

Domovy seniorů musely navýšit ceny za pobyt

Včera 11:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Náklady na provoz v pobytových sociálních zařízeních rostou. Proto ministerstvo práce a sociálních věcí zvýšilo denní sazbu za ubytování, stravu, nebo praní prádla. Domov seniorů v Havířově už to klientům oznámil.

Fajnou Dilnu čeká stěhování do většího. Obsadí objekt po strážnících

Včera 10:48 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě funguje unikátní projekt s názvem Fajna Dilna, který vznikl na podporu řemesel. Může přijít každý, něco si vyrobit a hlavně se také něco nového naučit. O dílnu je mezi veřejností takový zájem, že ji čeká stěhování do větších prostor. Největší oblibě se těší práce se dřevem.

Karviná-Ráj nově kontroluje zdraví žen i po porodu

Včera 9:20 | Karviná | Anna Břenková

Nemocnice Karviná-Ráj vysílá porodní asistentky přímo domů k maminkám. Tato novinka pomáhá ženám zvládnout náročné šestinedělí. Péče se zaměřuje hlavně na fyzické a psychické zdraví matky.

Tomáš Galásek skončil jako trenér FC Baníku Ostrava, střídá ho Ondřej Smetana

Včera 17:16 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Fotbalový Baník Ostrava mění hlavního trenéra. Tomáš Galásek po nedělním utkání v Liberci končí a vedení klubu se s ním dohodlo na ukončení spolupráce. Tým nově povede Ondřej Smetana, který se na Bazaly vrací po čtyřech letech.

Zaplněné Masarykovo náměstí v Ostravě podpořilo prezidenta republiky

15. února 2026 18:04 | Ostrava-město | Pavel Straka

Na stovkách míst v Česku demonstrovali lidé na podporu prezidenta. Akci svolal spolek Milion chvilek. Impulsem byly textové zprávy ministra zahraničí určené hlavě státu. Lidé se tak v neděli odpoledne sešli i na řadě míst v Moravskoslezském kraji. Nejvíce jich dorazilo na shromáždění na ostravské Masarykovo náměstí.

Unikátní pietní výstava obrazů Antonína Kroči v Hukvaldech

Včera 8:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hukvaldy připomínají unikátní pietní výstavou výraznou osobnost místního uměleckého života. Světově proslulého akademického malíře Antonína Kroču. Expozice je výjimečná tím, že ji tvoří díla zapůjčená ze soukromých sbírek, která nejsou běžně přístupná veřejnosti.

Nová vyhláška zvýšila platby v sociálních službách, připlatí si i senioři v domově

Dnes 10:43 | Havířov | Bára Kelnerová

Náklady na provoz pobytových sociálních zařízení rostou. Proto ministerstvo práce a sociálních věcí zvýšilo denní sazbu za ubytování, stravu, nebo praní prádla. Domov seniorů v Havířově už to klientům oznámil.

K zápisům do 1. tříd přišlo méně dětí než v loňském roce

Dnes 10:37 | Havířov | Bára Kelnerová

Všechny základní školy v Havířově mají po zápisech do prvních tříd. Některé zaznamenaly úbytek dětí. Jiné naopak otevřou i tři první třídy.

V Havířově se učí rodiče poskytovat první pomoc novorozencům, o školení je velký zájem

Dnes 10:31 | Havířov | Bára Kelnerová

Správné uvolnění dýchacích cest i resuscitace má u novorozenců svá specifika. Moravskoslezská nemocnice v Havířově proto pořádá pro rodiče praktické školení, o které je velký zájem.

Děti z MŠ Čajkovička v Karviné zažily atmosféru i sporty jako na zimní olympiádě

14. února 2026 14:22 | Karviná | Jiří Cileček

Hokej, curling nebo třeba skoky na lyžích. To je jen malý výčet sportů, které se mohly vyzkoušet během týdne děti v jedné z karvinských mateřských škol. Tým pedagogů pro ně totiž připravil Zimní olympiádu. U některých sportů se samozřejmě muselo trochu improvizovat.

