Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Regionální knihovna vás zve na akce v rámci Března měsíce čtenářů

  • Karviná,

Knihovny z celé České republiky si v březnu, měsíci čtenářů, připravily pro obyvatele měst a obcí aktivity na podporu čtenářství. Letos s mottem “Zpátky do knihoven". Pestrý program na celý měsíc si připravila i karvinská regionální knihovna.

Zpátky do knihoven, tak zní letošní motto celorepublikové akce na podporu čtenářství, která se každoročně koná v měsíci březnu.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: "Připravili jsme si mnoho atraktivních akcí jak pro děti a mládež, tak pro děti a dospělé. Rodiče se mohou těšit na Bookstart, s knížkou do života na pobočce v Karviné-Mizerově, Novém Městě a také v Happy heart house nebo-li Růžovém domečku, se kterým dlouhodobě spolupracujeme.” 

Na úterý 21. března si karvinské knihovnice připravily pro čtenáře a návštěvníky akci nazvanou Doporučtení.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: "Rodiče a pedagogové se mohou přijít inspirovat nabídkou doporučené literatury pro děti a mládež. Ve čtvrtek 23. března proběhne literární odpoledne, které realizuje Obec Slováků ve spolupráci s karvinskou knihovnou a ve čtvrtek 30. března se můžeme těšit na spisovatele Adama Miklaszem který přijede představit svou knihu Řezaný swiat."

Akcí připravila knihovna nespočet na všech svých pobočkách, stačí si jen vybrat.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: "Ráda bych také pozvala Karviňáky do Galerie města Karviné, kde mohou zhlédnout ještě do poloviny dubna tvorbu Oldřicha Kodeše a samozřejmě bych ráda pozvala naše nejmenší čtenáře na Noc s Andersenem, která proběhne 31. března ve Středisku polské literatury ve Fryštátě a také na pobočce v Mizerově."

Nově knihovna také od tohoto měsíce přechází na nový knihovní systém KOHA, který v sobě obsahuje veškerá data o knižních jednotkách.

Svatava Sukopová, vedoucí útvaru knihovnických a informačních služeb: "Umožňuje spoustu funkcí a funguje přes webové rozhraní, takže je možné se připojit odkudkoliv, jak pro knihovníky, tak pro čtenáře. Protože si musíme všichni zvyknout, aby tento systém fungoval, po celý duben si zvykáme a tím pádem čtenáři nebudou platit upomínky. Změnil se totiž i systém upomínek, který bude mnohem spravedlivější. Za jeden den a jednu knihu pv prodlení zaplatí čtenář jednu korunu."

Čtenář může v tomto systému využívat nový katalog, kde může online tituly vyhledávat, ukládat nebo i generovat citace. Může si také rezervovat tituly a má přehled o výpůjčkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy