Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se rozjíždí další opravy místních komunikací, pozor na dopravní změny

Karviná |

V Karviné pokračují opravy místních komunikací a chystají se další parkovací místa. Dopravní provoz je na několika místech komplikovaný a to zejména kvůli opravám několika hlavních tahů, které provádí Ředitelství silnic a dálnic a také Správa silnic MSK.

Karviná začíná opravovat další místní komunikace. S dopravním omezením musí v srpnu řidiči počítat na ulici Školská a na Bělidle.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: "Od 1. srpna začíná poslední etapa oprav komunikací na Bělidle. Zbývá nám opravit ulici Máchovy od č.p. 946 po ulici Slámovou směrem k parku Boženy Němcové. Druhá strana bude ulice Alšova od č.p. 850 po ulici Husovou."

Součástí oprav bude vyfrézování původního povrchu, zpevnění krajnic a úprava parkovacích ploch, které budou nahrazeny zatravňovacími tvárnicemi. Práce budou probíhat 70 dní.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: "Celá oblast bude uzavřena a doprava je řízena po místních komunikacích v okolí."

Další plánovaná oprava začala na ulici Školská, je částečně uzavřena.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: " Jedná se o úsek od č.p. 462 po č.p. 439, spojka na ulici Ciolkovského. Je to další etapa, kdy se bude opravovat nejen komunikace, ale dojde k předláždění chodníků. ten úsek je poměrně krátký, ale je to z toho důvodu, abychom zajistili obslužnost této lokality a částečnou možnost parkování stávajících vozidel. Součástí rekonstrukce je i rekonstrukce dešťových vpustí, které se na této komunikaci nacházejí.” 

S omezením musí řidiči počítat po dobu 5 až 6 týdnů.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: "Budeme se snažit, aby tato oprava byla ukončena se začátkem školního roku."
Jan Wolf, primátor Karviné: "Hlavně jsme museli reagovat na to, že dnešní situace není moc jednoduchá pro karvinské řidiče, protože se opravují ty hlavní tahy, které patří ŘSD, případně MSK, i z toho důvodu jsme některé rekonstrukce a opravy komunikací posunuly do druhé poloviny roku a nastává chvíle, kdy se začínají rozjíždět, čekáme, až se dodělají ty velké tahy a budeme dále pokračovat, samozřejmě, je to v rámci našich finančních možností."

A jedna dobrá zpráva pro řidiče parkující poblíž Základní umělecké školy na ulici Majakovského. Tady se v současné době připravují další parkovací místa.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: "Stávající parkoviště bude rozšířeno o dalších 37 parkovacích stání. Budou ze zatravňovací dlažby. Součástí této úpravy bude i oplocení parkoviště od areálu školy, částečná úprava komunikace ke škole a nová brána, která oddělí tu část od školy.” 

Tady by práce měly být ukončeny v průběhu měsíce září.

Nahlásit chybu


K tématu

V Karviné začnou v srpnu další opravy místních komunikací, pozor na dopravní změny

27. července 2023 17:13 | Celý MS kraj | Monika Danková

V Karviné pokračují opravy místních komunikací a chystají se další parkovací místa. Dopravní provoz je na několika místech komplikovaný a to zejména kvůli opravám několika hlavních tahů, které provádí Ředitelství silnic a dálnic a také Správa silnic MSK.

Frýdek-Místek řeší úklid, opravy i autovraky ve veřejném prostoru

12. října 2023 13:50 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lidé ve Frýdku-Místku mohou dopředu hlásit odložení odpadu, který pochází z veřejného úklidu. Nevytvoří tím tak černou skládku a zajistí dopředu svoz. Město tak usiluje o čistotu veřejného prostoru. Dále řeší i jiná problémová místa, opravy nebo stojící autovraky.

Prázdniny využije Havířov na opravy cest a chodníků

7. července 2023 9:47 | Havířov | Bára Kelnerová

Letní prázdniny se radnice snaží využít k opravám komunikací a chodníků. O které konkrétní úseky se bude jednat, řekl v rozhovoru náměstek primátora Bohuslav Niemiec.


Záchranáři během soboty museli několikrát do Beskyd, u zraněných pacientů zasahoval i vrtulník

Včera 21:02 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Týmy krajské zdravotnické záchranné služby v sobotu opakovaně zasahovaly v terénu Beskyd. Kromě pozemních posádek byl ve dvou případech vyslán i vrtulník LZS a záchranáři spolupracovali s členy horské služby.

