Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Operace deformit přednoží miniinvazivní metodou

  • Karviná,

Centrum jednodenní chirurgie v Orlové je jediné pracoviště v České republice, které provádí estetické zákroky v oblasti chirurgie nohy miniinvazivní operační technikou. Zájem o tuto metodu stoupá pro její šetrnost, Vhodná je i pro pacienty s diabetickou nohou.

Deformity prstů, vbočené palce, ostruhy patní kosti, artrózy palců i diabetické nohy. Všechny tyto nežádoucí problémy běžně operují na všech ortopedických odděleních, ne však metodou, kterou nabízí pouze detašované pracoviště karvinské rájecké nemocnice v Orlové.

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení Nemocnice Karviná - Ráj: “My tady děláme operace přednoží pomocí miniinvazivních operačních technik. Celou operaci provádíme pod rentgenovým přístrojem, to znamená, že já vlastně nevidím ty kosti, mýma očima je právě monitor toho rentgenového přístroje.”

Právě tuto metodu si vybrala i Marcela Minksová z Javorníku.

Marcela Minksová, pacientka: “Trápí mě vbočené palce už delší dobu, ale neřešila jsem to, až mě to začalo bolet při chůzi. Byla jsem u svého ortopeda, ten říkal, že pojedeme tu klasickou metodu, to sekání nebo se zkusí ty vložky na příčně plochou klenbu, ale nepomohlo to a do klasické operace se mi nechtělo, nakonec jsme se dozvěděla o této metodě pana primáře Holinky."

Hlavní výhodou je, že se operace provádí pomocí malých kožních vpichů. Pro pacienty je to maximálně šetrné.

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení Nemocnice Karviná - Ráj: “Rekonvalescence je rychlejší, dokonce lze tu korekci u deformit udělat lépe než u těch klasických otevřených technik."

U této operace se používají i speciální magneziové vstřebatelné šrouby, které operatér zavádí pomocí drátů. Další výhoda pro pacienty je časová nenáročnost, pacient v ten samý den odchází domů, několikadenní hospitalizace úplně odpadá.

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení Nemocnice Karviná - Ráj: “Pacienti odcházejí domů v takové speciální botce, můžou nebo ani nemusí používat berle. Rekonvalescence je poměrně krátká, my necháváme odlehčovat 4-6 týdnů."

Centrum jednodenní chirurgie zřídila karvinská rájecká nemocnice v orlovské nemocnici v létě roku 2020.

Věra Murínová, mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj: “V tuto chvíli tým pod vedením primáře Holinky ročně takových operací udělá 250 až 300 a zájem pacientů stále roste."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy