Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice Karviná-Ráj uspořádala na Lodičkách Rodinný meeting

Karviná |

Nemocnice Karviná-Ráj uspořádala pro širokou veřejnost velkou akci na Lodičkách nazvanou Rodinný meeting. Obsahoval přednášky a povídání na různá témata včetně bohatého doprovodného programu.

V areálu Lodiček zorganizovala Nemocnice Karviná-Ráj svůj první Rodinný meeting. Pilotní projekt plný odborných přednášek a rad pro rodiče i prarodiče přilákal zájemce nejen z Karviné, ale i z dalších měst včetně Ostravy.

Věra Murínová, mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj: "Nemocnice dnešním dnem odstartovala komunikaci k projektu Rodinné porodnice. My se snažíme otevřít obě oddělení veřejnosti a nabídnout jim informace, které jsou pro ně užitečné. Respektujeme to, že maminky jsou dnes zahlcené informacemi, mnohdy je hledají na googlu, u přátel, kteří mají různé typy zkušeností. Chceme, aby měli informace ucelené, v souvislostech. Proto vytváříme projekt jako je rodinný meeting, na kterém jsme už přivítali spoustu nastávajících i stávajících rodičů a otevíráme témata, která jsou pro ně důležitá."

Jeden z bloků přednášek byl věnován pediatrické péči

Barbara Widenková, primářka dětského oddělení Nemocnice Karviná-Ráj: "Připravili jsme si 4 témata, dvě z nich jsou věnována novorozeneckému období, vybrali jsme péči o miminko po porodu, podporu kojení a novorozenecký screening. Dalším tématem byla alergie, která nás trápí a do čtvrtého bloku spadne ještě dětská cukrovka.” 
anketa, návštěvnice akce: "Já jsem přišla kvůli přednášce na téma alergie, jsme oba alergici a říkala jsem si, že by se to mohlo hodit. Malá má 7 měsíců, doufáme, že nic z toho ji nepotká, ale raději. A rodili jsme v Karviné, máme k tomu srdcovku." "Máme malé miminko a nás ta témata zajímají. V Ostravě tady nic takového není, tady to je super. My chodíme na rehabilitace a přímo k paní, která tady bude přednášet.” 

Kromě přednášek mohli návštěvníci využít i individuální poradenství a rady. Služby nabízela například nezisková organizace Úsměv mámy.

Klára Pavelková, hlavní koordinátorka: "Jsme nezisková  organizace Úsměv mámy, pomáháme těhotných ženám a maminkám po porodu, které trápí duševní obtíže, deprese, úzkost a pomáháme propojit je s našimi konzultantkami, s maminkami, které mají zkušenost s duševními onemocněními a dostaly se z toho a pomáhají dalším.  Určitě se mohou obrátit na nás skzre webové stránky, na region Ostrava, máme facebookovou skupinu nebo na instagramu."

Užitečné rady dostávaly maminky i na stanovišti zaměřeném k poskytování první pomoci, v případě zástavy srdce nebo dušení cizím předmětem.

Pro rodiče, kteří si chtěli v klidu poslechnout přednášku, zajistila nemocnice i zábavný program pro jejich děti.

Nahlásit chybu


K tématu

Mikulášská nadílka udělala radost hospitalizovaným dětem v Nemocnici v Karviné-Ráji

5. prosince 2023 16:30 | Karviná | Monika Danková

O Mikulášskou nadílku letos nepřišly děti, které kvůli nemoci musely zůstat hospitalizované v nemocnici. Balíčky plných dobrot jim přinesli zástupci Moravskoslezského kraje i vedení nemocnice.

MSK má díky perinatologickému centru FN Ostrava nejnižší novorozeneckou úmrtnost v zemi

14. července 2023 10:34 | Ostrava-město | Libor Běčák

Velmi dobrými výsledky se mohou chlubit zdravotníci z perinatologického centra při FN Ostrava. I přes vysoký počet rizikových porodů má MS kraj díky tomuto centru nejnižší úmrtnost novorozenců v celé zemi.

FN Ostrava získala certifikát za léčbu zhoubného nádoru děložní sliznice

4. července 2023 7:50 | Ostrava-město | Libor Běčák

Gynekologicko-porodnická klinika FN Ostrava má jako jediná v České republice certifikát za velmi vysokou úroveň poskytované péče při léčbě rakoviny děložní sliznice. Po rakovině prsu jde o druhý nejčastější nádor u žen.


MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Se sádrou na dovolenou k vodě bez problémů. Nový materiál začali používat v krnovské nemocnici.

Dovolenou u vody nebo v zahraničí často ovlivňují akutní úrazy a zejména pak zlomeniny končetin. Pobyt u moře s nasazenou sádrou je velkým omezením pro pacienty. Toto vše odstraňuje nový způsob fixace zlomenin, který začali aplikovat v krnovské nemocnici.