Při požáru rodinného domu v Českém Těšíně zasahovalo pět hasičských jednotek, dva lidé byli intoxikováni

Včera 20:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu při požáru rodinného domu v městské části Stanislavice v Českém Těšíně. Dva lidé museli být kvůli intoxikaci předání do péče zdravotníků. Plameny napáchaly škodu za 500 tisíc korun.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

24. května 2024 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Včera 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

24. května 2024 11:08 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Odbor komunálních služeb karvinského magistrátu vyhodnotil a ocenil výtvarnou soutěž dětí

Návštěvníci dubnové akce Den Země svým hlasováním rozhodli o tom, která výtvarná díla z recyklovatelných materiálů jsou nelépe vydařená. Před pár dny byly vítězné týmy školáků odměněny.

Na Lodičkách v Karviné se dokončují úpravy okolí, jezero se ještě zarybní

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Jezero v karvinském parku Boženy Němcové čeká zarybnění

24. května 2024 13:21 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

24. května 2024 10:57 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Radnice v Havířově zvažuje udělat z dětské skupiny školku

23. května 2024 20:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Rodiče, kteří dávají své malé děti do městské dětské skupiny v Havířově, jsou v nejistotě. Radnice bude muset na čas uzavřít budovu kvůli nutné rekonstrukci. Po otevření by zařízení fungovalo jako mateřská škola.

Farma Bezdínek otevřela nový skleník a energocentrum

V současnosti největší producent rajčat v Česku. To je Farma Bezdínek v Dolní Lutyni. Pro ještě větší zvýšení produkce nově zahájila provoz dalšího skleníku. Zároveň zde bylo otevřeno nové energocentrum, aby byla farma více energeticky nezávislá.

V Karviné se rozjíždí další opravy místních komunikací, pozor na dopravní změny
Vydáno 1. srpna 2023 15:13, Karviná, Monika Danková
V Karviné pokračují opravy místních komunikací a chystají se další parkovací místa. Dopravní provoz je na několika místech komplikovaný a to zejména kvůli opravám několika hlavních tahů, které provádí Ředitelství silnic a dálnic a také Správa silnic MSK.

Karviná začíná opravovat další místní komunikace. S dopravním omezením musí v srpnu řidiči počítat na ulici Školská a na Bělidle.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: "Od 1. srpna začíná poslední etapa oprav komunikací na Bělidle. Zbývá nám opravit ulici Máchovy od č.p. 946 po ulici Slámovou směrem k parku Boženy Němcové. Druhá strana bude ulice Alšova od č.p. 850 po ulici Husovou."

Součástí oprav bude vyfrézování původního povrchu, zpevnění krajnic a úprava parkovacích ploch, které budou nahrazeny zatravňovacími tvárnicemi. Práce budou probíhat 70 dní.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: "Celá oblast bude uzavřena a doprava je řízena po místních komunikacích v okolí."

Další plánovaná oprava začala na ulici Školská, je částečně uzavřena.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: " Jedná se o úsek od č.p. 462 po č.p. 439, spojka na ulici Ciolkovského. Je to další etapa, kdy se bude opravovat nejen komunikace, ale dojde k předláždění chodníků. ten úsek je poměrně krátký, ale je to z toho důvodu, abychom zajistili obslužnost této lokality a částečnou možnost parkování stávajících vozidel. Součástí rekonstrukce je i rekonstrukce dešťových vpustí, které se na této komunikaci nacházejí.” 

S omezením musí řidiči počítat po dobu 5 až 6 týdnů.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: "Budeme se snažit, aby tato oprava byla ukončena se začátkem školního roku."
Jan Wolf, primátor Karviné: "Hlavně jsme museli reagovat na to, že dnešní situace není moc jednoduchá pro karvinské řidiče, protože se opravují ty hlavní tahy, které patří ŘSD, případně MSK, i z toho důvodu jsme některé rekonstrukce a opravy komunikací posunuly do druhé poloviny roku a nastává chvíle, kdy se začínají rozjíždět, čekáme, až se dodělají ty velké tahy a budeme dále pokračovat, samozřejmě, je to v rámci našich finančních možností."

A jedna dobrá zpráva pro řidiče parkující poblíž Základní umělecké školy na ulici Majakovského. Tady se v současné době připravují další parkovací místa.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: "Stávající parkoviště bude rozšířeno o dalších 37 parkovacích stání. Budou ze zatravňovací dlažby. Součástí této úpravy bude i oplocení parkoviště od areálu školy, částečná úprava komunikace ke škole a nová brána, která oddělí tu část od školy.” 

Tady by práce měly být ukončeny v průběhu měsíce září.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000038407/v-karvine-se-rozjizdi-dalsi-opravy-mistnich-komunikaci-pozor-na-dopravni-zmeny