Karviná má Pečovatelku roku 2025. Ocenění získala Iveta Poledníková

14. února 2026 10:18 | Karviná | Jiří Cileček

Karviná má Pečovatelku roku 2025. Ivetu Poledníkovou ocenila v oblasti ambulantní služby Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky ve spolupráci s Diakonií Českobratrské církve evangelické.

Porodní asistentky z Karviné-Ráje vyráží za maminkami

13. února 2026 14:59 | Karviná | Anna Břenková

Nemocnice Karviná-Ráj vysílá porodní asistentky přímo domů k maminkám. Tato novinka pomáhá ženám zvládnout náročné šestinedělí. Péče se zaměřuje hlavně na fyzické a psychické zdraví matky.

Nadace OKD předala ocenění a také v Karviné oslavila 15. výročí
Vydáno 31. ledna 2023 18:11, Karviná, Monika Danková
Nadace OKD pomáhá už 15 let. Za tu dobu podpořila 3060 nejrůznějších projektů částkou přesahující 350 milionů korun. V podpoře projektů a srdcařů pokračuje, ty nejlepší za rok 2022 ocenila v obřadním sále městského domu kultury.

V lednu před patnácti lety zřídila společnost OKD svou nadaci, která od té doby finančně pomáhá realizovat projekty nejrůznějších organizací, spolků, klubů a udržovatelů hornických tradic měst a obcí. Oslava k tomuto výročí se konala v městském domě kultury podpořená krásným vystoupením Permoníku. Také se udělovaly ceny za nejlepší projekty roku 2022 a vyhlašovali se i vítězové kategorie Srdcař roku.

Monika Němcová, ředitelka nadace OKD: "Vybírali jsme z projektu Pro region z 86, které proběhly v předminulém roce a z 50 pro Srdcaře."

Podpora putuje ze strany nadace OKD formou grantu. Za historií se ohlédla Monika Němcová, která funkci ředitelky převzala nedávno.

Monika Němcová, ředitelka nadace OKD: “I když jsem nová, tak jsme se se ohlížela a seznamovala s nadací. Pro mě nadace není úplně nový projekt, protože celý můj profesní život je spojený s OKD.. Klobouk dolů, sice nadace pomáhá finančně, ale je to o těch lidech, kteří dali své srdce a projekty a těch jsou tisíce a tisíce."

Každoročně jsou mezi oceněnými i tvůrčí lidé z Karviné.Třetí cenu v kategorii Projekt roku převzal Radek Godál, projektový manažer HCB Karviná

Radek Godál, projektový manažer HCB Karviná: "My jsme získali tuto cenu za projekt Karviná Cup, kdy vždy v srpnu pořádáme jeden z největších turnajů mládeže. Tento projekt byl v roce 2012 a především díky třem partnerům jako je nadace OKD, město Karviná a MSK se nám podařilo tento projekt obnovit a jsme rádi, že ho pořádáme tady u nás v Karviné.” 

První „Karviná CUP se konal už v roce 1994. Akce se postupně stala významnou událostí pro celý karvinský region a získal v zahraničí svou prestiž a v současné době se na něj hlásí celky z Německa, Švýcarska, Slovenska, Polska.

I druhé místo v kategorii Projekt roku se týkal Karviné. Patří humanitární společnosti ADRA, která zde také působí.

Hana Čadová, vedoucí Dobrovolnického centra Humanitární společnosti ADRA: "My jsme nesmírně vděční za dlouholetou a přátelskou spolupráci s OKD. Jsme tady 10 let a od začátku spolupracujeme, podporují nás, je to velká radost. Z ocenění mám velkou radost, přeji to všem kolegům, zapáleným pro tu práci koordinátorskou, zaměstnancům našich obchůdků a šatníků. Je nádherné být u toho, když je tady člověk pro druhé.” 

První místo v kategorii Projekt roku získala organizace Velká náruč působící v Hormí Suché. Srdcaři byli oceněni tři. Radek Taussig z UNIE ROSKA-Frýdek-Místek, Jan Jurásek za Shotokan Karate Frýdek-Místek a Lubomír Partyka z Klubu vojenské historie Ostrava. Gratulujeme.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000035492/nadace-okd-predala-oceneni-a-take-v-karvine-oslavila-15-vyroci