Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stovky mažoretek zaplnily házenkářskou halu, konalo se MiKaDo Open 2023

  • Karviná,

Mažoretky z karvinského klubu MiKaDo zorganizovaly velkou soutěž všech formací a skupin nazvanou Mikado Open. Příležitost vyzkoušet si před sezónou nové choreografie uvítaly desítky klubů a oddílů nejen z Moravskoslezského kraje, ale i ze vzdálenějších měst.

Házenkářská hala v Karviné patřila v sobotu malým i velkým mažoretkám z různých měst a obcí. Jedna polovina haly byla určena přípravě, individuálnímu rozcvičování, a zkouškám sestav. Druhá polovina byla soutěžní a před zraky zkušené poroty se tady střídaly skupiny podle kategorií.

Kateřina Doležalová, předsedkyně spolku Mažoretky MiKaDo Karviná: "My jsme uspořádali 6. ročník nepostupové soutěže MiKaDo Open, poprvé v házenkářské hale, za což vděčíme společnosti STaRS a městu Karviná, protože jsme mohli pustit na startovní plochu i velké skupiny, což znamená osm až dvacet pět lidí."

Organizace by neprobíhala hladce, kdyby se do příprav a pomoci nezapojili i sami rodiče. Porota hodnotila především choreografii, práci s náčiním a technické zvládnutí prvků.

Kateřina Doležalová, předsedkyně spolku Mažoretky MiKaDo Karviná: "Naše soutěž je pro většinu týmů úplně první vlaštovkou,takže ty choreografie, které od září trénují si tady vyzkouší poprvé, ta nervozita je tady znát, ale na druhou stranu nás to posune ke kvalifikačním kolům."

Zkušenost z této soutěže se jim hodí k vylepšování případných nedostatků do dalších, prestižních soutěží. jen karvinský tým z MiKaDa představil 58 nových choreografií. Představila se nejmenší čtyřletá děvčátka až po zkušené seniorky.

Anna Nagia Abdulbari, mažoretka MiKaDa: "My jsme oblečeni jako čertíci a už se hodně těšíme."
Aneta Cihelníková, mažoretka MiKaDa: "My máme podiovku na Úžasňákovi a máme kostým Úžasňákovi. Ta choreografie těžká není a holky ji umí hezky."

Kateřina Matýsková, AMA Opava: "Bylo to dobrý, ale mohly jsme to zajet i líp, ale nebylo to nejhorší. Ta soutěž, máme to tu rádi, takže dobrý."
Lenka Jeleňová, mažoretka MiKaDa: "Naše choreografie představovala Atlantidu, cože je podmořské město. Někdy to je náročné, záleží kdy a co a jak. Já si myslím, že můžeme být velmi spokojené."
Dominika Návratová, MK Ballerisimo Hlučín: "My jsme z Hlučína a jmenujeme se MK Ballerisimo Hlučín. Předvedly jsme novou sestavu kadetek a povedlo se nám to hodně a máme hodně velkou radost."

I když šlo o nepostupovou soutěž, byla připravena spousta odměn a více jak šest set medailí. Jen v Karviné jich zůstalo 32, 12 zlatých, 14 stříbrných a 6 bronzových.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy