Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné začal jarní úklid, opravují se chodníky i výtluky na cestách

Karviná |

V Karviné začal velký jarní úklid. Všechny komunikace se po zimě dávají do pořádku. Do ulic vyrazily čistící stroje, aby zametly přebytečný štěrk a nánosy po zimě z cest a chodníků.

ČIŠTĚNÍ CHODNÍKŮ I MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍ

Práce na čištění města probíhají postupně podle harmonogramu a důležitosti od 11. dubna. Pokračovat budou až do června, záležet bude na klimatických podmínkách a ukázněnosti řidičů. Řidiči musí pozorně sledovat dopravní značení, protože silnice je nutné vymést a vyčistit kompletně celé a zaparkovaná auta by bránila v práci.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Řidiči budou samozřejmě dopředu informováni zákazovými značkami, žádáme je, aby je respektovali, aby to čištění mohlo proběhnout lehce a bez asistence MP Karviná, kterou musíme přivolat k těm případům, kdy zaparkovaná vozidla nám znemožňují vyčistit vozovku."

Občané se mohou informovat o tom, kdy v jejich ulici bude probíhat čištění prostřednictvím termínů harmonogramu zveřejněném na webu města.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Samozřejmě může docházet k odchylkám vzhledem k těm klimatickým podmínkám a ukázněnosti řidičů zaparkovaných vozidel."

Zahájeny byly také opravy výtluků na místních komunikací.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Tyto opravy výtluků se provádí v průběhu celého roku, oni vznikají průběžně, takže ty práce budou pokračovat až do konce roku. Úseky se vytipovávají tak, jak jsou frekventované a nejvíc poškozené, ty dostávají prioritu a ty se opravují mezi prvními. Opravujeme místní komunikace v majetku města, v majetku ŘSD a krajského úřadu, ty si opravují ty subjekty, které je vlastní nebo spravují.” 

Úklid zajišťují zaměstnanci VPP a dobrovolná veřejná služba. Město Karviná ve spolupráci se Správou silnic MSK i na letošní rok plánuje společné okopy obrub silnic, které jsou jak v majetku města, tak ve správě silnic.

VÝSTAVBY NOVÝCH CHODNÍKŮ A OPRAVY ROZBITÝCH ÚSEKŮ

Obezřetní byli měli být řidiči i chodci také při plánovaných výstavbách a opravách chodníků a také nových parkovacích míst nebo odstavných ploch. V současné době stavební práce probíhají v Karviné na několika místech současně.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku MMK : "Od pondělí 24. dubna bude zahájena oprava páteřního chodníku mezi ulicí Víta Nejedlého a tř. Kosmonautů. Tento chodník je již vyžilý, takže asfaltový povrch bude odstraněn a nahrazen zámkovou dlažbou. Zároveň s opravou tohoto páteřního chodníku bude také opravena část chodníku, která je směrem na ulici Březovou, kde bude zachována nová platanová alej a vedle ní bude vystavěn nový chodník, dlážděný."

Nad dětským dopravním hřištěm bude opraven spojovací chodník mezi ulicemi Víta Nejedlého a Prameny.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku MMK : "Průběh prací je zaznamenám na informačním letáku, který byl vyvěšen na okolní domy, aby byli občané o této akci informováni.”

Práce by měly skončit do dvou měsíců. V současné době se dokončují práci na parkovišti na ulici Studentská.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku MMK : "Je to parkoviště poblíž pizzerie, kde vzniklo 28 nových míst. Další odstavná plocha, která vznikne, je na ulici Borovského a je to plocha poblíž garážové osady."

V centru města se také na začátku května vylepší chodník pro pěší směrem od zimního stadionu k obchodnímu domu i část, která navazuje na přilehlé parkoviště.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku MMK : "Jedná se o poslední úseky chodníků, které v této části města nejsou opraveny, dojde k odstranění poškozených povrchů a celá tato etapa bude ukončena.”

Tady budou práce probíhat zhruba 40 dní.

 Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Dalším chodníkem, který prošel v letošním roce opravou a byl již dokončen, je chodník na ulici Čajkovského v Karviné-Mizerově. V současné době TS opravují chodník kolem zdravotního střediska u Permonu, bude se pokračovat i opravou chodníku, který je na protější straně. Při opravách chodníků a výtluků vycházíme z místních šetření a také z hlášení závad, kde nám píší občané. Tento chodník, u zdravotního střediska byl žádán ze strany občanů proto, že se zde pohybují maminky s kočárky a imobilní občané. Proto jsme přistoupili k této opravě."

Při procházení nebo projíždění kolem právě se opravujících úseků chodníků a místních komunikací by měli být lidé i řidiči opatrní a dbát na svou bezpečnost.

Nahlásit chybu


K tématu

Do oprav cest a chodníků půjde letos ve Frýdku-Místku přes 51 milionů korun

4. května 2023 16:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

V první polovině dubna začaly obalovny vyrábět asfaltobetonovou směs. To je signál, že se mohly naplno rozjet práce na opravách cest a výtluků, které se každoročně po zimě objevují. V ulicích Frýdku-Místku se tak opět objevili pracovníci technických služeb i se všemi stroji.

V Karviné se rozjíždí další opravy místních komunikací, pozor na dopravní změny

1. srpna 2023 15:13 | Karviná | Monika Danková

V Karviné pokračují opravy místních komunikací a chystají se další parkovací místa. Dopravní provoz je na několika místech komplikovaný a to zejména kvůli opravám několika hlavních tahů, které provádí Ředitelství silnic a dálnic a také Správa silnic MSK.

V Karviné začnou v srpnu další opravy místních komunikací, pozor na dopravní změny

27. července 2023 17:13 | Celý MS kraj | Monika Danková

V Karviné pokračují opravy místních komunikací a chystají se další parkovací místa. Dopravní provoz je na několika místech komplikovaný a to zejména kvůli opravám několika hlavních tahů, které provádí Ředitelství silnic a dálnic a také Správa silnic MSK.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Muzeum Těšínska chystá opravu životického památníku

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Opilý ujížděl policii a v Havířově srazil chlapce, na krku má obecné ohrožení

Včera 8:21 | Havířov | Jiří Cileček

Loni v září několik kilometrů zběsile ujížděl policistům. Byl opilý a bez řidičáku. Ohrozil mnoho lidí a v Havířově nakonec srazil chlapce u přechodu pro chodce. Policie dlouho prověřovala, kolik lidí celkem ohrozil a nyní případ překvalifikovala. 53letý muž byl obviněn z obecného ohrožení a nyní mu hrozí až 8 let vězení.

Filmoví fanoušci si prohlédli zázemí karvinského kina Centrum

17. dubna 2024 16:02 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

K 60. výročí založení karvinského městského domu kultury měli filmoví fanoušci možnost nahlédnout do zázemí kina Centrum. Dostali se ke konstrukci za plátno, prohlédli si akustiku i kabinu promítačů.

Stonavští předškoláci absolvovali zápis do 1. třídy

17. dubna 2024 14:21 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští předškoláci během dvou dnů absolvovali zápisy do první třídy.

Manželé Kubovi oslavili zlatou svatbu

17. dubna 2024 14:20 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Velmi slavnostní atmosféra zavládla v neděli 14.4. na stonavské radnici. Manželé Kubovi tady po padesáti letech obnovili svůj svatební slib.

Body si fotbaloví soupeři ve Stonavě rozdělili

17. dubna 2024 14:18 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští fotbalisté mají za sebou další zápas jarní sezóny. Na domácím hřišti tentokrát hostili Háj ve Slezsku.

V Karviné začal jarní úklid, opravují se chodníky i výtluky na cestách
Vydáno 29. dubna 2023 13:08, Karviná, Monika Danková
V Karviné začal velký jarní úklid. Všechny komunikace se po zimě dávají do pořádku. Do ulic vyrazily čistící stroje, aby zametly přebytečný štěrk a nánosy po zimě z cest a chodníků.