Město chce převzít majetek tělovýchovné jednoty, začne tribunou

Město převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

20. června 2024 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Školu na Butovické vyřadil z provozu požár, sanační firma už likviduje škody

V Základní škola Butovická hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

V Karviné se konal 1. ročník fitness taneční akce Zumba Open Air

Volnočasový areál Lodičky v Karviné patřil v sobotu všem milovnicím a milovníkům taneční zumby. Tříhodinový maraton cvičení vedli na pódiu lektoři z různých koutů naší republiky.

Azylový dům HANNAH Orlová oslavil 15 let fungování

20. června 2024 13:34 | Orlová | Monika Ociepková | Orlovský miniexpres

V úterý jedenáctého června se u kostela Slezské církve evangelické pořádala oslava patnácti let fungování azylového domu Hannah Orlová, která je střediskem Slezské diakonie a poskytuje přechodné bydlení rodinám s dětmi i samotným ženám. Azylový dům pomáhá uživatelům při řešení jejich obtížné životní situace, a to hlavně při hledání nového ubytování.

ZŠ v Horní Suché se rozloučila s deváťáky

20. června 2024 13:04 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Žákům deváté třídy s polským vyučovacím jazykem končí další etapa jejich života. Už po prázdninách začnou navštěvovat střední školy. Proto se chtěli učitelé s dospívající mládeži hezky rozloučit.

Knihovna se rozloučila s dětmi z MŠ Petřvaldská v Havířově pasováním na školáky

20. června 2024 10:38 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Havířovská knihovna celoročně připravuje vzdělávací programy i pro děti z mateřských škol. Závěrečným rozloučením bylo pasování předškoláků.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

20. června 2024 9:32 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

20. června 2024 8:33 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Nemocnice Karviná-Ráj uspořádala na Lodičkách Rodinný meeting
Vydáno 16. září 2023 16:23, Karviná, Monika Danková
Nemocnice Karviná-Ráj uspořádala pro širokou veřejnost velkou akci na Lodičkách nazvanou Rodinný meeting. Obsahoval přednášky a povídání na různá témata včetně bohatého doprovodného programu.

V areálu Lodiček zorganizovala Nemocnice Karviná-Ráj svůj první Rodinný meeting. Pilotní projekt plný odborných přednášek a rad pro rodiče i prarodiče přilákal zájemce nejen z Karviné, ale i z dalších měst včetně Ostravy.

Věra Murínová, mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj: "Nemocnice dnešním dnem odstartovala komunikaci k projektu Rodinné porodnice. My se snažíme otevřít obě oddělení veřejnosti a nabídnout jim informace, které jsou pro ně užitečné. Respektujeme to, že maminky jsou dnes zahlcené informacemi, mnohdy je hledají na googlu, u přátel, kteří mají různé typy zkušeností. Chceme, aby měli informace ucelené, v souvislostech. Proto vytváříme projekt jako je rodinný meeting, na kterém jsme už přivítali spoustu nastávajících i stávajících rodičů a otevíráme témata, která jsou pro ně důležitá."

Jeden z bloků přednášek byl věnován pediatrické péči

Barbara Widenková, primářka dětského oddělení Nemocnice Karviná-Ráj: "Připravili jsme si 4 témata, dvě z nich jsou věnována novorozeneckému období, vybrali jsme péči o miminko po porodu, podporu kojení a novorozenecký screening. Dalším tématem byla alergie, která nás trápí a do čtvrtého bloku spadne ještě dětská cukrovka.” 
anketa, návštěvnice akce: "Já jsem přišla kvůli přednášce na téma alergie, jsme oba alergici a říkala jsem si, že by se to mohlo hodit. Malá má 7 měsíců, doufáme, že nic z toho ji nepotká, ale raději. A rodili jsme v Karviné, máme k tomu srdcovku." "Máme malé miminko a nás ta témata zajímají. V Ostravě tady nic takového není, tady to je super. My chodíme na rehabilitace a přímo k paní, která tady bude přednášet.” 

Kromě přednášek mohli návštěvníci využít i individuální poradenství a rady. Služby nabízela například nezisková organizace Úsměv mámy.

Klára Pavelková, hlavní koordinátorka: "Jsme nezisková  organizace Úsměv mámy, pomáháme těhotných ženám a maminkám po porodu, které trápí duševní obtíže, deprese, úzkost a pomáháme propojit je s našimi konzultantkami, s maminkami, které mají zkušenost s duševními onemocněními a dostaly se z toho a pomáhají dalším.  Určitě se mohou obrátit na nás skzre webové stránky, na region Ostrava, máme facebookovou skupinu nebo na instagramu."

Užitečné rady dostávaly maminky i na stanovišti zaměřeném k poskytování první pomoci, v případě zástavy srdce nebo dušení cizím předmětem.

Pro rodiče, kteří si chtěli v klidu poslechnout přednášku, zajistila nemocnice i zábavný program pro jejich děti.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000039136/nemocnice-karvinaraj-usporadala-na-lodickach-rodinny-meeting