ČIŠTĚNÍ CHODNÍKŮ I MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍ

Práce na čištění města probíhají postupně podle harmonogramu a důležitosti od 11. dubna. Pokračovat budou až do června, záležet bude na klimatických podmínkách a ukázněnosti řidičů. Řidiči musí pozorně sledovat dopravní značení, protože silnice je nutné vymést a vyčistit kompletně celé a zaparkovaná auta by bránila v práci.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Řidiči budou samozřejmě dopředu informováni zákazovými značkami, žádáme je, aby je respektovali, aby to čištění mohlo proběhnout lehce a bez asistence MP Karviná, kterou musíme přivolat k těm případům, kdy zaparkovaná vozidla nám znemožňují vyčistit vozovku."

Občané se mohou informovat o tom, kdy v jejich ulici bude probíhat čištění prostřednictvím termínů harmonogramu zveřejněném na webu města.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Samozřejmě může docházet k odchylkám vzhledem k těm klimatickým podmínkám a ukázněnosti řidičů zaparkovaných vozidel."

Zahájeny byly také opravy výtluků na místních komunikací.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Tyto opravy výtluků se provádí v průběhu celého roku, oni vznikají průběžně, takže ty práce budou pokračovat až do konce roku. Úseky se vytipovávají tak, jak jsou frekventované a nejvíc poškozené, ty dostávají prioritu a ty se opravují mezi prvními. Opravujeme místní komunikace v majetku města, v majetku ŘSD a krajského úřadu, ty si opravují ty subjekty, které je vlastní nebo spravují.” 

Úklid zajišťují zaměstnanci VPP a dobrovolná veřejná služba. Město Karviná ve spolupráci se Správou silnic MSK i na letošní rok plánuje společné okopy obrub silnic, které jsou jak v majetku města, tak ve správě silnic.

VÝSTAVBY NOVÝCH CHODNÍKŮ A OPRAVY ROZBITÝCH ÚSEKŮ

Obezřetní byli měli být řidiči i chodci také při plánovaných výstavbách a opravách chodníků a také nových parkovacích míst nebo odstavných ploch. V současné době stavební práce probíhají v Karviné na několika místech současně.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku MMK : "Od pondělí 24. dubna bude zahájena oprava páteřního chodníku mezi ulicí Víta Nejedlého a tř. Kosmonautů. Tento chodník je již vyžilý, takže asfaltový povrch bude odstraněn a nahrazen zámkovou dlažbou. Zároveň s opravou tohoto páteřního chodníku bude také opravena část chodníku, která je směrem na ulici Březovou, kde bude zachována nová platanová alej a vedle ní bude vystavěn nový chodník, dlážděný."

Nad dětským dopravním hřištěm bude opraven spojovací chodník mezi ulicemi Víta Nejedlého a Prameny.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku MMK : "Průběh prací je zaznamenám na informačním letáku, který byl vyvěšen na okolní domy, aby byli občané o této akci informováni.”

Práce by měly skončit do dvou měsíců. V současné době se dokončují práci na parkovišti na ulici Studentská.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku MMK : "Je to parkoviště poblíž pizzerie, kde vzniklo 28 nových míst. Další odstavná plocha, která vznikne, je na ulici Borovského a je to plocha poblíž garážové osady."

V centru města se také na začátku května vylepší chodník pro pěší směrem od zimního stadionu k obchodnímu domu i část, která navazuje na přilehlé parkoviště.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku MMK : "Jedná se o poslední úseky chodníků, které v této části města nejsou opraveny, dojde k odstranění poškozených povrchů a celá tato etapa bude ukončena.”

Tady budou práce probíhat zhruba 40 dní.

 Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Dalším chodníkem, který prošel v letošním roce opravou a byl již dokončen, je chodník na ulici Čajkovského v Karviné-Mizerově. V současné době TS opravují chodník kolem zdravotního střediska u Permonu, bude se pokračovat i opravou chodníku, který je na protější straně. Při opravách chodníků a výtluků vycházíme z místních šetření a také z hlášení závad, kde nám píší občané. Tento chodník, u zdravotního střediska byl žádán ze strany občanů proto, že se zde pohybují maminky s kočárky a imobilní občané. Proto jsme přistoupili k této opravě."

Při procházení nebo projíždění kolem právě se opravujících úseků chodníků a místních komunikací by měli být lidé i řidiči opatrní a dbát na svou bezpečnost.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000036885/v-karvine-zacal-jarni-uklid-opravuji-se-chodniky-i-vytluky-na-cestach